Mecz Stomil Olsztyn - Miedź Legnica ONLINE. Czy obronią...

Mecz Stomil Olsztyn - Miedź Legnica ONLINE. Czy obronią twierdzę przed liderem?

Stomil Olsztyn

2

Miedź Legnica

0

• Komplet punktów pozostaje w Olsztynie, a Stomil pozostaje niepokonanym zespołem na własnym stadionie. Duma Warmii wygrywa z Miedzią Legnica 2:0 po golach Baranowskiego i Tanczyka. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje Nice 1. Ligi na portalu GOL24.pl.

• Dzięcioł ukarany żółtą kartką.

• Spotkanie zostaje przedłużone o 4 minuty.

• Skiba piąstkuje potężną bombę Vojtusa! Korner dla Miedzi.

• Już wszyscy widzieli futbolówkę w bramce Miedzi! Stoper z zespołu gości zdołał w ostatniej chwili musnąć piłkę na korner.

• Ostatnia zmiana w Dumie Warmii. Ernest Dzięcioł zmienia Wiktora Biedrzyckiego.

• Bartulović z rzutu wolnego był bliski pokonania Skiby. Piłka powędrowała obok słupka poza plac gry.

• Pierwsza indywidualna kara dla Stomilu. Żółty kartonik powędrował na konto Piotra Głowackiego.

• Dani Ramirez zmienia Grzegorza Lecha. Jest to druga roszada Stomilu w tym spotkaniu.

• Boisko opuszcza Włodek Tanczyk. Zmienia go Piotr Głowacki.

• Świetny strzał z dystansu w wykonaniu Łobodzińskiego, ale jeszcze lepsza obrona Skiby. Olsztyński bramkarz wydaje się dzisiaj nie do pokonania.

• Kapsa ukarany żółtą kartką, mimo że publika domaga się czerwa! Tanczyk został poturbowany po wślizgu bramkarza na 30 metrze od bramki gości!

• Ostatnia zmiana w drużynie legnickiej. Piasecki pojawia się za Augustyniaka.

• Sołowiej był bliski zdobycia trzeciej bramki, jednak sędzia zasygnalizował pozycję spaloną.

• Druga zmiana w zespole gości. Bartkowiak zmienia Mystkowskiego.

• Po indywidualnej akcji prowadzenie Stomilu podwyższa Ukrainiec Tanczyk! Kołyska w wykonaniu biało-niebieskich w stronę trybun!

• Piłkarzom Miedzi zaczynają puszczać nerwy. Kolejny żółty kartonik, tym razem dla Mystkowskiego.

• Interwencja meczu w wykonaniu Kapsy. Legnicki bramkarz fenomenalnie wybronił strzał głową Karankiewicza!

• Pierwsza zmiana w zespole trenera Nowaka. Łobodziński wchodzi za Marquitosa.

• Zieliński wyciął Ziemmana łącznie z trawą. Sędzia pokazuje żółtą kartkę.

• Tanczyk po raz kolejny zbyt długo zastanawiał się nad decyzją przed szesnastką rywali. Sędzia przyznaje tylko rzut rożny dla Stomilu.

• Goście próbowali przeprowadzić składną akcję przez prawe skrzydło, jednak pierwszy do piłki dobiegł Baranowski, który wybił ją od razu na aut.

• W Olsztynie wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony rozpadało się.

• Arbiter na moment przerwał grę, Tanczyk zwijał się z bólu na murawie.

• Na uderzenie z dystansu zdecydował się Augustyniak. Swoją próbą zyskał wyłącznie kolejny korner.

• Przyjezdni od razu po starcie 2. połowy zyskują rzut rożny. Niestety został zakończony nieskutecznie.

• Zespół gości wznawia grę! Przypominamy, że po 1. połowie Stomil prowadzi z Miedzią 1:0.

• Po wrzutce Garguły z rzutu wolnego piłka tak odbiła się w polu karnym, że minimalnie minęła poprzeczkę! Sędzia kończy pierwszą partię. Wracamy po przewie.

• Arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

• Kolejna próba Miedzi zakończona fiaskiem. Po dośrodkowaniu z prawej flanki przez Bartulovicia nieczysto w piłkę głową trafił Marquitos. Grę wznowi olsztyński bramkarz.

• Miedź niemalże od razu odpowiedziała. Futbolówka po uderzeniu prawoskrzydłowego o centymetry minęła prawy słupek bramki Skiby.

• Paweł Baranowski zdobywa gola po strzale przewrotką! Póki co olsztyńska twierdza zostaje nienaruszona!

