Jagiellonia Białystok

2

2 2 połowa

2 dogrywka 2 połowap.

• To był bardzo ciężki mecz dla obu drużyn. Mecz wzlotów i upadków, który ostatnim wzlotem zakończył Kolejorz, dzięki czemu to on przechodzi do kolejnej rundy! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu! Lech w ćwierćfinale!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Karol Linetty wykańcza kontrę Lecha! Pozamiatane!

• Minuta doliczona. Za chwilę koniec.

• Teraz Jevtić w dogodnej okazji nie potrafił pokonać Drągowskiego!

• Kontra Lecha! Świetnie rozegrana akcja, po której fatalnie w bardzo dobrej sytuacji uderza Linetty!

• Sadajew utrzymał się przy piłce w polu karnym, po czym fatalnie dośrodkowywał w kierunku Pawłowskiego.

• Po podaniu Lovrencsicsa Jevtić w kapitalnej sytuacji został zablokowany przez Maderę!

• Ostatnia zmiana Probierza. Schodzi Romanczuk, w jego miejsce Kądzior.

• Piękny strzał z rzutu wolnego Szkota i Lech na prowadzeniu! Ledwie kilka minut do końca, ale Kolejorz blisko zwycięstwa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BARRY DOUGLAS!

• Pawłowski faulowany przez Jasińskiego tuż przed polem karnym Jagi! Szansa dla Lecha!

• Akcja dwójkowa Linettego z Lovrencsicsem kończy się interwencją Wasiluka.

• Popędził prawym skrzydłem Jan Pawłowski, ale jego dośrodkowanie wyleciało poza linię końcową.

• Wznawiamy grę!

• Przerwa!

• Fatalne dośrodkowanie Douglasa. Lech jednak wciąż przy piłce.

• Linetty faulowany przez Tuszyńskiego na skrzydle. Kolejny stały fragment gry dla Lecha.

• Po dośrodkowaniu z wolnego Szymona Pawłowskiego Bednarek uderza głową zbyt lekko by pokonać Drągowskiego.

• Faul taktyczny Jana Pawłowskiego na Douglasie. Żółta kartka.

• Uderzenie z dystansu Jevticia zablokowane przez Romanczuka.

• Ogromne problemy fizyczne zaczynają mieć gospodarze. Arajuuri ledwo biega po boisku.

• Piątkowski już wychodził na czystą pozycję, ale doskonałą interwencją wślizgiem zatrzymał go Arajuuri!

• Świetna akcja Jagiellonii! Piątkowski ze skrzydła zagrywa w pole karne do Tuszyńskiego, którego świetnie blokuje Wołąkiewicz!

• Zmiana w Jagiellonii. Mający problemy ze zdrowiem Pazdan zostaje zmieniony przez Jasińskiego.

• Pawłowski zdobywa rzut rożny dla Jagiellonii, ale z tego nie było żadnego zagrożenia dla bramki Lecha.

• Po słabej drugiej połowie z obu stron rozpoczynamy dogrywkę!

• Koniec regulaminowego czasu gry! Będzie dogrywka!

• Po akcji Pawłowskiego Madera omal nie wpakował piłki do własnej siatki!!!

• Dwie minuty doliczone, a Sadajew dośrodkowuje w ręce Drągowskiego.

• Gajos z rzutu wolnego zagrywa prosto w ręce Gostomskiego. Kontra Lecha przynosi poznaniakom korner.

• Dużo walki, mało gry w tej drugiej połowie. Teraz Wołąkiewicz fauluje Tuszyńskiego na skrzydle. Rzut wolny dla Jagiellonii.

• Jakiś problem ze zdrowiem Michała Pazdana. Potrzebna pomoc medyczna.

• Pazdan blokuje uderzenie z dystansu Lovrencsicsa, a po chwili odbity strzał zza szesnastki Pawłowskiego wpada w ręce Drągowskiego.

• Jevtić zmienia w Lechu Hamalainena.

• Kolejna próba z dystansu Gajosa. Tym razem pomocnik Jagiellonii uderza ponad bramką Gostomskiego.

• Po błędzie Pawłowskiego Lovrencsics popędził prawym skrzydłem, jednak jego centrę wybija z pola karnego Pazdan.

