PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa. Piast...

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa. Piast nigdy nie leżał Legii. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Ariel Mosór - 2
    • Alexandros Katranis - 3 (Jakub Holubek - bez oceny)
    • Damian Kądzior - 3
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3 (Alex Sobczyk - bec oceny)
    • Michael Ameyaw - 3 (Jorge Felix - bez oceny)
    • Michał Chrapek - 3
    • Patryk Dziczek - 3 (Michał kaput - bez oceny)
    • Kamil Wilczek - 3

• Kacper Tobiasz - 3
    • Maik Nawrocki - 4
    • Artur Jędrzejczyk - 3
    • Yuri Ribeiro - 3
    • Mattias Johansson - 3 (Paweł Wszołek - 3)
    • Bartosz Slisz - 3
    • Josue - 4 (Robert Pich - bez oceny)
    • Patryk Sokołowski - 3 (Bartosz Kapustka - 3)
    • Filip Mladenović - 3
    • Ernest Muci - 4 (Rafał Augustyniak - bez oceny)
    • Tomas Pekhart - 3 (Maciej Rosołek - bez oceny)
  • Nie ma ani rzutu karnego, ani rzutu wolnego. Sędzia Damian Sylwestrzak gwiżdże po raz ostatni. Legia Warszawa wywozi z Gliwic komplet punktów po wymęczonej wygranej z Piastem. Jedyną bramkę, z rzutu karnego, strzelił Josue.

• PO wrzutce z lewej strony Kacper Tobiasz i Damian Kądzior zderzyli się! Obaj leżą na murawie, szybko przy nich są sztaby medyczne

• Mocne dośrodkowanie Michała Chrapka z prawej strony. Po interwencji obrony Legii piłkę spokojnie łapie Kacper Tobiasz.

• Damian Kądzior fauluje przy linii bocznej. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Damian Sylwestrzak dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• ... a za Josue melduje się Robert Pich.

• Maciej Rosołek zmienia Tomasa Pekharta...

• ... a za Grzegorza Tomasiewicza wchodzi Alex Sobczyk.

• Jakub Holubek zmienia Alexandrosa Katranisa...

• NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Bardzo dobre prostopadłe podanie Ariela Mosóra w pole karne do Kamila Wilczka, który znalazł się w sytuacji oko w oko z wychodzącym z bramki Kacprem Tobiaszem. Uderza czubem obok niego, ale piłka mija dalszy (lewy) słupek w nieznacznej odległosci!

• Michał Chrapek zagrywa w pole karne do Jorge Feliksa. Ten nie opanował jednak piłki. Ta trafiła w rękę Artura Jędrzejczyka, ale miał ją przy ciele.

• Rafał Augustyniak zmienia Ernesta Muciego.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bartosza Slisza!

Upiekło mu się niespełna dwie minuty temu, ale teraz - po faulu taktycznym - sędzia już go nie oszczędził.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Damiana Kądziora na dalszy słupek. Kacper Tobiasz nie złapał jej i gospodarze mają rzut rozny.

• Żółtą kartką upomniany Michał Chrapek za dyskusje z arbitrem. Domagał się żółtej kartki dla Bartosza Slisza z zagranie ręką.

• Frantisek Plach pewnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

• Jorge Felix zmienia Michaela Ameyawa.

• Michał Kaput zmienia Patryka Dziczka...

• JOSUE NIE MYLI SIĘ!!

Mocne uderzenie przy prawym słupku! Frantisek Plach nie sięgnął piłki!

• RZUT KARNY DLA LEGII! Ariel Mosór zahaczył w "szesnastce" Tomasa Pekharta

• Damian Sylwestrzak podbiegł do monitora VAR !

• Ładna dwójkowa akcja Filipa Mladenovicia i Yuriego Ribeiro na lewej stronie. Portugalczyk zza linii końcowej zagrywa płasko na bliższy słupek, Tomas Pekhart padł na murawę po starciu z rywalem.

