Mecz Odra Opole - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Odra Opole

1

GKS Katowice

2

• Trzeba szczerze powiedzieć, że wynik mógł być dużo wyższy, jednak dobry występ bramkarza Odry długo przeszkadzał napastnikom GKS'u. Teraz klub z Górnego Śląska włącza się do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej!

• Koniec tego meczu! GKS Katowice zasłużenie wygrywa z Odrą Opole!

• Ostatnia zmiana. Bartłomiej Kalinkowski w miejsce Łukasza Zejdlera.

• Sebastian Bonecki również ogląda żółty kartonik.

• Sędzia ukarał Andreje Prokicia żółtą kartką.

• Ciężko doszukać się jakiejś iskierki nadziei dla Odry. GKS gra po prostu zbyt dobrze w defensywie.

• Grzegorz Goncerz zmienił Wojciecha Kędziorę.

• Szymon Skrzypczak sfaulował bramkarza rywali i za to obejrzał żółtą kartkę.

• Zamieszanie w polu karnym GKS'u! Na szczęście dla gości Klemenz zachował się bardzo przytomnie i wybił piłkę!

• Zmiana także w ekipie gospodarzy. Rafał Niziołek schodzi, a David Ledecky wchodzi.

• Kamil Słaby wchodzi w miejsce strzelca drugiej bramki dla gości. Adrian Błąd zrobił już swoje.

• Adrian Błąd zanotował wręcz kapitalny rajd, mijając 3-4 rywali, a całą akcję wykończył znakomitym strzałem z "czuba"! GKS zasłużył na tego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ akcja! Adrian Błąd daje prowadzenie ekipie z Katowic!

• Adrian Błąd oddał potężny strzał i po raz już kolejny w tym meczu znakomicie broni Tobiasz Weinzettel!

• Sebastian Bonecki zmienia Marcina Wodeckiego.

• Mateusz Mączyński ogląda żółtą kartkę.

• Ależ znowu dużo szczęścia miała Odra! Strzał Kędziory ląduje na słupku! Było bardzo blisko!

• Gra mocno się uspokoiła. Czekamy na jakąś groźna okazję i się doczekać nie możemy.

• Zamieszanie w polu karnym Odry! Przez chwilę nie wiadomo było gdzie jest futbolówka! Ostatecznie jednak gospodarze zaczną od środka.

• Łukasz Zejdler dobrał w pole karne, ale znowu górą w swoim polu karnym był golkiper Odry!

• Wojciech Kędziora mocno napierał Cvernę, który źle skomunikował się ze swoim bramkarzem. Na szczęście nie skończyło się to stratą bramki.

• Kapitalnie Tobiasz Weinzettel! Słomka znalazł lukę między obrońcami rywala, ale młody golkiper znakomicie broni nogami!

• Dobry drybling ale zbyt mocne dośrodkowanie Żagla. Stracona szansa na zdobycie bramki.

• Rafał Niziołęk ucierpiał przy jednym ze starć i potrzebna jest pomoc medyczna.

• Co tu się wydarzyło! Multum szczęścia mają gospodarze! Najpierw piłka zatańczyła na linii bramkowej, a później jeszcze dobitka trafiła w poprzeczkę! Tu musiał być gol!

• Dwie próby Słomki, ale oba strzały zostały zablokowane.

• Wracamy po przerwie! Czas na drugie 45 minut!

• Tobiasz Weinzettel uratował swój zespół, gdyż GKS mógł spokojnie prowadzić do przerwy. Mecz nie zachwyca, ale też nie można do końca narzekać. W drugiej połowie liczymy na kolejne trafienia!

• Koniec pierwszej części tego pojedynku!

• Wojciech Słomka ukarany żółta kartką.

• Tobiasz Weinzettel znowu ratuje swoją drużynę piąstkując dośrodkowanie poza pole karne.

• Adrian Błąd mógł w ekspresowym tempie wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam oddał fatalny strzał.

• Kapitan Gieksy świetnie odnalazł się w polu karnym po dograniu z rzutu rożnego i oddał znakomity strzał głową!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Szybka odpowiedź gości! Mateusz Kamiński zdobywa bramkę!

• Tobiasz Weinzettel znakomicie broni strzał swojego rywala! Mógł bardzo szybko paść remis!

• Dużo szczęścia miała teraz ekipa Odry! Jakub Habusta znalazł się tam gdzie być powinien i dobił piłkę, która odbiła się od poprzeczki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jakub Habusta otwiera wynik tego meczu!

• Płaski strzał Andreji Prokicia, ale moc tego uderzenia była zbyt słaba.

• Jeden z zawodników Odry przewraca się w polu karnym rywala, ale sędzia jest pewny tego, że faulu tam nie było!

• Rafał Niziołek oddaje fatalny wręcz strzał... piłka ląduje 10 metrów ponad bramką.

• Vaclav Cverna bardzo brzydko fauluje rywala i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

• Odra w końcu w komplecie. Wspomniany już Mateusz Czyżycki kończy swój występ z powodu kontuzji, a wchodzi na boisko Filip Żagiel.

• Adrian Błąd źle dogrywa w pole karne i jego zespół traci szansę.

• Wygląda na to, że Mateusz Czyżycki ma jakiś problem mięśniowy. Jak na razie zostaje mu udzielona pomoc, ale wydaje się, że nie da rady kontynuować tego występu.

• Małe zamieszanie tuż przed polem karnym gości, jednak ostatecznie strzał gracza Odry ląduje na jednym z przeciwników.

• Groźne dośrodkowanie Mączyńskiego, ale znowu na posterunku golkiper Odry.