• Beznadziejnie słaby strzał Sadajewa zza pola karnego pewnie broni Drągowski.

• Przedarł się lewym skrzydłem do linii końcowej Pawłowski, ale z jego dośrodkowaniem pod bramkę dobrze poradził sobie Wasiluk.

• Ostatnie minuty należą do gości, którzy również wcale nie myślą jeszcze o dogrywce.

• Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym Lecha i ostatecznie Wasiluk zostaje zablokowany przez gospodarzy. Kolejny korner nie przyniósł zagrożenia dla bramki Lecha.

• Gostomski kapitalnie broni teraz świetny strzał z dystansu Gajosa!

• Kapitalna interwencja Tuszyńskiego!!! Przy linii końcowej gracz Jagiellonii zabawił się z Wołąkiewiczem, po czym jego uderzenie z ostrego kąta świetnie broni Gostomski!

• Fatalny strzał zza pola karnego Pawłowskiego wpada w ręce Drągowskiego. Po chwili raz jeszcze strzela skrzydłowy Lecha i ponownie pewnie łapie piłkę bramkarz Jagi.

• Żółta kartka dla Wołąkiewicza za faul na Pazdanie.

• Fatalnie grającego w ostatnich minutach Frankowskiego zmienia teraz Pawłowski.

• Ależ katastrofa piłkarzy Jagiellonii w obronie! Jeden z piłkarzy Probierza zagraniem głową wypuścił sam na sam z bramkarzem Sadajewa, ale ten przegrał pojedynek z Drągowskim!

• Teraz jakby to Lech chciał wciągnąć rywala na własną połowę. Akcja pozycyjna Jagiellonii jest równie słaba jak ta gospodarzy.

• Miał okazję do efektownego uderzenia z dystansu Frankowski, jednak fatalnie skiksował.

• Sadajew w polu karnym rywala pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Sędzia przerwał grę.

• Kolejny korner dla Lecha po akcji Lovrencsicsa, ale ponownie nie ma zagrożenia dla bramki białostoczan.

• Nic wielkiego się nie dzieje pod obiema bramkami w drugiej połowie. Po radosnym futbolu przed przerwą teraz oba zespoły grają znacznie ostrożniej.

• Lovrencsics zdobywa rzut rożny dla Kolejorza.

• Żółta kartka dla Piątkowskiego za ostry faul na Lovrencsicsu.

• Nie idzie gra w drugiej połowie gospodarzom. Widać, że gdy rywale są dobrze ustawieni i nie popełniają tak katastrofalnych błędów, jak Jagiellonia w pierwszej połowie, to ciężko im przychodzi przedostawanie się pod bramkę przeciwnika.

• Jagiellonia teraz skupia się głównie na szczelnej defensywie. Lech z kolei zostaje zmuszony do gry w ataku pozycyjnym.

• Krótkie, sprytne rozegranie kornera - piłka zagrana przed szesnastkę do Douglasa, który z dystansu uderza wysoko w trybuny!

• Dobrze interweniuje defensywa Jagiellonii. Po chwili kolejny stały fragment gry kończy się celnym strzałem z dystansu Lovrencsicsa, które jednak świetnie broni Drągowski!

• Lech zdobywa rzut rożny.

• Ósma sekunda tym razem przebiegła bez zagrożenia pod bramką Drągowskiego.

• Piłkarze już z powrotem na murawie. Rozpoczynamy drugą połowę!

• Bednarek zmienia w przerwie kontuzjowanego Kędziorę.

• Po 10 minutach gry wydawało się, że Lech urządzi sobie strzelaninę wobec fatalnej postawy białostoczan, ale potem to spotkanie zupełnie się odwróciło i tym razem to gospodarze popełniali koszmarne błędy, dzięki którym wicelider Ekstraklasy doprowadził do wyrównania. Będzie bardzo ciekawie w drugiej połowie, to pewne.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

• Jeszcze jeden korner po interwencji Arajuuriego.

• Romanczuk zablokowany w polu karnym Lecha. Rzut rożny dla gości.

• Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy. Pawłowski chciał nabrać sędziego na faul Grzyba, ale Marcin Borski nawet nie pomyślał o gwizdku.

