Znicz Pruszków

1

Zagłębie Sosnowiec

4

• Koniec meczu! Zagłębie Sosnowiec wywozi z Pruszkowa komplet punktów po rozbiciu Znicza!

• Piłka po strzale jednego z zawodników Znicza poszybowała na wysokości 2-3 piętra, nad bramką gości

• Adrian Grabowski powinien popracować nad uderzeniem. Dopadł do bezpańskiej ok. 25 metrów od bramki Jakuba Szumskiego. Uderzył płasko obok dalszego słupka.

• Adrian Paluchowski wychodził do prostopadłego podania. Nie dość, że nie dostał dokładnego podania, to jeszcze był na spalonym.

• Druga próba Vamary Sanogo, druga nieudana- tym razem piłka po jego strzale z ponad 25 metrów przeszła w bezpiecznej odległości obok lewego słupka.

• Konrad Kiełczewski dolicza pięć minut do drugiej odsłony.

• I drugi zawodnik gości miałby wejście smoka! Vamara Sanogo strzela z pola karnego półtora metra obok prawego słupka.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Vamara Sanogo zmienia na ostatnie minuty Dawida Ryndaka

• Niespodziewanie Bartosz Jaroch zapędził się prawą stroną. Złamał akcję do lewej nogi i uderzył technicznie wysoko nad poprzeczką.

• Kibice Znicza przenieśli się bliżej sektora fanów ZagłębiaLegii.

• Kibice gości skandują... Znicz Pruszków, Znicz Pruszkzów! Zaprosili fanów gospodarzy by przyszli do nich. Piękny obrazek.

• Żółta kartka również dla bramkarza gospodarzy.... za protesty.

• Rafał Zaborowski zakończył akcję lewą stroną dobrym dośrodkowaniem, gdzie Adrian Paluchowski strzałem głową pokonuje Jakuba Szumskiego

• GOL DLA ZNICZA! ADRIAN PALUCHOWSKI!!!

• Fabian Klama zmienia Martina Pribulę.

• Rafał Zembrowski na murawie. Zastępuje Aleksandra Jagiełłę

• To chyba był pierwszy celny strzał Znicza. Anemiczne uderzenie Maksymiliana Banaszewskiego nie sprawiło problemów Jakubowi Szumskiemu.

• Kibice Zagłębia świętują. Pruszkowskich fanów zamurowało...

• CO ZA WEJŚCIE! WOJCIECH ŁUCZAK POKONUJE PIOTRA MISZTALA!!!

• Zmiana w Zagłębiu. Kontuzjowanego Sebastiana Dudka zastępuje Wojciech Łuczak.

• Andrzej Niewulis upomniany żółtą kartką za faul.

• SEBASTIAN DUDEK NIE MYLI SIĘ!!!! Uderzył tuż przy prawym słupku, bramkarz rzucił się w przeciwległy róg

• Łukasz Matusiak zabrał się z piłką w "szesnastkę". Został powalony przez jednego z zawodników Znicza - rzut karny!

• Zdaniem sędziego za bardzo agresywnie powalczył w ofensywie Maksymilian Banaszewski. Rzut wolny dla gości przy lewej chorągiewce.

• To mogło być już po meczu! Najpierw strzał Martina Pribuli sparował z problemami Piotr Misztala, a dobitka Dawida Ryndaka została wybita z linii bramkowej!

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a Adrian Paluchowski zastępuje Przemysława Kitę.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Maksymilian Banaszewski w miejsce Marcina Rackiewicza...

• Zespół przeciwnika obnażył wszystkie nasze strony. Brak doświadczenia, momentami również brak umiejętności czy taktyki użytkowej

- te słowa Andrzeja Prawdy na pomeczowej konferencji po meczu ze Stomilem Olsztyn (0:3) idealnie pasują do gry Znicza w pierwszej połowie. Zagłębie przewyższa rywala kulturą gry i stworzyło więcej sytuacji bramkowych, z której wykorzystało "tylko" dwie. Czy kibice w Pruszkowie obejrzą kolejny jednostronny mecz? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Zagłębie Sosnowiec bez wysiłku prowadzi ze Zniczem po golach Tina Maticia i Tomasza Nowaka!

• Ależ to rozegrali piłkarze Zagłębia. Piłka została płasko zagrana na 18. metr do Łukasza Matusiaka, który podaje w pole karne do jednego z kolegów. Ten ostro wstrzeliwuje piłkę przed bramkę, ale Tin Matić nie trafia w nią!

• Dawid Ryndak wywalczył rzut wolny na prawej stronie, ok. 10 m od narożnika pola karnego. Może być groźnie.

• Piłka w bramce Znicza po strzale z bliskiej odległości! Sędzie nie uznał jednak gola!

• Tomasz Nowak znowu spróbował szczęścia uderzeniem z dalszej odległości. Został jednak zablokowany.

• Marcin Rackiewicz chciał szybkim wyrzutem piłki z autu uruchomić Przemysława Kitę. Zagrał mocno po linii, gdzie napastnika Znicza powstrzymał Arkadiusz Najemski.

• Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul w środku pola.

• Znicz prowadzi grę w środku pola, ale jest to efekt "oddania" pola przez Zagłębie. Mimo tego pruszkowianom rzadko udaje się przekroczyć linię środkową.

