Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie relacja...

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 5. kolejka
2017-08-23 17:00

Odra Opole

1

Raków Częstochowa

0

• W starciu beniaminków lepsza dzisiaj Odra. Raków przez dużą część spotkania sprawiał lepsze wrażenie, ale z Opola wraca bez punktów.

• W samej końcówce Wójcik oddał groźny strzał z 20 metrów, ale kapitalną interwencją Weinzettel uratował punkty Odrze! Koniec meczu!

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

• Symulka Mizgał w polu karnym i zamiast karnego, jest żółta kartka.

• Z rzutu wolnego uderzył Figiel, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Kolejna żółta kartka w końcówce. Tym razem dla Barana.

• Ostatnia zmiana w Rakowie. Mizgała w miejsce Oziębały

• Zaostrza się gra w końcówce. Żółta kartka dla Figla.

• Ostatnia zmiana w Odrze. Maćczak zmienia Żagla, który rozegrał dobry mecz i zaliczył asystę przy jedynym na razie golu.

• Raków w ostatnich minutach przeważa, jednak Odra, która cofnęła się do defensywy, skutecznie się broni.

• Raków próbuje odrabiać straty w końcówce. Strzał Czerkasa jednak odbija się od jednego z rywali i mamy rzut rożny. Po wrzutce nie było zagrożenia.

• Druga zmiana w Rakowie. Papikjan w miejsce Malinowskiego. Ormianin w pierwszych meczach sezonu był wyróżniającą się postacią częstochowian. Czy dziś odwróci losy spotkania?

• Druga zmiana w Odrze. Schodzi Gancarczyk, w jego miejsce Wojciechowski.

• Odra próbuje iść za ciosem. Dośrodkowanie Wodeckiego z lewej strony strzałem głową kończył Gancarczyk, ale piłka poszybowała tuż przy słupku i minęła bramkę.

• W końcu składna akcja i prowadzenie Odry. Zaczęło się od wywalczenia piłki przez Wepę, który dopiero co wszedł na boisku. Zmiennik pociągnął z futbolówką prawą stroną, dośrodkował, a w zamieszaniu Żagiel nawinął jednego z rywali w polu karnym, wystawił piłkę na 15 metr, skąd akcję wykończył celnym płaskim strzałem, tuż przy słupku Wodecki.

• Gooool! A jednak Odra! Strzelcem bramki Wodecki!

• Zmiana w Odrze. Wepa w miejsce Perońskiego.

• Żółta kartka dla Habusty za faul.

• Niezła akcja Odry, strzał Niziołka przyblokowany i nie było zagrożenia.

• Coraz groźniej Raków. Najpierw po strzale z rzutu wolnego piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, a chwilę później po dośrodkowaniu z kornera głową uderzył Czerkas. Niecelnie i od bramki Weinzettel.

• Raków znacznie lepiej rozpoczął drugą połowę, goście sprawiają dobre wrażenie.

• Dobra akcja gości, wrzucał Oziębała, strzał głową oddał Wójcik i piłka minimalnie minęła bramkę przy słupku!

• Pierwsi od ataku rozpoczęli goście, ale strzał Duriski minął bramkę.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy. Wizualną przewagę ma Raków, ale i Odra miała swoje okazje. Czekamy na emocje po przerwie.

• Mija regulaminowy czas pierwszej połowy. Nie zapowiada się na gola przed przerwą.

• Żółta karta dla Gancarczyka za faul.

• Na czystą pozycję wyszedł Czerkas, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

• Rzut rożny dla Rakowa po strzale Czerkasa. Wrzutka z kornera nie przyniosła zagrożenia.

• Po zrywie Odry, znów spokojniej na boisku, gra w środku pola.

• Najlepsza okazja Odry! Z prawej strony wrzucił w pole karne Brusiło, w dobrej sytuacji do woleja składał się Wodecki, ale nie trafił w piłkę. Gdyby mu się udało, gol byłby bardzo prawdopodobny.

