1

Stomil Olsztyn

3

• Koniec meczu! Stomil pierwszy raz w sezonie zwyciężył na wyjeździe!

• Kontratak Stomilu Olsztyn wykończył Dani Ramirez! Hiszpan podwyższa wynik na 3:1!

• GOOOOOL! DANI RAMIREZ!

• Piotr Skiba zobaczył żółty kartonik. Golkiper gości zbyt długo wznawiał grę.

• Grzegorz Lech na skutek urazu musiał opuścić boisko. W jego miejsce zameldował się Daniel Mikołajewski.

• Zawodnikom Stali nie można odmówić zaangażowania, ale w drugiej połowie niemal nie stworzyli sobie klarownych sytuacji. Gra gospodarzy dobrze wygląda tylko do 20-25 metra od bramki Stomilu.

• Kolejna zamiana w drużynie Stali. Arkadiusz Górka zmienił Dominika Sadzawickiego.

• Marcel Ziemann ze Stomilu ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Gancarczyk zastąpił Piotra Marcińca.

• Uderzał na bramkę Stali Mielec Grzegorz Lech, ale skierował futbolówkę prosto w ręce Radosława Majeckiego.

• Maksymilian Banaszewski prostopadłym podaniem wypuścił w "uliczkę" Mateusza Cholewiaka. W ostatniej chwili Janusz Bucholc wślizgiem wygarnął piłkę graczowi Stali.

• Piłkarze Stali w dalszym ciągu w natarciu. jednak zawodnicy Stomilu bardzo umiejętnie się bronią. Schowani za podwójną gardą olsztynianie nie pozwalają rozwinąć skrzydeł gospodarzom.

• Ofensywna próba Stomilu. Strzelał Artur Siemaszko, ale piłka trafiła w defensora Stali Mielec.

• Strzał Krystiana Getingera z dystansu. Piłka mogła być nieprzyjemna dla bramkarza, bo odbijała się od murawy, ale minęła cel o około pół metra.

• Gracze Stali przeważają na początku drugiej połowy. Ich akcje dobrze wyglądają tylko do 20 metra. Gospodarzom brakuje pomysłu na cofnięty zespół Stomilu i dokładności przy ostatnim podaniu.

• Druga połowa już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy. Stal niespodziewanie przegrywa ze Stomilem 1:2.

• Druga zmiana w drużynie Stomilu. Wołodymyr Tanczyk opuścił plac gry, a na jego miejsce wszedł Łukasz Sołowiej.

• Dosyć szczęśliwa bramka dla gości. Wrzutka w pole karne, gdzie powstało mało zamieszanie. Piłka ostatecznie odbiła się od nogi Rafała Grodzickiego. Samobójcze trafienie defensora Stali!

• GOOOOOOL! SAMOBÓJCZY GOL GRODZICKIEGO! 2:1 DLA STOMILU!

• Piotr Marciniec po centrze uderzał głową z pola karnego, ale jego strzał był zbyt słaby, by zaskoczyć Piotra Skibę.

• W miejsce kontuzjowanego Wiktora Biedrzyckiego na murawie pojawił się Adrian Karankiewicz.

• Wiktor Biedrzycki nie będzie mógł kontynuować gry. Tomasz Asensky musi przeprowadzić wymuszoną zmianę.

• Piłkarze Stali nieco oddali inicjatywę gościom. Stomil nie ma tak wielkiej przewagi jak gospodarze na początku meczu, ale to olsztynianie trochę dłużej utrzymują się przy piłce.

• Centrostrzał z prawej strony w wykonaniu Piotra Głowackiego. Futbolówkę na poprzeczkę zdołał sparować Radosław Majecki, ale dopadł jednak do niej Grzegorz Lech, który z ładnym strzałem z woleja nie dał golkiperowi Stali żadnych szans! 1:1!

• GOOOOOL! GRZEGORZ LECH!

• Marcel Ziemann przejął piłkę. Goście wyprowadzili szybką kontrę, ale podanie Wołodymra Tanczyka do Ramireza nie było najlepszej jakości i akcja wytraciła swoją dynamikę. Ostatecznie zakończył ją niecelnym strzałem Grzegorz Lech.

• Gracze Stomilu Olsztyn bezradni. Ani razu nie zagrozili bramce Stali, nie wywalczyli też choćby jednego rzutu rożnego.

• Krystian Getinger dorzucił futbolówkę z lewego skrzydła. Najwyżej wyskoczył do niej Dejan Djermanović, który strzałem głową po długim rogu nie dał szans Skibie.

• GOOOOOL! DEJAN DJERMANOVIĆ!

• Po rzucie rożnym z najbliższej odległości uderzył głową Rafał Grodzicki, ale Piotr Skiba świetnie interweniował na linii.

• Piotr Marciniec oddał futbolówkę do Dominika Sadzawickiego. Ten strzelił z dystansu, a Piotra Skiba miał trochę problemów z obroną tego uderzenia! Będzie rzut rożny dla Stali.

• Można powiedzieć, że frekwencja na stadionie w Mielcu dzisiaj dopisała. Na meczu pojawiło się około 2,5 - 3 tysiące widzów.

• Krystian Getinger uderzał zza pola karnego. Futbolówka o jakieś pół metra minęła bramkę strzeżoną przez Piotra Skibę.

• Niecelna wrzutka Leandro z lewej strony. Mielczanie często próbują dzisiaj przedostać się na pole karne Stomilu akcjami oskrzydlającymi.

• Piłkarze Stali Mielec od pierwszych minut zdominowali przyjezdnych. Gra toczy się głównie przed polem karnym olsztynian.

• Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Korpalskiego. Mecz w Mielcu już się rozpoczął!

• - Nie możemy sobie pozwolić by w meczach u siebie tracić punkty. Tu jest fantastyczna atmosfera, przychodzi dużo kibiców. Musimy powtórzyć mecz z Głogowem i wyszarpać trzy punkty – podkreśla kapitan Stali Mateusz Cholewiak, nawiązując do wygranego 3:0 meczu z Chrobrym dwa tygodnie temu.

• Rezerwowi Stomilu: Leszczyński, Mętlicki, Mikołajewski, Sołowiej, Zając, Dzięcioł, Karankiewicz.

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Rezerwowi Stali: Strączek, Przystalski, Swędrowski, M. Gancarczyk, Lech, Górka, Misztal

• - W tej lidze nie ma słabych drużyn. Jest jeszcze niestety bardzo wiele przypadku. Każdy mecz jest na styku, musimy być przygotowani na bardzo trudne spotkanie - mówi trener Stali Zbigniew Smółka.

• Stomil Olsztyn to zespół, który na wyjazdach zupełnie sobie nie radzi. Z ośmiu spotkań rozegranych poza własnym boiskiem przegrał aż siedem, a w jednym zremisował. W poprzedniej delegacji Stomil uległ w Sosnowcu tamtejszemu Zagłębiu aż 1:5.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Mielcu, gdzie miejscowa Stal zmierzy się ze Stomilem Olsztyn! Mielczanie znajdują się na 6. miejscu w tabeli. Natomiast olsztynianie rozegrali jeden mecz mniej i obecnie znajdują się w strefie spadkowej.