• Za nami wspaniały wieczór z francuskim futbolem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Bartłomiej Krawczyk! Zapraszamy do naszych kolejnych relacji!

• Piłkarze Olympique przełamali tym samym swoją trwającą od miesiąca ligową niemoc.

• Koniec meczu! Lyon wygrywa z Monaco 3:2 po golu z rzutu wolnego w 95 minucie!

• GOOOOL! NABIL FEKIR strzela gola z rzutu wolnego!

• Blisko pola karnego faulowany był Fekir. Kolejna, jeszcze lepsza okazja dla Lyonu!

• Rzut wolny dla Lyonu. Dobra szansa na dośrodkowanie. Gospodarze mają w swojej dyspozycji piłkę meczową.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Keita Balde zostaje zastąpiony przez Guido Carillo.

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Piłka wpada do bramki po mocnym strzale Fekira, ale sędzia dopatrzył się spalonego chwilę wcześniej!

• Zmiana. Lemar opuszcza boisko, wchodzi Boschilia.

• Anthony Lopez źle wybił piłkę i kontrę natychmiastową kontrę przeprowadziło Monaco. Balde świetnie dośrodkował w pole karne do Tielemansa, który zdołał oddać strzał, jednak Lopes, ten z bramki Lyonu, naprawił swój błąd.

• Ładny atak przeprowadzili gracze Lyonu, jednak zakończył się on niedokładnym dośrodkowaniem Marcala z lewej strony pola karnego. Piłka przekracza linię końcową i grę wznowi bramkarz.

• Kolejna zmiana. Marcal zmienia Mendy'ego.

• Lewą nogą z odległości 16 metrów strzelał Rony Lopes, ale piłka wylądowała prosto w rękach bramkarza Lyonu.

• Zmiana też w Lyonie. Maolida zmienia Ndombele.

• Tielemans wchodzi na boisko, opuszcza je Adama Traore.

• Bardzo groźnie wyglądał ten kontratak Lyonu, jednak na samym końcu Aouar oddał bardzo słaby strzał z odległości 16 metrów.

• Z olbrzymiej odległości Mariano trafia w słupek z rzutu wolnego!

• Jemerson zostaje ukarany żółtą kartką za faul na Fekirze.

• Diakhaby ukarany zostaje żółtą kartką.

• Z odległości ok. 12 metrów uderzał Mariano! Subasić rzucił się w drugą stronę, ale nogą odbija ten strzał!

• Z narożnika pola karnego uderzał Lopes, ale piłka ociera się o nogę obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

• Mogła paść kolejna bramka dla Monaco, jednak Adama Traore nie zachował czystej krwi w dobrej sytuacji!

• Memphis Depay zmienia Traore.

• Fakir z Lopesem zagrali "klepkę" w polu karnym Monaco, ale akcję Fekira przerywa Kamil Glik.

• Jak to nie wpadło?! Błąd popełnił bramkarz Lyonu, który wypuścił piłkę z rąk i ta w polu karnym dostała się pod nogi Lemara i Balde, jednak ich strzały z bliskiej odległości zostały zablokowane!

• Adama Traore otrzymuje żółtą kartkę.

• Z rzutu wolnego piłkę zagrywał Lemar. Nie wiadomo czy to był strzał czy dośrodkowanie na dalszy słupek; pewne jest tylko to, że piłka opuściła boisko.

• Anthony Lopes otrzymuje żółtą kartkę za dyskusję z sędzią.

• Żółtą kartkę otrzymuje Mapou Yanga - Mbiwa za faul na Lemarze.

• Mariano podał do będącego przed polem karnym Fekira, ale temu nie udało się odegrał jej do pozostałych kolegów. Obrońcy Monaco wybijają piłkę.

• Obie drużyny wychodzą po przerwie bez zmian. Piłkarze Lyonu rozpoczęli drugą połowę meczu.

• Aouar niecelnie uderza zza pola karnego i sędzia kończy pierwszą połowę.

• Żółta kartka dla Fekhira za dyskusję z sędzią.

• Z prawej strony atakowali Lemar z Meite, ale ich akcja zakończyła się za mocnym podaniem w pole karne i piłka opuściła boisko.

• Kolejna akcja gospodarzy! Tete dobiegł do świetnego podania lobem za plecy obrońców i wbiegał w pole karne, jednak w ostatniej chwili został zablokowany.