• YURI RIBEIRO ZAGRYWA Z LINII KOŃCOWEJ W POLE KARNE... Piast - Legia

... GDZIE TOMASA PEKHARTA FAULUJE ARIEL MOSÓR Piast - Legia

• Kontrę Piasta przerywa Paweł Wszołek mocnym wycofaniem do Kacpra Tobiasza. Nie zauważył, że ten nie był w centralnej części pola karnego, przez co mógł zdobyć bramkę samobójczą.

• Alexandros Katranis wybija sprzed bramki po mocnym uderzeniu Filipa Madenovicia.

• Mimo że Ernest Muci był osaczony przez dwóch rywali, to sprytnie im się urwał i dał się sfaulować przed linią boczną pola karnego. Może być groźnie.

• Piast Gliwice - Legia Warszawa

• 4 Strzały 4
    • 0 Strzały celne 1
  • Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką za faul. To jego... DZIESIĄTE "żółtko" w tym sezonie.

• [WIDEO] 52. MINUTA. POPRZECZKA PO STRZALE BARTOSZA SLISZA

• ... a za Patryka Sokołowskiego na murawie melduje się Patryk Sokołowski.

• Podwójna zmiana w Legii: Paweł Wszołek zastępuje Mattiasa Johanssona...

• Sztab medyczny Piasta zajmuje się Patrykiem Dziczkiem. Ucierpiał jeszcze Yuri Ribeiro, ale ten szybko się zebrał.

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Josue dokładnie ustawia piłkę na kępce i wrzuca na 5. metr. Frantisek Plach piąstkuje, ale jeszcze staranował - wespół z Jakubem Czerwińskim - m.in. Patryka Dziczka.

• Po zgraniu Michaela Ameyawa Kamil Wilczek dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Osamotniony Ernest Muci dostaje piłkę na 25. metrze po zagraniu Filipa Mladenovicia. Uderza płasko minimalnie obok lewego słupka!

• Josue na spalonym. Częściej liniowi unoszą chorągiewkę (8 razy) niż uświadczyliśmy celnych strzałów na bramki (1). A za nami niespełna godzina gry...

• Zamieszanie w "szesnastce" gości po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego. Ostatecznie piłkę łapie Frantisek Plach.

• Bartosz Slisz dopada do odbitej piłki na 18. metrze. Uderza z powietrza, ale trafia w POPRZECZKĘ!

• Seria dośrodkowań w pole karne gospodarzy. Wybijają Jakub Czerwiński, uprzedzając Tomasa Pekharta, i Ariel Mosór.

• Atak Legii lewą stroną przynosi rzut rożny. Nie było jednak zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

• Kamil Wilczek nie był w stanie uderzyć w stronę bramki, będąc od niej 2-3 metry! Nawet gdyby pokonał Kacpra Tobiasza, to gol nie zostałby uznany z powodu spalonego.

• Michael Ameyaw dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Mocne zagranie Grzegorza Tomasiewicza na wolne pole do Michaela Ameyawa. Szybszy (czyt. bliżej piłki) był Yuri Ribeiro, który uspokoił sytuację wycofaniem do bramkarza.

• Ariel Mosór dobrze interweniuje we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Mattiasa Johanssona.

• Drugą połowę zaczynają goście. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa.

• +1' Rozpędzony Kamil Wilczek staranował Artura Jędrzejczyka, który przeciął jego tor biegu.

(Poza boiskiem) Kierownik Piasta upomniany żółtą kartką za komentarze pod adresem sędziego.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Ostre, bezpardonowe wejście Jakuba Czerwińskiego w Josue. Ta żółta kartka eliminuje do z gry przeciwko Cracovii.

• Tomas Pekhart poskrobał po nodze Jakuba Czerwińskiego. Sędzia Damian Sylwestrzak oszczędził Czecha, który ma na koncie żółtą kartką.

• Arkadiusz Pyrka podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole do Kamila Wilczka, ale uprzedził go interweniujący Maik Nawrocki.

