Mecz Wisła Puławy - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Puławy - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 34. kolejka
2017-06-04 12:30

Wisła Puławy

0

Górnik Zabrze

1

• To tyle z Puław, za uwagę dziękuje Państwu serdecznie Piotr Bernaciak!

• Doliczony czas gry przedłużył się, ale sędzia zakończył właśnie mecz! Górnik Zabrze wraca do Lotto Ekstraklasy po roku przerwy, Wisła Puławy spada do II ligi! Kibice z Zabrza szaleją na murawie!

• W samej końcówce żółtą kartką ukarany Szymon Żurkowski.

• Oleksandr Szeweluchin zastępuje Meika Karwota.

• Goście mogli i powinni zamknąć mecz po akcji trzech na trzech, za szybko na strzał zdecydował się Rafał Kurzawa, uderzenie zostało zablokowane!

• Sędzia dolicza aż pięć minut do drugiej połowy meczu.

• Tomasz Loska ostro faulowany we własnym polu karnym, potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Adrian Popiołek z około 20 metrów uderza metr nad poprzeczką, Wiślacy mają kolejny rzut rożny!

• W końcówce Wisła atakuje z większym impetem!

• Tomasz Sedlewski na ostatnie minuty zmienia Jakuba Smektałę.

• Mocne dośrodkowanie Dawida Pożaka głową wybija Bartosz Kopacz. Zawodnik Wisły zaliczył dobre wejście na boisko.

• Słaby strzał Rafała Kurzawy z rzutu wolnego, bez problemu łapie go Andrzej Witan.

• Dawid Pożak zastąpił Piotra Darmochwała.

• Piotr Żemło z żółtą kartką za zbyt agresywne przepychanie się w szesnastce rywala. Stały fragment gry zmarnowany.

• Iwan Litwiniuk faulowany na lewej flance. To dobre miejsce do wykonania celnego dośrodkowania pod bramkę zabrzan.

• Jeszcze jedna przerwa na uzupełnienie płynów. Do końca meczu i całego sezonu I ligi został już tylko kwadrans.

• ...chwilę później na prowadzenie wychodzi Zagłębie Sosnowiec - teraz to ten zespół jest zaraz za Górnikiem w tabeli!

• Miedź Legnica prowadzi z Sandecją Nowy Sącz. Co to oznacza? Jeśli tylko Górnik nie wygra tego meczu, to właśnie ta drużyna zajmie drugie miejsce w tabeli.

• Boisko opuszcza Sebastian Głaz, zastępuje go Konrad Szczotka.

• ...oraz Dani Suarez.

• Za zbyt głośne dyskusje ukarani kartką zostali Fabian Hiszpański...

• Dobra akcja piłkarzy z Zabrza! Goście zamknęli przeciwników w ich polu karnym, kilka razy musiał wykazać się Andrzej Witan, ostatecznie Górnik wywalczył jedynie rzut rożny.

• Górnik wyraźnie przystopował w drugiej połowie, póki co jednak utrzymuje prowadzenie za sprawą świetnie zorganizowanej defensywy - ta póki co wciąż pozostaje bezbłędna.

• Piotr Darmochwał mógł i powinien wykorzystać błąd zabrzańskiej defensywy i trafić do siatki z kilku metrów, pomocnik uderzył zbyt lekko, piłka ledwo doturlała się do bramki, skutecznie interweniował Tomasz Loska. Świetna okazja zaprzepaszczona.

• Meik Karwot w ostatniej chwili blokuje dośrodkowanie Jakuba Smektały w kierunku biegnącego w kierunku bramki gości Sylwestra Patejuka. To była bardzo ważna interwencja.

• Kolejny znakomity odbiór piłki w środku pola w wykonaniu gości, tym razem popisał się nim Rafał Kurzawa. To się może naprawdę podobać w dzisiejszej grze Górnika.

• Druga zmiana w zespole gości. David Ledecky zmieniony przez Marcina Urynowicza.