• Przyjezdni próbowali zaatakować lewym skrzydłem, jednak Adu nie wykończył akcji dokładnie. Piłkę przejął Skiba.

• Za długo Tanczyk zastanawiał się nad podaniem przed polem karnym Miedzianki. Zgranie do boku zostało zablokowane przez legnicką defensywę.

• Kapsa przejmuje płaskie dośrodkowanie we własnym polu karnym.

• Odpowiedź gości także okazała się nieskuteczna. W szesnastce gospodarzy minimalne przestrzelił Garguła!

• Stomil o włos od prowadzenia! Po dośrodkowaniu Tanczyka piłkę w polu karnym opanował Lech i po strzale z półobrotu trafił w poprzeczkę!

• Marcos Garcia fauluje w środku pola. Będzie rzut wolny dla Stomilu.

• Bartulović ukarany żółtą kartką. Przy próbie przewrotki oberwało się defensorowi drużyny przeciwnej.

• Stomil teraz całą drużyną we własnym polu karnym broni dostępu do swojej bramki.

• Vojtus fauluje w ataku Skibę. Ze stałego fragmentu grę wznowi olsztyński golkiper.

• Fantastyczna interwencja Piotra Skiby po strzale Łukasza Garguły. Były zawodnik Białej Gwiazdy może pluć sobie w brodę, że nie zdobył gola.

• Fatalnie zachowali się biało-niebiescy przy wykonaniu rzutu wolnego. Zawodnicy Dominika Nowaka z łatwością odczytali zamiary rywali na krótkie podanie do boku.

• Wolej Bartulovicia został zablokowany przez olsztyńskiego stopera na 15. metrze! Póki co, to Miedź dyktuje warunki w Olsztynie.

• Ahh! Drużyna gości była bliska od objęcia prowadzenia! Vojtus próbował strzelać z ostrego kąta po długim słupku, lecz na jego nieszczęście minimalnie chybił.

• Po "centrostrzale" Zielińskiego czujnie na linii bramkowej zachował się Skiba. Piłka trafiła w jego rękawice.

• Dwukrotnie źle zagrana piłka przez Lecha w kierunku Tanczyka. Podanie do Ukraińca zostało przerwane przez obrońców.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne gospodarzy zostało wybite przez Baranowskiego. Obecnie przy piłce znajdują się stoperzy z Legnicy.

• Stomil ubrany dzisiaj w tradycyjny biało-niebieski trykot, natomiast goście występują w czerwonym komplecie.

• Spotkanie rozpoczyna drużyna gospodarzy!

• Obie drużyny zakończyły rozgrzewkę i udały się już do szatni. Pierwszy gwizdek arbitra Idzika za niespełna 10 minut.

• Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil podejmie dziś lidera Nice 1. Ligi, Miedź Legnicę. Drużyna Tomasza Asensky'ego w tym sezonie wyłącznie wygrywa na własnym obiekcie, czy goście znajdą na nią receptę?

Bartosz Urban

Stomil - Miedź LIVE! Obronią twierdzę przed liderem?

Stomil - Miedź LIVE! Obronią twierdzę przed liderem? ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Stomil Olsztyn - Miedź Legnica ONLINE. W tym sezonie Duma Warmii zdążyła przyzwyczaić swoich kibiców, że stracone punkty na wyjazdach odrabiała w meczach domowych. Po nieudanym spotkaniu w Siedlcach Stomil czeka jeszcze trudniejsze wyzwanie. W ramach 9. kolejki Nice 1. Ligi do Olsztyna przyjeżdża legnicka Miedź, która nie zaznając dotąd smaku porażki piastuje fotel lidera.

Mecz Stomil Olsztyn - Miedź Legnica ONLINE

Stomil w obecnych rozgrywkach dał się poznać jako zespół o dwóch twarzach - punktujący u siebie i fatalny na wyjazdach. Przed własną publicznością podopieczni trenera Tomasza Asensky'ego wygrali wszystkie trzy spotkania, natomiast z pięciu wyjazdów zdołali przywieźć do stolicy Warmii zaledwie jeden punkt. Co prawda, każdy rozegrany mecz w roli gości miał swoją historię, jednakże na końcu liczą się wyłącznie zwycięstwa.

Przed nadchodzącym meczem największą bolączką dla olsztyńskiego szkoleniowca z pewnością będzie obsada pozycji napastnika. Jak wiemy, w ostatniej kolejce czerwony kartonik obejrzał Artur Siemaszko, za co w konsekwencji Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarał zawodnika dyskwalifikacją na następne trzy spotkania. Wychowanka biało-niebieskich prawdopodobnie zastąpi jeden z pozostałej dwójki atakujących, Tomasz Zahorski bądź Paweł Abbott. Niniejsza sytuacja powinna ucieszyć przedstawicieli chorzowskiego Ruchu, gdyż ich klub bije się o drugą lokatę w rankingu Pro Junior System właśnie ze Stomilem.

