Liverpool FC

2

Swansea City

1

• Okej, wrócił oddech, nieco opadły emocje, tętno się uspokoiło. Cóż to był za finisz. Niesamowite ostatnie dziesięć minut Liverpoolu - najpierw Balotelli, następnie Lovren, a w międzyczasie czerwień dla Fernandeza. Niesamowicie gorąca końcówka, która wynagrodziła nam pozostałe 80 minut, podczas których może i coś się działo, jednak bez "kropki nad i" traciło to na wartości.

• Koniec meczu! ALEŻ FINISZ LIVERPOOLU!

• Wrzutka z lewej strony boiska kompletnie mija cały tłum ustawiony na jedenastym metrze i leci na daleki słupek, gdzie czeka Lovren. Obrońca Liverpoolu wyskakuje do piłki i pokonuje spóźnionego bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!! DEJAAAAAAAN LOOOOOOOOOOVREEEEEEEEEEEEEEEN!!

• Shelvey i Balotelli wymieniają uprzejmości. Na odległość, bo dżentelmenów rozdziela jeden z graczy Swansea. Rozmówka z sędzią tonuje nastroje.

• Gorąco na stadionie - teraz każdy atak budzi ogromne emocje!

• Balotelli z wolnego ponad bramką.

• Mamy czerwień!! Fernandez wchodzi wślizgiem w rozpędzonego Coutinho, potężnie go powalając. Swansea traci kluczową postać defensywy!

• Super Mario się... po prostu podjarał. W ramach kontry otrzymał piłkę dalej niż na 20. metrze, przyjął, poprawił i uderzył... bardzo niecelnie.

• 5 minut więcej na rozstrzygnięcie rezultatu - czy się uda?

• Oj brzydki faul Toure. Żółta kartka bezdyskusyjna.

• Schodzi Fulton, za niego młody Carrol.

• Nareszcie się udało, do wrzutki z prawej strony boiska wyciągniętą nogą, przy asyście obrońcy, wpada Balotelli na szóstym metrze i pakuje piłkę do bramki obok bezradnego Tremmela!

• BALOTEEEEEEEEEEEELLI!! WIERZCIE LUB NIE! ON STRZELIŁ! LIVERPOOL WYRÓWNUJE!

• Hernandez z dystansu, gdzieś w publiczność.

• Williams ostro przerywa sprint Manquillo, w nagrodę otrzymuje żółty kartonik.

• Garry Monk wzmacnia swoje działa - schodzi Gomis, w jego miejsce Bony.

• Doczekał się! Schodzi Lambert, który nie był dziś odpowiedzią na problemy w ataku Liverpoolu, a za niego... prawdziwa enigma. Czy Balotelli będzie dziś bohaterem?

• Korner dla The Swans.

• Coutinho posłał petardę po ziemi na lewy słupek, ale znów Tremmel górą.

• Balotelli się chyba nie może doczekać zmiany... Najważniejszym pytaniem jest czy jego zdolności strzeleckie zrobią dziś jakąkolwiek różnicę?

• Lambert próbował uderzenia zza pola karnego, ale trafił prosto w bramkarza.

• Padł Borini w polu karnym, jednak gra toczyła się dalej. Nawet zdążyła nieco obić go piłka udowadniając, że napastnik nie udaje.

• Mamy zmianę! Lallana zmienia Markovicia.

• A teraz Lambert w zamieszaniu w polu karnym uderza piłkę przy lewym słupku, tam jednak wybija ją obrońca! Otworzył nam się mecz!

• Johnson! Ależ blisko był obrońca Liverpoolu, którego strzał sparował Tremmel i w ostatniej chwili wybił obrońca!

• Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Cała dominacja Liverpoolu własnie idzie na marne po tym, gdy na środku pola niepilnowany piłkę dostaje Shelvey, zamierza się do strzału, jednak zamiast tego podbija piłkę na lewą stronę pola karnego! Tam jest Emnes, który lewą nogą ładuje piłkę na przeciwległy słupek!

• EEEEEMNEEEEEEES!! SWANSEA PROWADZI! BRAMKA!

• Gomis przewraca się w polu karnym, sędzia jednak puszcza grę. Po chwili to samo robi Borini i sędzia również nie odgwizduje.

• Żółta, tylko razem dla Taylora.

• Coutinho z pierwszej piłki, ale nad bramką.

• Gomis uderza głową, ale prosto w Jonesa!! To była chyba najgroźniejsza akcja meczu!

• Swansea atakuje, póki co zyskuje tylko rzuty rożne.

• Gwizdek po zagraniu ręką Markovicia w środku pola.

• Montero leży na murawie, nieco odczuł trudy rywalizacji.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę, otrzymuje ją Fulton.