• W drugiej połowie częściej atakuje Wisła, ale w jej ofensywie wciąż brakuje jakości.

• Bartłomiej Olszewski zmienił Sandiego Arcona.

• Do zmiany przygotowuje się już Bartłomiej Olszewski.

• GKS Katowice strzela na 1:1 w meczu z Bytovią.

• Świetne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu puławian, piłka dośrodkowana pod samą bramkę na głowę Piotra Żemło, obrońca uderza prosto w Tomasza Loskę w znakomitej sytuacji!

• Adam Wolniewicz przytrzymywał Piotra Darmochwała w polu karnym Górnika, to powinien być rzut karny dla gospodarzy! Piłkarze Marcina Brosza mają sporo szczęścia!

• Fabian Hiszpański wślizgiem przewraca Szymona Żurkowskiego przy linii środkowej. To mogło skończyć się kartką dla piłkarza Wisły.

• Druga połowa rozpoczęta, piłkę ma Górnik Zabrze!

• Chojniczanka - Chrobry 0:2
  • Goście grają, jakby chcieli osiągnąć swój cel najmniejszym nakładem sił. W grze gospodarzy brakuje nieco ryzyka - grając w ten sposób nie można myśleć o zwycięstwie, piłkarze Adama Buczka muszą wziąć się za atak.

• Górnik miał jeszcze okazję po rzucie wolnym, ale Rafał Kurzawa trafia prosto w mur. Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

• Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy spotkania.

• Szymon Żurkowski ostro wszedł w nogi Piotra Żemło. Były zawodnik Wisły Kraków na szczęście nie potrzebuje pomocy medycznej.

• Pierwsza dobra okazja puławian! Mocne podanie do Piotra Darmochwała zaskoczyło defensywę, obrońcy szybko doskoczyli do rywala, ten jednak przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką!

• Obiecująca akcja Wisły przerwana - mocne podanie do Jakuba Smektały, sędzia jednak słusznie zauważył, że podopieczny Adama Buczka był na spalonym.

• Przegrywa także Zagłębie Sosnowiec. Wszystko układa się po myśli Górnika Zabrze!

• Po niezłych kilkunastu minutach tempo meczu mocno opadło, gospodarze wciąż starają się wprowadzić zmiany w swoją grę.

• Wracamy do gry. Wisła próbuje uspokoić swoją grę wymieniając podania na własnej połowie.

• Upał w Puławach daje się we znaki - sędzia zarządza krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

• Jeszcze jeden stały fragment gry dla zabrzan, mocne wstrzelenie piłki w pole karne niemal z linii środkowej dotarło wprawdzie do Bartosza Kopacza, ten jednak nie miał szans opanować piłki.

• Rzut wolny dla Górnika około 35 metrów od bramki, tym razem kopnięcie piłki w wykonaniu Rafała Kurzawy było znacznie mniej dokładne, goście w tej akcji wywalczyli jedynie aut.

• Wisłą próbuje zrewanżować się mocną wrzutką z prawej strony boiska, dośrodkowanie nie było jednak mierzone i opuściło plac gry przez linię końcową.

• Mocna piłka do Rafała Kurzawy do linii końcowej, skrzydłowy gości wycofał piłkę w pole karne do swojego kolegi z ofensywy, który huknął jak z armaty, trafiając w samo okienko! Górnik jedną nogą w Lotto Ekstraklasie!

• Igor Angulo! Co za trafienie, 1:0 dla Górnika, stadion w Puławach eksplodował!

• Niezła akcja Górnika, podanie na lewe skrzydło i dośrodkowanie Igora Angulo sprawiło obronie sporo problemów, piłka została w końcu wybita na rzut rożny.

• Póki co oglądamy wyrównane spotkanie, żadna z drużyn nie osiągnęła przewagi. Czekamy na pierwsze dogodne sytuacje strzeleckie.

• Wisłą miała szansę wyprowadzić kontrę po nieudanym rzucie rożnym Górnika, ale szansa została zmarnowana zbyt późnym podaniem, co skończyło się stratą.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Meika Karwota mija poprzeczkę bramki puławian.

