1

1 2 połowa

• Do II połowy doliczone zostają 3 minuty.

• Ostatnia zmiana w GKS. Za zmęczonego Nowaka wchodzi Kuświk

• Ponownie akcja dla Polonii i ponownie w roli atakującego Vascak. Tak jak wcześniej jednak obrona GKS staje na wysokości zadania.

• W pole karne GKS z piłką wbiega Vascak. W ostatniej chwili uprzedza go przed strzałem Fonfara, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Buzała ładnie dogrywa do wchodzącego w pole karne Nowaka. Napastnika gości uprzedza jednak Żytko.

• Niebezpiecznie, nakładą Chomiuk wchodzi w jednego z zawodników GKS, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Kolejnej roszady kadrowej dokonuje trener Bartoszek (GKS).

• Druga zmiana w zespole Polonii. Za Podstawka wchodzi Trytko. Po tej zmianie można sądzić, że gospodarze nie będą starali się za wszelką cenę wykorzystać przewagi jednego zawodnika.

• Rzut wolny dla Polonii groźnie bity w pole karne GKS. Sapela broni z problemami, na raty.

• Za faul na Vascaku.

• Tymiński huknął jak z armaty. Piłka przeleciała jednak wysoko nad bramką Sapeli.

• Również pierwsza zmiana w Polonii. Za Jareckiego wchodzi Vascak.

• Rzut rożny dla GKS. Do piłki w polu karnym dochodzi niepilnowany Buzała, który zgrywa ją do Nowaka, a ten bez problemów pokonuje bramkarza Polonii.

• Pierwsza zmiana w zespole GKS. Za Małkowskiego wchodzi pozyskany w przerwie zimowej Buzała.

• GKS nie dość, że przegrywa, to jeszcze będzie musiał resztę meczu grać w osłabieniu. Drugą żółta, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Bocian.

• Piłkarze Polonii po strzelonej bramce wyraźnie cofnęli się na własną połowę.

• Nowak faulowany przez Żytkę. GKS będzie miał rzut wolny w odległości około 40 metrów od bramki gospodarzy.

• Obsłużony doskonale przez Radzewicza zagraniem w pole karne, Tymiński bez problemu pokonuje bramkarza gości. Polonia otwiera wynik pierwszego, sobotniego spotkania 16. kolejki Ekstraklasy.

• Istny kocioł pod bramką GKS. Najpierw Podstawek przewracany w polu karnym GKS. Sędzia Borski nie reaguje na to zdarzenie. Następnie niefortunnie interweniuje Sapela, ale do pustej bramki nie trafia Podstawek, uderzając piłką tylko w słupek.

• Nie gorsza w statystykach kartek chciała być Polonia. Michal Hanek bezpardonowo zatrzymał wychodzącego do dogodnej sytuacji Małkowskiego.

• Za faul na połowie Polonii.

• Bardzo dobrze pokazał się Lacić, który najpierw z pełnym spokojem zatrzymał atakującą Polonię, a następnie odważnie pociągnął akcję ofensywną własnego zespołu.

• Oba zespoły rozpoczęły II odsłonę bez zmian personalnych.

• I rozpoczynamy kolejne 45 minut.

• Piłkarze wracają na murawę. Za moment początek II połowy. Oby była ciekawsza od pierwszej.

• Koniec I połowy. Oba zespoły schodzą do szatni z bezbramkowym remisem.

• Małkowski uderza sprzed pola karnego. Piłka jednak bita zbyt słabo i minimalnie niecelnie.

• Podstawek dobrze centruje w pole karne GKS. Pewnie jednak interweniuje Sapela.

• Gra regularnie przenosi się z jednaj na drugą połowę, jednak cały czas bez konkretnych sytuacji bramkowych. Większość zagrań w pole karne zarówno GKS, jak i Polonii kończy się przechwytem obrońców, bądź piłka ląduję w rękach bramkarza.

• Małkowski zagrywa prostopadle, na prawej stronie do Mysiaka. Zakupiony z Pogoni zawodnik GKS jednak nie dochodzi do piłki. Grę wznowi od bramki Polonia.

• Mecz od pierwszych minut toczony jest w szybkim tempie. Akcje co rusz przenoszą się spod jednej pod drugą bramkę. Na pewno może to podobać się zgromadzonym przy zimowej aurze kibicom.

• Podstawek ewidentnie faulowany przez Bociana w odległości około 35 metrów od bramki Sapeli. Będzie dobra okazja dla Polonii przy stałym fragmencie gry.

• Dobrze wychodził Podstawek, jednak zawodnik na ewidentnej pozycji spalonej.

• Sędzi udziela ostatniego upomnienia debiutującemu dzisiaj w Ekstraklasie Mysiakowi za faul na jednym z graczy Polonii.

• Po pierwszych minutach z niewielką przewagą bełchatowian, coraz więcej animuszu zaczynają nabierać piłkarze Roberta Góralczyka. Przebudzili się również kibice gospodarzy i rozpoczęli doping dla swoich piłkarzy. Wcześniej na stadionie Polonii słychać było przede wszystkim sporą grupę fanów GKS.

• Dziewulski faulowany przed własnym polem karnym.

• Tymiński pomaga sobie ręką podczas przyjmowania piłki. Arbiter odgwizduje przewinienie zawodnika gospodarzy, co jednak nie podoba się kibicom.

• Małkowski nieprzepisowo zatrzymywany w środkowej części boiska.

• Wróbel próbuje dośrodkowywać w pole karne, jednak piłka bita zbyt mocno i żaden z jego partnerów nie dochodzi do zagrania.

• Próba ciekawej akcji GKS. Przed polem karnym gospodarzy przewracany Cetnarski, jednak sędzia nie reaguje. Akcję wyprowadza Polonia.

• Pierwsze zagrożenie pod bramką Sapeli. Na wysokości zadania staje jednak Lacić, który zatrzymuje akcję Polonii.

• Sędziowie wyprowadzają oba zespoły na murawę.

• Kibice w komentarzach sugerują, że jednym ze strzelców bramek może być nowy nabytek gości - Buzała. Gracz ten jednak nie jest wyznaczony przez trenera Bartoszka do wyjściowej jedenastki i aby zdobyć gola będzie musiał dostać szansę od szkoleniowca.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało już tylko około 20 minut. W najbliższym czasie przedstawimy składy wyjściowe w jakich wystąpią oba zespoły.

• Już za około godzinę, rozpocznie się w Bytomiu pierwszy, sobotni pojedynek 16. kolejki Ekstraklasy, w którym miejscowa Polonia podejmować będzie aspirujący o walkę o Europejskie Puchary GKS Bełchatów.