• Mieli pretensje gracze Monaco, bo ich zdaniem Mariano faulował Jemersona, jednak innego zdania był sędzia. Gracz gospodarzy przejął piłkę blisko pola karnego i dośrodkowywał, jednak Kamil Glik przeciął to dośrodkowanie i wybił piłkę.

• Świetna interwencja Anthony'ego Lopesa, który w ostatniej chwili uprzedza w polu karnym Keitę Balde!

• Ależ gol dla Monaco! Remis!] Lopes wycofał piłkę przed pole karne, a tam czekał na nią Adama Traore, który uderzył jak z armaty w okienko bramki Lyonu!

• Suną kolejne akcje Lyonu, duże problemy ma AS Monaco.

• Po rzucie wolnym piłka spada pod nogi Mariano, który oddaje strzał na bramkę. Piłka trafiła w rękę Kamila Glika i wydaje się, że sędzia powinien wskazać na rzut karny! Mimo protestów, sędzia nie przerywa akcji

• Z prawej strony dośrodkowywał Tete, ale nie było nikogo w polu karnym. Piłkę wybijają obrońcy Monaco, jednak prosto pod nogi graczy Lyonu, którzy mogą rozegrać kolejną akcję.

• Kapitalna akcja Lyonu i zasłużona bramka! Piłka krążyła jak po sznurku, a całą akcję strzałem z 11 metrów zwieńczył Fekir!

• Ndombele popisał się rajdem zakończonym dobrym strzałem z dystansu. Dobra interwencja Subasicia!

• Niedokładne podanie Lemara kończy dobrze zapowiadającą się kontrę Monaco. Goście domagają się odgwizdania faulu, jednak sędzia pozostaje niewzruszony.

• Remis! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Keita Balde i w sytuacji sam na sam znalazł się Rony Lopes, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

• Traore był faulowany przez Tousarta na połowie Lyonu. Goście mieli szansę na stworzenie zagrożenia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nic nie wyszło z tego stałego fragmentu gry.

• Znów akcję konstruują gospodarze. Monaco na razie zagubione.

• Do trzech razy sztuka, GOL DLA GOSPODARZY! Kamil Glik dał się ograć w polu karnym Fekirowi, który dośrodkował wzdłuż bramki, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wepchnął Mariano!

• Gospodarze rozgrywają od tyłu kolejny atak pozycyjny.

• Ależ kuriozalna sytuacja! Kamil Glik odegrał piłkę do bramkarza, jednak Subasić zwlekał z wybiciem piłki i nie zauważył atakującego go Mariano. Znów słupek ratuje gości!

• Tym razem nie było zagrożenia po rzucie rożnym.

• Kolejna akcja Lyonu prawym skrzydłem. Gospodarze wywalczyli kolejny korner.

• Tousart trafia w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• Traore wbiegł z piłką w pole karne, ale powstrzymał go Kongolo i gospodarze będą mieć tylko rzut rożny.

• Nieudane krzyżowe podanie do Lopesa, Lyon zacznie od autu na własnej połowie.

• Meite nie poradził sobie z Fekirem na skrzydle, zgubił piłkę i grę wznowi bramkarz Lyonu.

• Goście próbowali ataków prawą stroną boiska, jednak nie zakończyły się one ani strzałem, ani dośrodkowaniem.

• Piłkarze Monaco rozpoczęli mecz!

• Piłkarze wyszli już na murawę, za chwilę zaczynamy! Dla kogo piątek trzynastego okaże się pechowy? Odpowiedź za niecałe 2 godziny!

• Leonardo Jardim, trener Monaco, nie będzie mógł jednak skorzystać dzisiaj z usług Falcao, podobnie jak również z Stevana Joveticia. W drużynie Lyonu zabraknie dziś Cheikha oraz Greniera.

• Najlepszym strzelcem Olympique Lyon jest w tym sezonie Mariano Diaz, autor 6 goli. W drużynie Monaco zdecydowanie najwięcej goli, bo aż 12 strzelił Radamel Falcao. Kolumbijczyk przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi francuskiej.

• Kamil Glik grał dotychczas we wszystkich meczach swojej drużyny, za każdym razem od pierwszej do ostatniej minuty. W Ligue 1 strzelił 2 gole, zanotował 2 asysty, a także otrzymał jedną żółtą kartkę.

• Obie drużyny mają za sobą już 8 spotkań. Gospodarze wygrywali 3 razy, 4 razy zanotowali remisy, a raz schodzili z boiska pokonani. Goście z Księstwa również tylko raz musieli uznać wyższość przeciwnika, ale również tylko raz zremisowali, a pozostałe 6 meczów wygrali.