• Wracamy na Anfield! Zaczynamy kolejne 45 minut!

• Gra Liverpoolu może ma w sobie polot i jest interesująca, ale kompletnie brakuje okazji, jakich powinno wiele. To może się zemścić, może się też zmienić po drugiej połowie. Zapraszamy za kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Shelvey w stronę prawego słupka, ale dobrze wybija piłkę Jones!

• Shelvey lub Gomis będą uderzać.

• Rzut wolny dla Swansea z dwudziestu metrów. Faulował Henderson.

• Gomis otrzymuje piłkę w pole karne, zdołał jednak wywalczyć nią tylko rożny.

• I znów dobrze wyjaśnia defensywa "The Reds".

• Rzut wolny dla Swansea dobrze wyjaśniony przez obronę, dobitka Dyer po rykoszecie mija znacznie bramkę. Korner.

• Leiva znów uderza z dystansu i znów posyła piłkę w trybuny.

• Teraz próbowało Swansea, ale dobrze zablokował Toure.

• Nic nie zmienia się na boisku, nadal Liverpool dominuje jednak nie może sobie znaleźć szansy.

• Znów Borini, prawą nogą na lewy słupek, bardzo dobrze broni Tremmel!

• Świetna próba Boriniego! Włoch zwodem uratował piłkę przed odbiorem na linii pola karnego po czym bez zastanowienia uderzył lewą nogą. Minimalnie niecelnie.

• 6 strzałów Liverpoolu dotychczas, tylko jeden celny.

• Fantastyczną piłkę w pole karne dostał Coutinho, jednak jego zwód posłał piłkę wprost w obrońców!

• O matko boska, co za skucha Markovicia. Z kontrą ruszył Coutinho, odegrał na środek do Hendersona, a ten na lewą stronę, w pole karne do osamotnionego Serba. Ten z pierwszej uderzył gdzieś w przeciwnym kierunku od bramki.

• W trakcie rozgrzewki jest już Mario Balotelli!

• Borini fatalnie wrzuca piłkę z prawego skrzydła. W zasadzie do strzelił ją na przeciwległy aut.

• Długa piłka do Gomisa, ale dobrze powstrzymał go Lovren.

• W dzisiejszym spotkaniu odpoczywa również Raheem Sterling, ostatnio absolutny filar gry Liverpoolu.

• Lambert uderza głową w trybuny.

• Długa piłka do Manquillo, jednak obrona wybija na kolejny już korner.

• I szybko odzyskuje Liverpool.

• Błąd Jones, który podaje piłkę na aut. Swansea przy piłce.

• Korner dla Liverpoolu, póki co defensywa Łabędzi dobrze sobie radzi z rywalami.

• Liverpool powoli próbuje rozegrać piłkę.

• Świetnie przed linią końcową zatrzymał piłkę Montero, sędzia jednak popełnia błąd i dyktuje aut bramkowy dla Liverpoolu.

• Dobrze wyjaśnia obrona.

• Korner dla Swansea.

• Coutinho niecelnie zza pola karnego.

• Liverpool ciągle atakuje. wyraźna przewaga gospodarzy.

• Bardzo dobrze próbował Liverpool płaskimi krosami, zabrakło jednak najpierw osoby do wykończenia, potem nie udało się zagrozić bramce.

• Leiva ze strzałem z 17. metra i bardzo dobra interwencja Tremmela.

• Coutinho rozpoczął dynamiczny drybling na granicy lewej strony pola karnego, ale stracił piłkę przy linii końcowej.

• Jordan Henderson dziś z opaską kapitana pod nieobecność Stevena Gerrarda, który odpoczywa między meczami ligowymi.

• ... i podkręcona piłka przelatuje nad bramką.

• Henderson ustawia się do uderzenia...

• Borini faulowany przez Shelveya na 20. metrze, to może być pierwsza szansa w tym meczu dla Liverpoolu.

• Drobny błąd Leivy przy wycofaniu piłki, jednak obyło się bez zagrożenia.

• Obie drużyny badają póki co rywali.

• I startujemy!

• Zgodnie z tradycją, na Anfield Road rozbrzmiewa wspomagane tysiącami gardeł "You'll never walk alone". To znak, że już za chwilę zaczynamy!

• Anfield Road gotowe na mecz ze Swansea

• Dziś na ławce rezerwowych Swansea zasiądzie Łukasz Fabiański.

• Rezerwowi Swansea: Fabiański – Bartley, Shephard, Carroll, Routledge, Barrow, Bony.

• Rezerwowi Liverpoolu: Mignolet – Moreno, Lallana, Can, Skrtel, Rossiter, Balotelli.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Liverpool - Swansea w ramach Pucharu Ligi Angielskiej!