• Tomas Pekhart dał się złapać na spalonego.

• I żółta kartka na koncie Patryka Dziczka.

• Ostre starcie Patryka Dziczka z Bartoszem Sliszem. Ten drugi przesadził z agresją w walce o piłkę i został upomniany żółtą kartką. A co oznacza, że nie zagra w następnej kolejce z Widzewem Łódź.

• NIE MA GOLA DLA PIASTA!

Bardzo dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, do którego najwyżej wyskoczył Patryk Dziczek. Ten uderza głową i piłka obija SŁUPEK!

• Tomas Pekhart upomniany żółtą kartką za faul.

• Damian Kądzior miał sporo miejsca na lewej stronie Wrzuca na bliższy słupek i po rykoszecie piłkę łapie Kacper Tobiasz. Ta mu się wyślizgnęła, z czego chciał skorzystać Michael Ameyaw. Nie powiodłp mu się.

• Drugi najskuteczniejszy strzelec Legii w tym sezonie

• Mocne zagranie Yuriego Ribeiro na lewą stronę do Ernesta Muciego. Ten poradził sobie z Jakubem Czerwińskim, ale wycofuje do Filipa Mladenovicia. Jego dośrodkowanie było jednak niedokładne.

• Grzegorz Tomasiewicz upomniany żółtą kartką za wejście w Josue.

• Ostre wejście Alexandrosa Katranisa w Mattiasa Johanssona. Nie dość, że został upomniany żółtą kartką, to jeszcze doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn z udziałem rezerwowych. Sędzia Damian Sylwestrzak szybko wkroczył i rozgonił towarzystwo.

• Mocne dośrodkowanie Josue na bliższy słupek, skąd wybijają piłkarze Alexandara Vukovicia. Przyjezdnym udało się odzyskać piłkę. Josue zagrał w pole karne odrobinę za wysoko nawet dla Tomasa Pekharta.

• Mattias Johansson przegrał pojedynek w ofensywie z Damianem Kądziorem. Wywalczył jednak aut na wysokości pola karnego gospodarzy. A po chwili legioniści mają rzut rożny.

• Tomas Pekhart przejmuje piłkę w polu karnym. Będąc tyłem do bramki i z rywalem na plecach, zdołał ją sobie przełożyć do prawej nogi, po czym uderzył w stronę bramki! Wyciągnięty Frantisek Plach paruje do boku!

• MIchael Ameyaw przejmuje piłkę przed polem karnym. Sędzia od razu gwiżdże, oznajmiając pozycję spaloną.

• Bartosz Slisz w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne gospodarzy. Dokładnie tam, gdzie stał Frantisek Plach.

• Alexandros Katranis dobrze wyszedł spod pressingu i podaje po linii do Damiana Kądziora. Ten pospieszył się z prostopadłym podaniem na wolne pole. Żaden z jego kolegów do niego nie ruszył.

• Mocne dośrodkowanie kapitana Legii na dalszy słupek do Artura Jędrzejczyka. Ten nie zdołał "zamknąć" akcji. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Yuri Ribeiro "łamie" akcję z lewej strony do środka. Przed narożnikiem pola karnego drogę zastawił mu zawodnik Piasta, powodując upadek. Josue ustawia piłkę...

• Serce w rozterce

• Na prawej stronie chcieli we dwóch pograć Michał Chrapek i Michael Ameyaw. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych - przed polem karnym - było niedokładne.

• Ariel Mosór zagrywa mocno na prawą stronę do Arkadiusza Pyrki. Okazało się, że za mocno - ten nie dobiegł do piłki przed linią końcową boiska.

• Zdaniem sędziego Damian Kądzior był faulowany przez Mattiasa Johanssona przy linii środkowej. Szwed był wyraźnie takim orzeczeniem.

• Filip Mladenović podłączył się do akcji ofensywnej. Z lewej strony dośrodkował jednak zbyt głęboko, z czego bez wysiłku skorzystał Frantisek Plach.