• Chojniczanka przegrywa natomiast z Chrobrym Głogów - to znakomita wiadomość dla gości z Zabrza.

• Bardzo istotna informacja dla Wisły - Drutex Bytovia prowadzi w Katowicach!

• Fenomenalne dośrodkowanie Rafała Kurzawy w kierunku kompletnie niepilnowanego kolegi w polu karnym, ten jednak nieczysto trafia w piłkę kilka metrów od bramki!

• Piotr Żemło wyjaśnia sytuację prostym wybiciem piłki poza linię boczną, zatrzymując akcję Górnika rozgrywaną przez prawe skrzydło.

• Za mocne podanie Szymona Żurkowskiego do Rafała Kurzawy przejmuje Andrzej Witan.

• Na trybunach słychać fanatyczny doping kibiców Górnika - rzeczywiście, można odnieść wrażenie, że mecz odbywa się w Zabrzu.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeleciało ponad polem karnym, z trudem dopadł do niego Jakub Smektała, strzał zawodnika Wisły był jednak bardzo niecelny.

• Wisłą szybko rzuca się do ataku. Rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu Fabiana Hiszpańskiego.

• ...pierwszy gwizdek sędziego i gramy, przy piłce Wisła Puławy!

• Jeszcze tylko losowanie stron...

• Piłkarze pojawiają się na murawie stadionu w Puławach, za chwilę zaczynamy wielkie emocje!

• Kibice Górnika nie obejrzą niestety transmisji z meczu na stadionie w Zabrzu.

• Równolegle trwać będą wszystkie pozostałe mecze ostatniej kolejki I ligi, będziemy na bieżąco informować o wynikach zespołów, które są zamieszane w walkę o awans.

• Stadion w Puławach jest oczywiście wypełniony do ostatniego miejsca, w dużej mierze za sprawą sympatyków Górnika, którzy licznie stawili się na meczu wyjazdowym.

• Obie drużyny wciąż mają o co walczyć. Wisła wciąż może uniknąć bezpośredniego spadku, z kolei Górnikowi trzy punkty w dzisiejszym meczu zapewnią awans do Lotto Ekstraklasy po zaledwie rocznym pobycie na jej zapleczu.

• Rezerwowi Górnika: Wojciech Pawłowski, Oleksandr Szeweluchin, Konrad Nowak, Bartłomiej Olszewski, Marcin Urynowicz, Łukasz Wolsztyński i Denis Janco.

• Rezerwowi Wisły: Nazar Penkovets, Adrian Cierpka, Adrian Dudkowski, Dawid Pożak, Tomasz Sedlewski, Konrad Szczotka i Krystian Kusal.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Krzysztof Jakubik.

• Znamy składy obu zespołów.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy dzień rozstrzygnięć w polskiej I lidze!

Rafał Strzelec

Mecz Wisła Puławy - Górnik Zabrze ONLINE

Mecz Wisła Puławy - Górnik Zabrze ONLINE ©Marzena Bugala-Azarko / Polska Press

Mecz Wisła Puławy - Górnik Zabrze ONLINE. Jeśli Górnik Zabrze wygra dzisiejsze spotkanie po raz trzeci w swojej historii powróci do elity w rok po spadku. Wygrana Wisły Puławy może dać Dumie Powiśla nadzieje na baraże. Remis z kolei oznacza, że obie drużyny będą musiały czekać na wyniki z innych boisk. Jeszcze chyba nigdy w historii I ligi końcówka sezonu nie była tak pasjonująca.