• Dla piłkarzy Jacka Magiery dwie bramki to za mało! W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Dawid Ryndak. "Objechał" Piotra Misztala, lecz jego akcję przerwał sędzia - spalony.

• Tomasz Nowak zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie wpadła do siatki!

• GOL! TOMASZ NOWAK!!!

• Po szybkiej utracie bramki zamilkli kibice Znicza. Ponad 80-osobowa grupa fanów Zagłębia i Legii prowadzi doping niemal przez cały czas.

• Gospodarze próbują szybko wyrównać. Po centrze Marcina Rackiewicza z prawej flanki nikomu z jego kolegów nie udało się sięgnąć piłkę.

• Piłkarze Zagłębia poklepali na 25-30. metrze od bramki Piotra Misztala, po czym prostopadłe podanie otrzymał Tim Matić. Ten płaskim uderzeniem po dalszym rogu, tuż przy słupku, wpisał się na listę strzelców!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! TIN MATIĆ!!!

• Przerwa w grze. Na murawie leży Andrzej Niewulis. Uraz nie jest groźny i może kontynuować grę.

• Aleksander Jagiełło za lekko podaje do Rafała Zaborowskiego - bliski przejęcia był Dawid Ryndak, ale tak wypuścił sobie piłkę, że opanował ją obrońca Znicza.

• Otwarta gra w wykonaniu obu stron. Krzysztof Markowski wybija piłkę z własnego pola karnego po ostrym wstrzeleniu Aleksandra Jagiełły.

• W odpowiedzi akcja Znicza - po rzucie rożnym Andrzej Niewulis strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Ależ groźnie było pod bramką gospodarzy! Najpierw płaski strzał Dawida Ryndaka z kilkunastu metrów obronił nogami Piotr Misztal (Mateusz Długołęcki wybił piłkę na rzut rożny), a po chwili Tin Matić strzela tuż nad poprzeczką!

• Dawidowi Ryndakowi brakowało dłuższej nogi, by opanować piłkę na linii 16. metra. Jeszcze był skutecznie naciskany przez Macieja Mysiaka.

• Adrian Grabowski przechwycił piłkę na lewej stronie. Ruszył z kontrą, lecz za bardzo wypuścił ją sobie do boku. Aut dla gości kilkanaście metrów za linią środkową.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Rozpoczęcie meczu poprzedza minuta ciszy ku czci pamięci Witolda Makowskiego - wieloletniego działacza, zasłużonego dla środowiska sportowego Miasta Pruszkowa. Był Delegatem Meczowym PZPN, wiceprezesem i członkiem zarządu MKS ZNICZ Pruszków. Został wyróżniony Odznakami Honorowymi Polskiego Związku Piłki Nożnej i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Sympatyk i kibic pruszkowskich klubów sportowych (za: Znicz Pruszków)

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Gospodarze grają w żółto-czerwonych strojach, goście - na biało.

• Nic nie może wiecznie trwać

- powiedział spiker, odnosząc się do niekorzystnych wyników gospodarzy.

• W sektorze VIP jest m.in. Dariusz Banasik, do niedawna trener Znicza, a obecnie będącej w strefie spadkowej Pogoni Siedlce.

• Przed tym meczem goście zajmują trzecie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów (12) co wicelider z Katowic, ale o jeden mecz rozegrany mniej. Znicz zamyka tabelę z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

• Coraz więcej kibiców przybywa na pruszkowski obiekt. Bliskość Warszawy i zgoda Zagłębia z Legią może podnieść frekwencję i mocno wpłynie na doping.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Konrad Kiełczewski
    • asystenci: Marcin Hankiewicz, Paweł Tokarewicz
    • sędzia techniczny: Konrad Gąsiorowski

Delegatem PZPN jest Bogdan Pietkiewicz, a obserwatorem - Piotr Brodecki.

• Rezerwowi Znicza: Michał Bigajski- Grzegorz Janiszewski, Michał Kucharski, Rafał Zembrowski, Maksymilian Banaszewsi, Radosław Bartoszewicz, Adrian Paluchowski.

• Znamy wyjściowe składu obu drużyn na starcie w Pruszkowie. O ile Jacek Magiera nie dokonał rewolucji w "jedenastce", to Andrzej Prawda wymienił blisko połowę zawodników. Czy to pozwoli gospodarzom w zdobyciu trzech punktów. Liczą na to nie tylko piłkarze i sztab szkoleniowy, lecz także (przede wszystkim) kibice.

• Rezerwowi Zagłębia: Wojciech Fabisiak - Kamil Wiktorski, Marcin Sierczyński, Jakub Wilk, Vamara Sanogo, Fabian Klama, Wojciech Łuczak.

• Joanna Bieńko przygotowała zapowiedź dzisiejszego meczu. Zachęcam do zapoznania się z lekturą:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

• W rytmach Love Runs Out zespołu One Republic Znicz Pruszków, w ramach 7. kolejki I ligi, zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Wiemy, że "skończyła się miłość" (tłum. tytułu utworu), a jak z nadzieją? Wszak umiera ostatnia, a gospodarze liczą na zdobycie kompletu punktów by odbić się od dna. Z jakim skutkiem?