• Ernest Muci odbiera w "szesnastce" podanie od Bartosza Slisza. Osaczony przez dwóch rywali łatwo traci piłkę.

• Przerwa w grze. Doszło do starcia Patryka Sokołowskiego z Patrykiem Dziczkiem. Wszystko w porządku z nimi i można grać dalej.

• Alexandros Katranis dostaje piłkę na lewej. Jako że miał sporo miejsca, to pognał wzdłuż linii bocznej, po czym dośrodkował na bliższy słupek. Nie było tam adresata; piłkę łapie Kacper Tobiasz.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Jakub Czerwiński i Josue.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Piast: Kamil Wilczek (7 goli), Damian Kądzior (3), Michael Ameyaw i Constantin Reiner (po 2).
    • Legia: Josue (6), Filip Mladenović (5), Paweł Wszołek (4).
  • Skład Legii Warszawa

• Skład Piasta Gliwice

©Piotr Krzyżanowski/Adam Jankowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast - Legia ONLINE. Ostatnim meczem w niedzielę, w 21. kolejki Ekstraklasy do Gliwic przyjedzie wicelider, a więc Legia Warszawa. Będzie to starcie drużyn, których konfrontacje w ostatnich latach są bardzo emocjonujące. Będzie to także spotkanie trenera Piasta Aleksandara Vukovica ze swoim byłym klubem, z którym był związany jako piłkarz oraz trener. Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.

Piast Gliwice - Legia Warszawa ONLINE

Legioniści są przed meczem zdecydowanymi faworytami; mówią za tym ostatnie wyniki (ostatnia porażka to październik, a więc podtrzymują passę 7 meczów bez porażki), a także miejsce w tabeli - Legia jest tuż za plecami liderującego Rakowa Częstochowa.

Piast z kolei w tym sezonie walczy o ligowy byt.
Po sześciu latach z klubu został zwolniony Waldemar Fornalik, a w rolę "strażaka" wcielił się Aleksandar Vuković, i na ten moment radzi sobie przyzwoicie - klub jest nad kreską, ale musi regularnie punktować, by ponownie nie pojawić się w czerwonej strefie.

Legia od kilku lat nie mogła znaleźć sposobu na Piasta. Waldemar Fornalik jako szkoleniowiec drużyny z Gliwic miał świetny bilans w starciach z Legią - w 9 meczach w latach 2019-2022 przegrał ledwie raz. W tym sezonie jednak w stolicy Legia pewnie wygrała 2:0 i z całą pewnością legioniści chcieliby ten wynik dziś powtórzyć.

- W Legii spędziłem pół życia i z tego względu ten mecz różni się od pozostałych, z drugiej strony, w nim też można zdobyć trzy punkty, a to jest najważniejsze - podkreślił na przedmeczowej konferencji trener gliwiczan Aleksandar Vuković, który pierwszy raz zagra przeciwko Legii w trenerskiej karierze. Piast z pewnością będzie chciał się popisać po dobrym meczu z Zagłębiem (1:0). Urwanie punktów faworytowi będzie bardzo ważne w kwestii utrzymania.

Rozjemcą meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa będzie Damian Sylwestrzak, arbiter z Wrocławia. W tym sezonie gwizdał Legii aż 4 razy i wszystkie mecze Legia wygrała. Mecz Piasta prowadził z kolei raz, i było to zremisowane spotkanie z Pogonią Szczecin.

Przewidywalne składy na mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa:
Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Patryk Dziczek, Tom Hateley, Damian Kędzior, Michał Chrapek, Jorge Felix - Kamil Wilczek.
Legia: Kacper Tobiasz - Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka, Makana Baku, Josue - Maciej Rosołek, Ernest Muci.

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa:
Piast: Tomas Huk (uraz).
Legia: Carlitos, Lindsay Rose, Blaz Kramer (urazy).

Mecz Piast Gliwice - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Robert Skrzyński - Michał Żewłakow. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:00 – zapraszamy!