1

Lechia Gdańsk

2

• To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

• Druga połowa w wykonaniu gdańszczan dużo słabsza, ale to oni mimo wszystko zasłużenie wygrywają dziś w Lubinie. Wynik mógł być nawet wyższy, ale wiele okazji zmarnował Marco Paixao.

• Koniec spotkania w Lubinie! W meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk lepsi goście, i to oni wywożą trzy punkty!

• Lechia psuje także sytuację 4 na 2 - tym razem z dystansu niecelnie uderza Marco Paixao. Co ciekawe, po chwili sytuacja wyglądała bardzo podobnie, i ponownie słabo uderzył Portugalczyk.

• Sędzia dolicza aż trzy minuty.

• Lechia powinna dobić rywala, ale dośrodkowanie Marco Paixao zmarnował Lukas Haraslin, chcąc jeszcze oddać piłkę koledze, którego po prostu w tym miejscu nie było.

• Jakub Tosik ogląda drugą żółtą kartkę w tym meczu. Zagłębie Lubin kończy spotkanie w dziesiątkę.

• Po rzucie rożnym w wykonaniu Krzysztofa Janusa piłka ląduje w rękawicach Vanji Milinkovicia-Savicia.

• Piłkarze Zagłębia opadli z sił w końcówce meczu, nie oglądamy ich szturmu na bramkę Lechii.

• Marco Paixao podaniem otwierającym między dwóch przeciwników w pole karne chciał obsłużyć Lukasa Haraslina, ale kopnął piłkę zbyt mocno i opuściła ona plac gry.

• Ostatnia zmiana w Lechii i w tym meczu. Sławomir Peszko opuszcza boisko, wchodzi na nie Flavio Paixao.

• Piotr Stokowiec stawia wszystko na jedną kartkę. Sebastiana Maderę zmienia Adam Buksa, a więc piłkarz, który również miał swoją przeszłość w Gdańsku.

• Petarda Jarosława Kubickiego z trzydziestu metrów mija bramkę w niebezpiecznie bliskiej odległości!

• Zaczyna się ostatni kwadrans meczu, gra obecnie toczy się w środku pola. Piłkarze Lechii bardzo chcą powymieniać podania, tymczasem Miedzowi wciąż dążą do wyrównania i chcą wywalczyć piłkę.

• Jeszcze raz dzisiejszego wieczoru Marco Paixao zatrzymany przez Martina Polacka! Stuprocentowa okazja Portugalczyka, to powinien być gol!

• Lechiści wymieniają podania w okolicach linii środkowej, rozpaczliwie próbując uspokoić swoją grę i rozegrać dłuższą akcję bez zaliczenia straty,

• Czas na zmianę w drużynie gospodarzy. Filip Starzyński pojawia się na murawie, swój udział w tym meczu kończy Michal Papadopulos.

• Jeśli chodzi o obraz gry w drugiej połowie, to jest on zgoła odmienny w porównaniu z pierwszą częścią meczu. Teraz to Miedzowi przejęli inicjatywę, Piotr Nowak i jego sztab muszą dokonać pewnych korekt w taktyce swojej drużyny.

• ...a Lukas Haraslin zastępuje Grzegorza Kuświka.

• Steven Vitoria zmienia Rafała Wolskiego...

• Szykuje się podwójna zmiana w Lechii, zdecydowanie potrzebne roszady.

• Dorde Cotra fauluje Sławomira Peszkę przy linii bocznej boiska, tym razem obyło się bez upomnienia.

• Ponownie w roli głównej Martin Nespor. Tym razem rosły napastnik oddał strzał z półobrotu z boku pola karnego, niespodziewana próba ląduje na trybunie za bramką.

• Simeon Sławczew zbiera piłkę po nieudanym rzucie wolnym Rafała Wolskiego, ale zrobił to w sposób niegodny komentarza. Grę wznowi bramkarz gospodarzy.

• Pierwsza żółta kartka dla drużyny gości, ukarany nią Marco Paixao.

• Świetne wyjście Martina Polacka, bramkarz ubiegł szarżującego z piłką Marco Paixao. Doskonała interwencja!

• Martin Nespor trafia do siatki! Dośrodkowanie Jakuba Tosika z prawego skrzydła z początku krótko wybite, ale dobija je czeski napastnik, bramkarz bez szans. Zagłębie łapie kontakt!

• Całkiem niezłe uderzenie Jarosława Jacha z dystansu, mija jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

• Piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

• Wracamy już powoli do Lubina!

• Lechia prowadzi zasłużenie po świetnej grze. Z początku Zagłębie tylko się broniło, pod koniec pierwszej połowy było nieco lepiej. Mecz toczony jest w szybkim tempie i może się podobać. Liczymy na utrzymanie takiej gry po przerwie!

• Dośrodkowanie Rafała Wolskiego w końcówce pierwszych 45 minut nie było już takie dokładne, po chwili sędzia zaprasza zawodników na przerwę.

• W końcówce pierwszej połowy za bardzo ostry faul ukarany także Martin Nespor.

• Sędzia Piotr Lasyk dolicza jedną minutę.

• W końcowej fazie pierwszej połowy budzą się gospodarze, ale w ich grze brakuje konkretów.

• Z żółtą kartką za faul na Sławomirze Peszce Jarosław Kubicki, on także nie zagra w następnej kolejce w Białymstoku z Jagiellonią.

• Przy swej interwencji obrońca wpadł w siatkę, a jego próba "uwolnienia się" wyglądała dość komicznie...

• Przed jeszcze lepszą szansą stają goście! Obsłużony Sławomir Peszko bardzo bliski gola, jego strzał z linii bramkowej wybija ratujący sytuację Jarosław Jach!