• Strzał Wodeckiego z 30 metrów poszybował tuż nad poprzeczką. Odra się rozkręca.

• Raków próbuje rozdzierać obronę gospodarzy wrzutkami w pole karne, ale nie przynoszą one wiele korzyści.

• Raków cały czas sprawia lepsze piłkarsko wrażenie, ale nie może stworzyć kolejnej groźnej sytuacji.

• Łabojko strzelał z 20 metrów i piłka przeszła minimalnie obok słupka. Bardzo groźna akcja gości!

• Drużyna Rakowa nie daje się zamknąć na swojej połowie i także stara się budować ataki pozycyjne. Na razie Odra dobrze się jednak broni.

• Kolejny atak Odry, tym razem zakończony niecelną wrzutką. Od bramki goście.

• Figiel strzelał groźnie z około 25 metrów, ale piłka przeszła metr nad bramką Weinzettel.

• Zapowiadana zmiana. Łukasz Góra schodzi, w jego miejsce Tomas Petrasek.

• Będzie zmiana w zespole Rakowa. Podczas jednej z interwencji kontuzji doznał Góra. W jego miejsce za moment wejdzie Petrasek.

• Mecz się zdecydowanie wyrównał. Po początkowej przewadze wizualnej gości, teraz to Odra doszła do głosu.

• Duże brawa w tej sytuacji dla Mateusza Lisa, który świetnie zachował się w sytuacji sam na sam z Gancarczykiem.

• W końcu groźnie pod bramką Rakowa! Nieporozumienie rywali w defensywie wykorzystał Gancarczyk, ale nie ma bramki! Mogło być 1:0!

• Jak na razie Raków przeważa i sprawia lepsze wrażenie. Odra dopiero się rozkręca. Chwilowo gra toczy się raczej w środku pola.

• Początek spotkania lepszy w wykonaniu piłkarze Rakowa, ale ich ataki kończą się na razie na spalonych. Po jednym piłka znalazła nawet drogę do siatki.

• Przed meczem mieliśmy minutę ciszy, poświęconą zmarłemu niedawno Engelbertowi Jarkowi, najlepszemu piłkarzowi w historii Odry.

• Odra gra dzisiaj w niebiesko-czerwonych strojach, Raków w białych kompletach

• Jak na środowe popołudnie, przeciętna frekwencja w Opolu. Na trybunach około 2500 widzów.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

• Rezerwowi Rakowa: Mateusz Kos, Tomas Petrasek, Aghwan Papikjan, Paweł Piceluk, Igor Sapała, Hubert Tomalski, Przemysław Mizgała

• Rezerwowi Odry: Mateusz Kuchta, Tomasz Wepa, Robert Trznadel, Vaclav Cverna, Paweł Wojciechowski, Gabriel Nowak, Bartłomiej Maćczak

• Zeszłoroczne starcie między tymi ekipami w Opolu zakończyło się remisem 1-1. Wynik na kwadrans przed zakończeniem spotkania otworzył Dawid Wolny, natomiast o końcowym rezultacie zadecydował Przemysław Oziębała. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek Daniela Kruczyńskiego z Żywca już o 17:00.

• Dziś zmierzą się dwa zespoły, które w ubiegłym sezonie szturmem zdobyły drugoligowe rozgrywki. Z majowego starcia między nimi górą wyszli częstochowianie, dzięki czemu to oni mogli cieszyć się z mistrzostwa. Czy teraz, trzy miesiące po tamtych wydarzeniach, powtórzą swój sukces?

• Witamy w relacji na żywo, że spotkania beniaminków Nice 1 Ligi - Odry Opole i Rakowa Częstochowa.

Kaja Krasnodębska

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE. W środę w Opolu zmierzą się dwa zespoły, które w ubiegłym sezonie szturmem zdobyły drugoligowe rozgrywki. Z majowego starcia między nimi górą wyszli częstochowianie, dzięki czemu to oni mogli cieszyć się z mistrzostwa. Czy teraz, trzy miesiące po tamtych wydarzeniach, powtórzą swój sukces?

