1

Werder Brema

1

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Miłego, spokojnego wieczoru! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Szału w tym spotkaniu nie było. Tą potyczkę można określić mianem typowego meczu walki. Tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej na boisku w dużej mierze rządził chaos, przypadek, niedokładność. Jedni i drudzy popełniali dzisiaj sporo błędów. Zarówno piłkarze Vfb Stuttgart jak i Werderu Brema mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w niektórych sytuacjach zabrakło im zimnej krwi. Ten rezultat nie zadowala żadnej ze stron oraz nie poprawia znacząco pozycji w tabeli gospodarzy tego pojedynku jak i przyjezdnych.

• Koniec meczu! Vfb Stuttgart i Werder Brema dzielą się punktami.

• Centra Die w pole karne Werderu po indywidualnej akcji, ale goście wybijają piłkę.

• Vfb Stuttgart miało rzut wolny kilkanaście metrów od pola karnego Werderu, ale nie potrafiło go spożytkować.

• Jeszcze zmiana w Vfb Stuttgart. Niedermeier wchodzi na murawę w miejsce Kosticia na ostatnie minuty.

• Arbiter doliczył 180 sekund.

• Trzecia i ostatnia zmiana w Werderze. Kroos za Oztunaliego.

• W odpowiedzi szansa dla Stuttgartu! Zagranie z prawej strony na piąty metr do Wernera, który od razu uderzył na bramkę, ale fantastyczną, ofiarną interwencją popisał się Wiedwald!

• Niewiele brakowało, a Werder prowadziłby! Z kilkunastu metrów Oztunali trafił w poprzeczkę! Słaba postawa obrońców Werderu, którzy nie przeszkodzili mu w oddaniu uderzenia.

• Zakotłowało się przez chwilę w obrębie pola karnego Vfb Stuttgart po centrze Grillitscha z rzutu wolnego, ale gospodarze wyjaśnili tą sytuację.

• Pierwsza zmiana w Vfb Stuttgart. Ku ławce rezerwowych kieruje się Didavi, a jego miejsce na boisku zajmie Maxim.

• Schwaab zagrał na "szesnastkę" do Wernera, ale rywal przeszkodził mu w przyjęciu piłki i korner dla gospodarzy, po którym nic groźnego nie wynikło.

• Fritz zdecydował się ponownie na strzał zza pola karnego, piłka odbiła się po drodze od Sunjicia, następnie trafiła do niepilnowanego Ujaha, który nie zmarnował tej okazji i pokonał bezradnego Tytonia.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Werder wyrównuje! Anthony Ujah!

• Fritz był teraz bardzo bliski szczęścia! Posłał atomowe uderzenie tuż zza pola karnego i futbolówka przeszła obok słupka!

• Druga zmiana w Werderze. Schodzi Bartels, a wchodzi doświadczony Pizarro, który ma wzmocnić atak.

• Vfb Stuttgart nie stworzył teraz zagrożenie pod bramką Werderu ani po rzucie wolnym, ani po rzucie rożnym.

• Leżał na boisku Kostić, długo nie podnosił się, ale w końcu wstał i będzie mógł kontynuować zawody. Za przewinienie na nim Stuttgart ma rzut wolny z niezłej pozycji.

• Godzina gry za nami na Mercedes-Benz Arena. Do opisania tego spotkania można użyć utartego frazesu - "typowy mecz walki".

• Długie podanie w pole karne Stuttgartu, z sytuacyjnej piłki uderzył Ujah i Tytoń ratuje swój zespół od utraty gola, zostawiając lewą dłoń!

• Kolejna nieudana wrzutka Kosticia ze stałego fragmentu gry, tym razem z rzutu rożnego.

• Po centrze Kosticia Garcia chciał zgrać piłkę głową do Wiedwalda, ale zrobił to źle i gospodarze mają rzut rożny.

• Kiepska centra z rzutu wolnego w wykonaniu Kosticia.

• Żółtą kartką ukarany Fritz za faul taktyczny, Sprowadził on do parteru pędzącego z piłką Wernera.

• Tytoń piąstkuje piłkę po centrze z rzutu rożnego.

• Ucierpiał bark Junuzovicia w starciu z Baumgartlem przed kilkoma minutami i nie może on kontynuować zawodów. Zastąpił go na placu gry Grillitsch.

• Kostić upomniany żółtą kartką.

• Bartels dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, ale poradzili sobie z tym zagraniem, bardzo szybko wybijając piłkę

• Głupi faul Baumgartla na Junuzoviciu w bocznym sektorze boiska, na wysokości pola karnego. Rzut wolny dla Werderu z niezłej pozycji.

• W przerwie żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na roszady w składach swoich zespołów.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Rozpoczęli drugą połowę piłkarze Werderu.

• Oba zespoły grają bardzo nerwowo i momentami chaotycznie. Nie brakuje walki o każdy metr boiska. Jedni i drudzy popełniają sporo błędów, a w niektórych sytuacjach nie brakuje przypadkowości. Więcej okazji do strzelenia gola miał Stuttgart i mógł prowadzić większą różnicą goli. Werder miał znakomitą "setkę" przed przerwą, ale też skrzywdził go sędzia, kiedy to nie odgwizdał rzutu karnego za faul na Ujahu.