• Zaczynają grać Miedziowi! Cudowny rajd Łukasza Piątka, były piłkarz Polonii Warszawa mija całą obronę ale uderza w bramkarza!

• Szybka zmiana w zespole gospodarzy. Adrian Rakowski zmieniony przez Martina Nespora. Wygląda to na popularną "wędkę", schodzący był załamany.

• Świetne dośrodkowanie Rafała Wolskiego (który to już raz dzisiaj?) z rzutu wolnego, uderzenie Milosa Krasicia fenomenalną paradą paruje Martin Polacek!

• Zagłębie Lubin próbuje odpowiedzieć dośrodkowaniem w pole karne w wykonaniu Adriana Rakowskiego, które nie było problemem dla bramkarza Lechii Gdańsk.

• Simeon Sławczew rozegrał akcję dwadzieścia metrów od bramki. Zagrał do Sławomira Peszki, ten błyskawicznie i jakże precyzyjnie obsłużył Grzegorza Kuświka. Snajper biało-zielonych nie myli się w sytuacji stuprocentowej! To jest w pełni zasłużone prowadzenie gości.

• Niesamowite, co za cudowny gol Lechii Gdańsk! Do siatki trafia Grzegorz Kuświk!

• Bardzo nieudana próba wrzutki w szesnastkę Zagłębia w wykonaniu Sławomira Peszki. Od bramki grę wznowi Martin Polacek.

• Zaskakujący, mocny strzał Michala Papadopulosa z dwudziestu metrów, zdecydowanie jednak w zasięgu Vanji Milinkovicia-Savicia. Radzi sobie Serb.

• Efektowny strzał z woleja oddaje w odpowiedzi Marco Paixao, ale i ten strzał mija bramkę.

• Pierwsza groźniejsza akcja Miedziowych. Strzał z piętnastu metrów oddaje Łukasz Piątek, piłka przelatuje około metr od bramki.

• Lechia prezentuje się naprawdę dobrze - jakże odmiennie w porównaniu z ostatnim meczem w Warszawie. Gościom wychodzi póki co na boisku wszystko. Zagłębie praktycznie tylko się broni.

• Ciężko się przyzwyczaić do Zagłębia broniącego się całym zespołem na własnej połowie. W tym sezonie nie oglądaliśmy tego zbyt często.

• Ależ aktywny póki co jest Marco Paixao. Tym razem wywalczył aut po prawej stronie boiska. Był osamotniony i wywalczenie wrzutu zza linii bocznej było najlepszym, co można było z tego posiadania zdobyć.

• Jakub Tosik nie zdołał dogonić uciekającego Marco Paixao i łapie żółtą kartkę za pociągnięcie Portugalczyka za koszulkę. Tosik nie zagra w następnej kolejce.

• Cudowne przyspieszenie Marco Paixao przypominające słynną akcję Garetha Bale'a w finale Pucharu Króla, dośrodkował jednak znacznie gorzej.

• Kolejne groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy, mogło być niebezpiecznie, ale Joao Nunes ekwilibrystycznym strzałem trafia... w rękę Simeona Sławczewa.

• Zawodnicy Miedziowych stosują bardzo wysoki pressing, co się mści. Goście łatwo wymieniają podania, po skutecznym rozegraniu z dystansu w poprzeczkę trafia Rafał Wolski!

• Świetna prostopadła piłka do Grzegorza Kuświka z pominięciem drugiej linii, sędzia dopatrzył się niewielkiego spalonego.

• Bardzo szybko mogło odpowiedzieć Zagłębie, ale Vanja Milinković-Savić świetnie wychodzi do piłki skierowanej do Michala Papadopulosa i zażegnuje zagrożenie.

• Świetne dośrodkowanie i precyzyjna główka Rafała Janickiego. Piłka trafia do siatki, asystę zalicza Rafał Wolski! 1:0 prowadzą goście!

• Kolejna akcja i tym razem z drugiej strony dośrodkowania do Kuświka próbował Marco Paixao, zablokował go Jarosław Jach.

• Pierwsza nieudana akcja Lechii, spod linii końcowej pod samą bramkę dośrodkowywał Marco Paixao szukając Grzegorza Kuświka, ale poradził sobie Martin Polacek.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy, przy piłce Lechia Gdańsk!

• Mecz poprzedzi minuta ciszy.

• Losowanie za nami, mecz rozpoczną goście.

• Obie ekipy pojawiają się na murawie Stadionu Zagłębia Lubin!

• Zawodnicy już ustawieni w tunelu.

• Miejmy nadzieję, że padający deszcz nie wpłynie na jakość tego widowiska.

• Wszystko w Lubinie już gotowe - czekamy tylko na piłkarzy!

• Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Grzegorz Wojtkowiak, Steven Vitoria, Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Sebastian Mila i Flavio Paixao.

• Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc, Daniel Dziwniel, Aleksandar Todorovski, Filip Starzyński, Arkadiusz Woźniak, Martin Nespor i Adam Buksa.

• Zagłębie jest czwarte w tabeli, ale jeśli wygra, przeskoczy trzecią Lechię.

• W drużynie Zagłębia gra dziś mający przeszłość w Lechii Sebastian Madera, w składzie Lechii natomiast były piłkarz Zagłębia Paweł Stolarski.

• Czas na garść ciekawostek przedmeczowych. Na sześć ostatnich spotkań Lechia wygrywała z Zagłębiem aż 5 razy.

• Znamy już składy obu zespołów, znajdują się w panelu po prawej stronie serwisu.

• Witamy serdecznie i zapraszamy na relację z meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk! Relację na żywo przeprowadzi dla Państwa Piotr Bernaciak.