Mecz Odra Opole - Raków Częstochowa ONLINE

Końcówka maja, ciepłe sobotnie popołudnie. W kilku z Polskich miast ważyły się losy niektórych drugoligowych zespołów: presja była ogromna, do zakończenia sezonu coraz bliżej, a spadek do regionalnych rozgrywek jeszcze nie przesądzony.
Przy tym wszystkim atmosfera panująca wówczas w Częstochowie jawiła się sielankową. Pewny awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy podejmował lidera ligowej tabeli Odrę Opolę. Oba zespoły już wywalczyły sobie zaplanowane cele, wydawać by się mogło, że do tamtego starcia podejdą na pół gwizdka. Nic bardziej mylnego - zgromadzeni licznie na trybunach kibice mogli oglądać niezwykle szybkie tempo gry. Zawodnicy obu zespołów rozpoczęli z dużym animuszem i w miarę upływu czasu, nie ulegało to zmianie.. Sporo działo się pod obiema bramkami, zarówno goście jak również Raków wywalczyli sobie sporo stałych fragmentów, nie raz zagrażając bramce rywala. Mecz prezentował się niezwykle wyrównanie i pokazywał, że nie bez powodu mierzące się ze sobą drużyny miały już zapewniony awans ku rozgrywkom wyżej. Ostatecznie lepsi okazali się wówczas gospodarze, którzy golami Petera Mazana, Adama Mesjasza oraz Łukasza Siedlika wywalczyli sobie de facto mistrzostwo 2. ligi. Od tamtej pory minęły trzy miesiące. Wiele się już zmieniło. Czy również forma obu zespołów?

Do obu ekip doszli nowi zawodnicy, za innymi całkiem nowe doświadczenia, które przyniosła możliwość pokazania się na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Lepiej na tym poziomie rozgrywkowym radzą sobie opolanie. Siedem punktów w cztery tygodnie – naprawdę dobry wynik jak na beniaminka. Pytanie co będzie dalej? Jak na razie tendencja jest raczej spadkowa. Po wygranych z Górnikiem Łęczna oraz Pogonią Siedlce nadeszła porażka z Miedzią Legnica oraz wreszcie podział punktów w meczu przeciwko Puszczy Niepołomice. Za nami dopiero miesiąc rozgrywek, nie ma co zbyt wcześnie bić na alarm. Czy meczem z Rakowem Odra udowodni, że jej forma nie maleje?

Patrząc na sytuację w tabeli to gospodarze jawią się faworytem tego spotkania. Przed startem środowych spotkań plasują się na siódmej pozycji mając nad Rakowem trzy oczka przewagi. 15 miejsce częstochowian to efekt wygranej oraz remisu wywalczonych w premierowych dwóch kolejkach. Następne dwie nie były już tak różowe. Po przyzwoitych wynikach nadeszły dwie porażki: z Chojniczanką oraz GKS-em Katowice. Przed tygodniem ulegli drużynie ze Śląska 1-3. Honorowego gola zdobył dla podopiecznych Marka Papszuna Jakub Łabojko.

Nazwisko niespełna 20-letniego zawodnika dochodzi do coraz szerszych kręgów. Piłkarz, który jeszcze rok temu występował przecież w 4-lidze śląskiej, teraz stanowi o sile środka pola Rakowa. Szturmem przebił się do pierwszego składu i bez kompleksów pokazuje na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Zawodnik, który wraz z rówieśnikami wywalczył dla Piasta Gliwice Centralną Ligę Juniorów, teraz otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski U-20. W najbliższym czasie uda się na zgrupowanie pod okiem Dariusza Gęsiora. Zanim jednak to nastąpi, w meczu z Odrą będzie chciał udowodnić, że jak najbardziej na nie zasłużył.