• Koniec spotkania! Na inaugurację ligi Wisła Płock pokonuje Lechię Gdańsk 2:1!

• Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• Bardzo niebezpieczne zagranie Maka i żółta kartka.

• Szansa na naprawdę groźną kontrę Wisły, ale akcję przerywa skutecznym wślizgiem Maloca.

• Rzut wolny dla Lechii. 'Centrostrzał' Krasicia i Kiełpin musiał przerzucić piłkę ponad bramką.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Zmiana w Wiśle. Schodzi Iliew, wchodzi Kante.

• Mak próbował się przedrzeć prawym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Furmana, który rozgrywa dziś bardzo dobre zawody.

• Coraz więcej wskazuje na to, że dojdzie do sporej niespodzianki już w pierwszym meczu tego sezonu. Kilka minut dzieli Wisłę od zwycięstwa.

• Szansa na świetną kontrę dla gospodarzy, ale Wlazło wywalczył tylko korner!

• Żółta kartka dla Kuna.

• Zmiana w Lechii. Mak za Wawrzyniaka.

• GOOOOOOOOOOOOL! Furman technicznym uderzeniem zapewnia Wiśle prowadzenie!

• ... oraz dla Kuświka za protesty.

• Żółta kartka dla Wawrzyniaka...

• Rzut karny dla Wisły Płock! Wawrzyniak ręką blokował uderzenie z dystansu jednego z rywala!

• Zmiana w Wiśle. Schodzi Reca, wchodzi Wlazło.

• Efektowny drybling Pawłowskiego, wejście w pole karne, ale dośrodkowanie tylko w boczną siatkę.

• Po indywidualnej akcji Reca został zatrzymany przez rywala. Skrzydłowy Wisły nie podnosi się z murawy. Krótka przerwa w grze.

• Szarża lewym skrzydłem Pawłowskiego kończy się poza linią końcową boiska.

• Bartłomiej Pawłowski zmienia Sławomira Peszkę.

• Kolejne stałe fragmenty gry dla Wisły, ale po centrach Furmana nie było strzału na bramkę przyjezdnych.

• W Lechii z kolei Kuświk wchodzi w miejsce Flavio Paixao.

• Zmiany w obu zespołach. W Wiśle Kun zmienia Hemehę.

• Gol dla Lechii, ale nieuznany! Po ładnej akcji zespołowej gości pakujący piłkę do bramki Paixao był na spalonym.

• Odpowiedź Lechii, indywidualna akcja Peszki, ale płaskie dośrodkowanie niedokładne i piłka pada łupem Kiełpina.

• Dobrze gra beniaminek po przerwie. Kolejna akcja miejscowych, ale centra Stefańczyka nie dociera do celu.

• Piękny strzał z dystansu Rafała Wolskiego poszybował minimalnie obok bramki Wisły!

• Ładna akcja Wisły! Hemeha ograł na prawym skrzydle Wawrzyniaka, po jego zagraniu piłka spadła na nogę Rogalskiego, ale ten uderza wysoko nad bramką.

• Szansa Recy!!! Dobre podanie na czystą pozycję do tego skrzydłowego, ale ten przegrywa pojedynek z bramkarzem Lechii!

• Rozpoczęła się druga połowa w Płocku!

• Wybite dośrodkowanie Furmana kończy pierwszą połowę. Do przerwy remis w Płocku 1:1!

• Hemeha wywalczył rzut rożny. Za wcześniejszy faul kartką ukarany Rogalski.

• Kontratak Wisły, z dystansu strzela Hemeha, ale nad poprzeczką!

• Dobra akcja zespołowa Lechii! Z piłką w pole karne wpadł Wawrzyniak i zagrał przed bramkę, odbił futbolówkę Kiełpin, a następnie nie trafił w nią Paixao!

• Szansa Recy! Po kapitalnym dośrodkowaniu Stefańczyka w piłkę w świetnej sytuacji nie trafił Reca!