W obozie lidera z pewnością panuje spory optymizm przed zbliżającym się starciem w Olsztynie. Jak dotąd Miedzianka na wyjazdach zgromadziła 10 z 12 możliwych punktów, a w meczach u siebie także spisuje się nie najgorzej. Po ośmiu kolejkach legniczanie mają w dorobku 18 punktów po pięciu zwycięstwach i trzech remisach. W ostatnim meczu pomimo straconej bramki w 81. minucie Miedź zdołała podnieść się w ciągu trzech minut, w trakcie których zdobyła dwie bramki i ostatecznie wygrała.

Jak dotąd każdy bezpośredni pojedynek olsztynian i legniczan był bardzo wyrównany. Na 10 rozegranych spotkań aż dziewięć kończyło się remisem lub zwycięstwem o przewadze zaledwie jednego gola. Tylko w sezonie 2013/14 Stomil zdołał u siebie wygrać aż 4:2. Co ciekawe, w pozostałych czterech meczach w Olsztynie zwycięska do domu wracała zawsze Miedź.

NIE ZAGRAJĄ:
Stomil Olsztyn– Artur Siemaszko (czerwona kartka).
Miedź Legnica – Grzegorz Bartczak (przekroczony limit żółtych kartek), Jonathan de Amo Perez (uraz)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:
Stomil Olsztyn: Skiba, Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Dzięcioł, Tanczyk, Biedrzycki, Karankiewicz, Lech, Ziemann, Zahorski.

Miedź Legnica: Kapsa, Zieliński, Bozić, Osyra, Kwame Adu, Augustyniak, Bartulović, Garguła, Mystkowski, Bartkowiak, Vojtus.

FORMA W OSTATNICH MECZACH:
Stomil Olsztyn:
Nice 1. Liga: Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:0 (09.09.2017)
Nice 1. Liga: Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna 2:1 (02.09.2017)
Nice 1. Liga: Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 1:1 (27.08.2017)
Nice 1. Liga: Stomil Olsztyn - GKS Tychy 2:0 (22.08.2017)
Nice 1. Liga: Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn 3:1 (18.08.2017)

Miedź Legnica:
Nice 1. Liga: Miedź Legnica - Bytovia Bytów 2:1 (08.09.2017)
Nice 1. Liga: Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:2 (00.09.2017)
Nice 1. Liga: Miedź Legnica - Stal Mielec 0:0 (27.08.2017)
Nice 1. Liga: Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:2 (23.08.2017)
Nice 1. Liga: Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (18.08.2017)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:
[I liga] Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 2:2 (09.04.2017)
Bramki: G. Bartczak (3'), P. Forsell (8') - P. Wojowski (50'), I. Biedrzycki (51')
[I liga] Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 0:1 (10.09.2016)
Bramki: P. Forsell (10')
[I liga] Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (05.06.2016)
Bramki: P. Forsell (72')
[I liga] Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 0:1 (14.11.2015)
Bramki: T. Midzierski (93')
[I liga] Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1 (11.04.2015)
Bramki: J. Kadu (81' karny) - R. Machulenko (32')
[I liga] Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1:2 (13.09.2014)
Bramki: P. Darmochwał (72' karny) - W. Łobodziński (59'), A. Woźniczka (78')
[I liga] Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:1 (31.05.2014)
Bramki: P. Szymański (62') - P. Łukasik (60')
[I liga] Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 4:2 (09.11.2013)
Bramki: Y. Kato (41'), G. Lech (45' karny, 52'), D. Kun (62') - G. Bartczak (6'), Z. Zakrzewski (82' karny)
[I liga] Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:2 (18.05.2013)
Bramki: P. Kasperkiewicz (27') - P. Piceluk (48'), P. Kaczmarek (71')
[I liga] Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1:2 (20.10.2012)
Bramki: M. Kalonas (45') - J. Grzegorzewski (15') - W. Łobodziński (60')

SĘDZIA:
Piotr Idzik (Poznań) - Arbiter w poprzednim sezonie prowadził spotkanie Miedzi ze Stomilem w Legnicy. Po 90 minutach mecz zakończył się remisem 2:2.

Stomil Olsztyn - Miedź Legnica: Kto wygra mecz 1 ligi?

Mecz Stomil Olsztyn - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Spotkanie nie będzie transmitowane w Polsacie Sport. Tym bardziej zapraszamy więc na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o 19:00.