• Koniec pierwszej połowy! Vfb Stuttgart - Werder Brema 1:0 do przerwy.

• Werder mógł wyrównać, to była setka! Po dobrej centrze Gebre Selassie Oztunali z kilku metrów uderzył w kierunku wyższych partii trybun! Jednak, gdyby nie wbiegł przed Junuzovicia i zostawił mu piłkę mogło być z tej sytuacji więcej pożytku!

• Po centrze Oztunaliego nieatakowany Sunjić wybija piłkę na rzut rożny.

• Następna szansa dla Vfb Stuttgart! Kostić zagrywał wzdłuż bramki, piłkę chciał złapać Wiedwald, ale wypuścił ją. Bliski przejęcia jej był Werner, ale ostatecznie do niego nie dotarła i 19-letni napastnik nie stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia.

• Kostić dośrodkował dosłownie z linii końcowej w pole karne, a nadbiegający Rupp, który zamykał akcję, huknął i zmusił do kapitulacji Wiedwalda! Fatalna postawa defensywy Werderu.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Vfb Stuttgart obejmuje prowadzenie, a do bramki Werderu trafia Rupp!

• Po krótko rozegranym rzucie wolnym Vestergaard próbował uderzać na bramkę gospodarzy, ale został zablokowany.

• Po okresie przewagi Vfb Stuttgart gra się wyrównała. W grze obu zespołów momentami panuje spory chaos.

• Bargfrede ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

• Powinien być rzut karny dla Werderu! Baumgartl faulował Ujaha we własnym polu karnym!

• Bartels niecelnym podaniem w polu karnym Stuttgartu zaprzepaścił szansę na dobrą sytuację podbramkową dla swojej drużyny.

• Żółta kartka dla Die za faul na Vestergaardzie.

• Kolejna okazja dla Vfb Stuttgart po ładnie rozprowadzonej akcji. Insua ładnie oskrzydlił akcję na lewej stronie i zagrał po ziemi piłkę przed bramkę Wederu. Ustawiony tam był Werner i kiedy przygotowywał się on do oddania strzału, futbolówka mu odskoczyła i nieczysto w nią trafił. Mogło być 1:0.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Schwaaba i od bramki Wiedwald.

• Ależ był teraz bliski szczęścia Stuttgart! Po centrze ze skrzydła Baumgartl uderzył z główki minimalnie obok słupka! Zaznaczmy jednak, że Wiedwald źle wyszedł do futbolówki i minął się z nią, a obrońcy Werderu źle kryli.

• Kolejna okazja dla Stuttgartu. Najpierw strzał Die z kilkunastu metrów został zablokowany, a po drugiej próbie Iworyjczyka futbolówka przeszła obok słupka.

• Pierwsza okazja dla Vfb Stuttgart. Przed szansą stanął Schwaab, ale jego uderzenie w kierunku długiego słupka broni Wiedwald.

• Vfb Stuttgart próbuje przedzierać się prawą flanką, ale na razie bez efektów.

• Zagranie w pole karne do Ujaha, ale nie zdołał on nic zdziałać, gdyż piłkarze Vfb Stuttgart zabrali mu futbolówkę.

• Werder próbuje budować atak pozycyjny.

• Zagranie ze skrzydła w pole karne Werderu Ruppa, ale goście błyskawicznie zażegnali niebezpieczeństwo.

• Florian Meyer daje sygnał do rozpoczęcia meczu! Gramy! Od środka Vfb Stuttgart.

• Za chwilę przywitanie, losowanie i zaczynamy granie!

• Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na murawę Mercedes-Benz Arena.

• Zawody na Mercedes-Benz Arena poprowadzi 47-letni Florian Meyer.

• Piłkarze obu ekip kończą właśnie rozgrzewkę i udają się do szatni.

• Rozgrzewka piłkarzy Vfb Stuttgart.

• Bilans potyczek między drużynami ze Stuttgartu i Bremy jest bardzo wyrównany. 34 razy górą było VfB Stuttgart, 33 razy wygrywał Werder, zaś 31 razy padał remis. Zielono-Biali na wyjazdowe zwycięstwo z Die Schwaben czekają od 9 lutego 2013 roku.

• W oczekiwaniu na początek meczu zapraszamy do przeczytania jego zapowiedzi. Można przejść do niej klikając TUTAJ!

• Dla obu klubów jest to szalenie ważne spotkanie. VfB Stuttgart na jakąkolwiek zdobycz punktową czeka od 1 listopada, zaś piłkarze z Bremy tydzień krócej. Po siedmiu rozegranych meczach 15. kolejki Bundesligi Die Gruen-Weissen znajdują się na miejscu barażowym, a Die Schwaben zostali czerwoną latarnią ligi. Jedni i drudzy wiążą z tym pojedynkiem bardzo duże nadzieje i liczą przede wszystkim na przełamanie, które dodałoby wiatru w żagle na końcówkę rundy jesiennej.

• Wyjściowe składy Vfb Stuttgart i Werderu Brema dostępne są również w panelu naszej relacji LIVE!