• Dobry wieczór! Niecały kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia dzisiejszego szlagieru w lidze francuskiej. Drugie w tabeli AS Monaco, z Kamilem Glikiem w pierwszym składzie, zmierzy się z zajmującym ósmą lokatę Olympique Lyon. Na relację z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.

PI

©EAST NEWS

Dzisiaj o 20:45 Olympique Lyon podejmie na własnym boisku AS Monaco. Faworytem spotkania będzie drużyna Kamila Glika, która traci trzy punkty do liderującego Paris Saint-Germain. Czy gospodarze pokrzyżują im plany? Zapraszamy na naszą relację LIVE.

©EAST NEWS

Olympique - Monaco LIVE! Goście chcą obronić tytuł

Obecny sezon w wykonaniu AS Monaco nie jest już tak dobry jak poprzedni, który zakończył się zdobyciem mistrzostwa. Podopieczni Leonardo Jardima w ośmiu meczach zdobyli dziewiętnaście punktów, a złożyło się na to sześć zwycięstw, jeden remis i jedna porażka.
Wydawać by się mogło, że taka postawa to gwarancja zdobycia tytułu, ale pamiętajmy że drużyna z Księstwa rywalizuje z PSG, które jest pompowane katarskimi pieniędzmi i może pozwolić sobie na ściągnięcie każdego piłkarza na świecie. Na ten moment ASM traci trzy oczka i nie może sobie pozwolić na gubienie punktów.

Olympique kilka lat wstecz uchodził za hegemona francuskiej piłki. Od sezonu 2001/02 drużyna z Lyonu zdobyła siedem tytułów mistrzowskich z rzędu (!) i mało kto wtedy uważał, że jakakolwiek klub będzie wstanie zdetronizować gospodarzy dzisiejszego spotkania. Prawda okazała się bolesna i dzisiaj Olympique walczy ze swoją imienniczką z Marsylii o miano drużyny numer trzy w Ligue 1. Z jakim skutkiem? Trwający sezon nie rozpoczął się zbyt dobrze, bowiem z trzynastoma punktami ''Lwy'' znajdują się na ósmej pozycji i w ośmiu spotkaniach zremisowali aż czterokrotnie.

Obydwie drużyny reprezentują Francję w europejskich pucharach i spisują się mocno przeciętnie. Monaco po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów ma na swoim koncie jedno oczko (remis z RB Lipsk), a Olympique w Lidze Europy dwukrotnie zremisował 1:1 -odpowiednio z Atalantą i Apollonem.

Olympique - Monaco NA ŻYWO! Mecz z polskimi akcentami

Na boisku od pierwszej minuty powinniśmy ujrzeć Kamila Glika, który już kilka razy w trwającym sezonie znalazł się w najlepszej drużynie kolejki. Polski stoper strzelił jak dotąd dwie bramki i obok Jemersona jest drugim strzelcem zespołu (Falcao strzelił 12 bramek). W poprzednim sezonie w Lyonie występował Maciej Rybus, a obecnie występuje w nim Marcelo, który kiedyś reprezentował barwy Wisły Kraków.

Olympique - Monaco ONLINE! W poprzednim sezonie padł remis

W poprzednim sezonie obydwie drużyny wygrały w spotkaniu wyjazdowym. Olympique pokonał Monaco 3:1, a drużyna Kamila Glika wygrała w Lyonie 2:1. W poprzedniej kolejce Olympique zremisował 3:3 z Angers, a Monaco podzieliło się punktami z Montpellier (1:1). Przed dzisiejszym meczem lekkim faworytem wydają się być goście, którzy mimo osłabień mają większą siłę rażenia.

Przewidywane składy:

Lyon: Lopes - Tete, Diakhaby, Morel, Mendy - Tousart, NDombele - Traore, Fekir, Aouar - Mariano

Monaco: Benaglio - Sidibe, Glik, Jemerson, Jorge - Lopes, Tielemans, Moutinho, Lemar - Keita, Falcao

Nie zagrają:

Lyon: Cheikh, Grenier (kontuzje), Marcelo (kartki)

Monaco: Jovetic (kontuzja), Fabinho (kartki)

Olympique - Monaco NA ŻYWO! Relacja LIVE na GOL24.pl

Spotkanie Olympique Lyon - AS Monaco rozpocznie się o 20:45. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Eleven, a relację minuta po minucie będziecie mogli śledzić na portalu GOL24.pl!