• Strzał Łukasza Zejdlera bardzo słaby. Tobiasz Weinzettel mógł to obronić z zamkniętymi oczami.

• Rafał Niziołek bardzo dobrze dograł z rzutu wolnego, ale Kamiński wygrywa pojedynek główkowy z rywalem i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Marcin Wodecki dośrodkował w pole karne, gdzie żaden z jego kolegów nie zdołał wykończyć akcji. W posiadaniu GKS Katowice.

• Wojciech Słomka uderza z dystansu, tylko że strzał został zablokowany i goście mają rzut rożny.

• Mateusz Mączyński popisał się bardzo długim wyrzutem z autu, ale spokojnie wybijają piłkę gracze Odry.

• Dobre uderzenie na bramkę Odry! Adrian Błąd był bardzo bliski szczęścia, ale świetnie broni bramkarz gospodarzy!

• Od środka grę rozpoczęli graczy Gieksy!

• Oba zespoły już na murawie! Czas na przywitanie kapitanów!

• Oczy zwrócone będą na pojedynek snajperów. Wojciech Kędziora i Marcin Wodecki mają po 9 ligowych trafień i znajdują się w ścisłej czołówce klasyfikacji króla strzelców.

• Obie drużyny dzielą w tabeli 4 punkty. Trzeba jednak podkreślić, że GKS rozegrał o jeden mecz mniej. Czy dzisiaj przewaga Odry wzrośnie czy stopnieje?

• To spotkanie jest takim pierwszoligowym rodzynkiem tego weekendu. Więcej spotkań z zaplecza Ekstraklasy nie obejrzymy w tym tygodniu.

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od pierwszego gwizdka!

• W przerwie między meczami naszej reprezentacji przychodzi czas na trochę ligowych emocji. Odra Opole gościć będzie na własnym stadionie GKS Katowice! Liczymy, że będzie to ciekawe widowisko!

Bartosz Głąb

Mecz Odra Opole - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Odra Opole - GKS Katowice ONLINE. W jedynym spotkaniu 23. kolejki Nice 1 Ligi rewelacyjna Odra Opole podejmie na własnym stadionie GKS Katowice. Pozostałe spotkania kolejki zostały odwołane albo przez ciągły zły stan muraw na stadionach, lub z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych.

Mecz Odra Opole - GKS Katowice ONLINE

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Od początku wiosny PZPN ma duży problem z terminarzem rozgrywania spotkań Nice 1 Ligi. Planowo w ten weekend zespoły miały rozgrywać już czwarte oficjalne spotkania w tym roku, jednak zaledwie cztery zespoły rozegrały po trzy reszta po dwa, a nawet niektóre i po jedno.
W wąśkim gronie tych ostatnich znajduje się między innymi GKS Katowice, który w tym roku w meczu oficjalnym zagrał tylko w meczu u siebie z innym beniaminkiem, Rakowem Częstochowa. Odra natomiast rozegrała jedno spotkanie więcej. Udało im się zagrać z Miedzią Legnica i Puszczą Niepołomice.

Ciężko jest zatem stwierdzić, w jakiej formie są oba zespoły, mimo że w kalendarzu już niemal kwiecień. GKS Katowice wygrał z Rakowem Częstochowa, który obok Odry Opole jest z przytupem weszli w tym sezonie do Nice 1 Ligi i na wiosnę aspirują nawet do awansu. Odra natomiast w dwóch spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt. Jendak w meczu z Miedzią Legnica ciężko było o nie, bo to chyba murowany kandydat do tego, by w przyszłym sezonie wreszcie zagościć w szeregach Lotto Ekstraklasy.

Niemal wszystkie spotkania w tej kolejce zostały odwołane już nieco bardziej z powodu wielu powołań zawodników do młodzieżowych reprezentacji, co nie oznacza, że w drużynach, które dzisiaj rozegrają swoje mecze takowych nie będzie. Z takiego poowodu w bramce Odry zabraknie Mateusza Kuchty, który dostał powołanie na eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy U-21 przeciwko Litwie. W drużynie z Katowic natomiast na pewno nie zagra dzisiaj Oktawian Skrzecz, który natomiast jest na zgrupowianiu kadry U-20. GKS ma jednak większy problem z powodu nieobecności swoich zawodników, bo jeszcze do gry nie jest gotowy Tomasz Foszmańczyk, a niedawno na treningu Sebastian Nowak zerwał więzadła w kolanie i do końca sezonu na pewno już nie wystąpi.

Faworytem tego spotkania wydaje się jednak Odra Opole, która na dodatek gra u siebie po raz pierwszy przy nowym oświetleniu, które wreszcie po dwóch latach zostało oddane do urzytku.Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy oboma zespołami miał jeszcze jeszcze w sierpniu. Wtedy przy Bukowej padł remis 1:1, a bramki padały w końcówce spotkania. Miejmy nadzieję, że dzisiaj również będzie nas czekać emocjonująca batalia.

NIE ZAGRAJĄ:

Odra Opole: Adrian Frańczak (kartki), Mateusz Kuchta (zgrupowanie reprezentacji);

GKS Katowice: Sebastian Nowak (kontuzja), Tomasz Foszmańczyk (rehabilitacja), Oktawian Skrzecz (zgrupowanie reprezentacji)

Odra Opole - GKS Katowice TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania Odra Opole - GKS Katowice od 17:30 przeprowadzi Polsat Sport HD. Start meczu zaplanowano na 17:45, a z Opola skomentują go Szymon Rojek i Tomasz Łapiński. Relacja LIVE w GOL24.pl!

17:45 mecz Odra Opole - GKS Katowice