• Kolejne rzut rożne dla Lechii nie zakończyły się strzałem na bramkę beniaminka.

• Kiełpin! Świetna centra Wolskiego z rzutu wolnego, bardzo ładna główka Paixao i interwencja Kiełpina ratuje gospodarzy!

• W ostatnich minutach tempo gry trochę siadło. Czekamy na kolejne sytuacje pod obiema bramkami.

• Po chwili napomniany zostaje również pierwszy zawodnik gospodarzy - Arkadiusz Reca.

• Żółta kartka dla Krasicia

• Kolejny stały fragment gry dla gospodarzy. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Furman, główkuje w trudnej pozycji Reca, ale bardzo niedokładnie.

• Furman uruchomił na skrzydle Stępinskiego, ale ten nie dośrodkował celnie w pole karne rywala. Po chwilę odbiór Recy, mocny strzał zza pola karnego i odbija piłkę Milinković-Savić!

• Kontratak Lechii Gdańsk, Paixao faulowany na lewym skrzydle przez Rogalskiego i rzut wolny.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dominika Furmana, precyzyjna główka debiutanta w Ekstraklasie daje Wiśle wyrównanie! Nieźle nam się zaczyna ten sezon! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Przemysław Szymiński!

• Błąd Wawrzyniaka i Maloca fauluje bardzo ostro rywala. Żółta kartka.

• Trudna sytuacja beniaminka już w pierwszych minutach swojej gry w Ekstraklasie. Ciekawe, jak zareaguje na straconego gola drużyna trenera Kaczmarka.

• Mamy pierwszego gola w nowym sezonie! Peszko zabrał piłkę Stefańczykowi, rozegrał ją z Krasiciem, po czym dośrodkował świetnie na głowę Paixao, który dopełnił formalności! 0:1!

• GOOOOOOOL!!! Marco Paixao!

• Dośrodkowanie z prawego skrzydła w okolice Marco Paixao, ale ten nie zdołał oddać strzału głową.

• Krasić zagrywa piłkę w pole karne do Marco Paixao, ale ten na spalonym.

• Pierwsza żółta kartka w nowym sezonie. Ukarany nią Michał Chrapek za faul taktyczny w środku pola.

• Próba akcji kombinacyjnej Nafciarzy tuż przed polem karnym Lechii nieudana. Goście odebrali piłkę.

• Centra Wolskiego nie przynosi zagrożenia dla bramki beniaminka.

• Rogalski fauluje Krasicia niedaleko pola karnego gospodarzy. Rzut wolny dla Lechii.

• Korner kończy się uderzeniem z dystansu na wiwat autorstwa Michała Chrapka.

• Zablokowane dośrodkowanie Wojtkowiaka przynosi gościom rzut rożny.

• Prosty błąd Szymińskiego, niepewne zachowanie przed polem karnym Kiełpina, ale bez konsekwencji dla gospodarzy.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy sezon 2016/17 Ekstraklasy!

• Minuta ciszy ku pamięci ofiar zamachu w Nicei.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę w Płocku. Sędzią spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• Oba zespoły od dłuższej chwili są już na rozgrzewce. Gospodarze zostali przywitani gromkimi brawami

• Trybuny stadionu im. Kazimierza Górskiego powoli się zapełniają. Tutejsi kibice na powrót do Ekstraklasy czekali od dłuższego czasu. Nic więc dziwnego, że tłumnie zapełniają krzesełka. Czy ich ulubieńcy, wspierani gromkim dopingiem, stawią czoła mocniejszej na papierze drużynie?

• Jeszcze tylko nieco ponad dwadzieścia minut i czas oczekiwania się zakończy. Po 61 dniach najwyższa polska klasa rozgrywkowa rusza! Zapinamy więc pasy, rozsiadamy się wygodnie w fotelach i zaczynamy. A pierwszy mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do boju staną bowiem beniaminek, Wisła Płock oraz głośno mianująca się pretendentem do tytułu, Lechia Gdańsk.