Dla gospodarzy spotkanie z Górnikiem będzie niezwykle wymagające. Zabrzanie wygrali ostatnich 5 spotkań, w tym aż 6:1 z mającą wciąż nadzieje na awans Chojniczanką i 4:0 z Podbeskidziem, które wraz z Górnikami spadło z Ekstraklasy.
W kapitalnej formie strzeleckiej jest Igor Angulo, z kolei niemal każde dotknięcie piłki przez Rafała Kurzawę może uczynić krzywdę oponentom Górnika. Na niekorzyść Wisły przemawia fatalna seria meczów u siebie – Duma Powiśla nie wygrała od 8 spotkań na własnym boisku, przegrywając jednocześnie 5 mecze. Ostatni raz Wisła wygrała u siebie 22 października (!) ubiegłego roku w spotkaniu GKS-em Tychy. Puławianie mają najgorszy bilans domowych spotkań I ligi u siebie – zaledwie 13 punktów w 16 spotkaniach pokazuje indolencję drużyny Adama Buczka w meczach przed własną publicznością.

Nadzieje na baraże z Radomiakiem były spore w szczególności po ostatniej aferze z piłkarzem Stali Mielec – Wisła w przypadku walkowerów mogła zyskać dodatkowe 2 punkty. Jednak zgodnie z przypuszczeniami afera w Mielcu nie pociągnęła za sobą rażących konsekwencji – Z tego co nam wiadomo temat jest raczej zamknięty i nie dostaniemy dodatkowych punktów. Musimy liczyć przede wszystkim na siebie – mówi Piotr Darmochwał, zawodnik Wisły Puławy. W osiągnięciu sukcesu w meczu z 14-krotnymi mistrzami Polski pomóc mają wracający do gry Piotr Żemło i Sebastian Głaz.

Górnik w tej konfrontacji jest zdecydowanym faworytem. Zabrzanie jesienią pewnie ograli Wisłę przy Roosevelta 4:0. Jeszcze 5 tygodni temu wydawało się, że podopieczni Marcina Brosza będą jedynie patrzeć, jak inne drużyny biją się o awans. Tymczasem Trójkolorowi pokonali trzy drużyny mające wówczas wciąż matematyczne nadzieje na awans (Chojniczanka, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała), a przeciwnicy (w szczególności Zagłębie Sosnowiec, Olimpia Grudziądz i wspomniana GieKSa) pogubili punkty w swoich spotkaniach. Tak oto z drużyny skazanej na pozostanie w I lidze ekipe Marcina Brosza została głównym faworytem do awansu. Górnik, aby być pewnym powrotu do elity, musi swoje spotkanie wygrać, aby nie patrzeć na poczynania rywali na innych boiskach. Problemem Górnika jest z pewnością gra z niżej notowanymi rywalami. Porażka z MKS-em Kluczbork na wyjeździe, ze Zniczem u siebie, bezbramkowy remis z Bytovią przy Roosevelta pokazują, że zabrzanie mają problemy z koncentracją w meczach z outsiderami ligi.

Mimo to w Zabrzu panują optymistyczne nastroje. Poza wspomnianymi Angulo i Kurzawą w kapitalnej dyspozycji jest Szymon Żukowski, który pod nieobecność Szymona Matuszka stał się liderem środka pola. W dobrej formie są również stoperzy Górnika – Kopacz i Suarez spełniają związane z nimi nadzieje. Na plus można ocenić grę na lewej obronie Meika Karwota i Bartka Olszewskiego – Brosz może postawić na któregokolwiek z nich i z pewnością będzie zadowolony. Możliwe, że wreszcie przełamie się Łukasz Wolsztyński, który kapitalnie rozpoczął rundę wiosenną, ale gasł z każdym kolejnym meczem.

Jeśli Górnik wygra dziś z pewnością odkupi swoje winy z kończącego się sezonu. Jeśli jednak drużyna Brosza nie wygra, obudzą się demony z ostatniej kolejki Ekstraklasy w poprzednim sezonie, gdzie zabrzanie również musieli wygrać swoje spotkanie, aby utrzymać się w elicie. Choć wówczas wyniki na innych stadionach były korzystne, zabrzanie szansy nie wykorzystali.

Wisła Puławy - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Polsat Sport przeprowadzi transmisję z tego spotkania. My zapraszamy na relację tekstową do GOL24.pl. Początek o 12:30.