• Ponownie doszukiwali się zagrania ręką Pazdana, ale ponownie sędzia Borski uznał je za przypadkowe. Po chwili z dystansu Lovrencsics uderza w ręce Drągowskiego.

• Jagiellonia wychodziła ze świetną kontrą, którą przerwał sędzia Borski dopatrując się faulu Gajosa. Chyba dobrą decyzję podjął arbiter z Warszawy.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Czeczena. Piłka potoczyła się daleko od jagiellońskiej bramki.

• Na spalonym teraz znalazł się Sadajew.

• Romanczuk z 'czepkiem' wraca do gry, tymczasem mamy chyba kolejny uraz w Lechu, bo opatrywany jest Kędziora i nie wygląda to dobrze.

• Pawłowski złapany na pozycji spalonej. Tymczasem zderzenie głowami Arajuuriego z Romanczukiem kończy się rozbitą głową Ukraińca.

• Sadajew próbował dryblingu w polu karnym, jednak po interwencji Madery jest tylko rzut rożny.

• Piątkowski wychodzi sam na sam z Gostomskim, ale jednak był na wyraźnym spalonym i sędzia słusznie przerwał grę.

• Było jeszcze w poniższej sytuacji zagranie ręką jednego z przyjezdnych. Przypadkowe, ale można zastanawiać się, czy Lechowi nie należał się rzut karny.

• Spore zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Upadł Sadajew, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

• Hamalainen na lewym skrzydle został powstrzymany przez Romanczuka. Rzut rożny.

• Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego nietknięte przez Pazdana trafia w ręce Gostomskiego.

• Brzydki atak ręką Kędziory na Tuszyńskim. To powinna być kartka dla obrońcy Kolejorza.

• Leży na boisku Rafał Grzyb, który ucierpiał w starciu z jednym z lechitów.

• Piłkarskie jaja z obu stron w Poznaniu! Lewą stroną przedarł się Tuszyński i zagrał przed bramkę Lecha, gdzie Douglas nastrzelił Arajuuriego i ta akcja kończy się samobójem gospodarzy!!! 2:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Samobój Arajuuriego!

• Groźna akcja Lecha, po podaniu Pawłowskiego w niezłej sytuacji płasko uderza Sadajew, jednak dobrze broni Drągowski. Sędzia jeszcze dopatrzył się spalonego.

• Swoją drogą bardzo kiepsko wygląda murawa w Poznaniu. Fragmentami jest to bagno.

• Bardzo bolesne starcie Madery z Linettym. Obaj jednak wrócą do gry.

• Lovrencsics zmienia kontuzjowanego Keitę.

• Już przygotowany do gry Lovrencsics. Za chwilę będzie zmiana.

• Jakiegoś urazu doznał teraz Muhamed Keita. Czyżby potrzebna była zmiana w Lechu Poznań?

• Prosta strata Lecha na własnej połowie, przejął piłkę Gajos, ze spokojem poradził sobie z Wołąkiewiczem i huknął z dystansu nie do obrony dla Gostomskiego! Jaga wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!!!

• Po dośrodkowaniu piłki przez Wasiluka wybija ją skutecznie Wołąkiewicz.

• Kontratak Jagiellonii kończy się nieudanym dośrodkowaniem Frankowskiego, po którym piłkę odbił pod nogi kolegi Arajuuri.

• Jagiellonia pod polem karnym Lecha. Tuszyński zostaje jednak złapany na spalonymm.

• Jeszcze opatrywany Bartłomiej Drągowski, który doznał jakiegoś urazu. Na razie jednak pozostaje na placu gry.

• Katastrofa w obronie Jagiellonii, Keita cudownie wchodzi w pole karne i wykłada piłkę Linettemu, który strzela do pustej bramki! 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Karol Linetty!

• Chyba już cztery rzuty rożne dla gospodarzy za nami. Wszystko kończy się jednak szczęśliwie dla Jagi.

• Seria rzutów rożnych dla Lecha. Co się dzieje z Jagiellonią?!

• Mogło być 2:0!!! Po rzucie rożnym dla Lecha z powietrza uderzył Arajuuri i kapitalnie obronił ten strzał Drągowski!

• Nieprawdopodobne! Od rozpoczęcia meczu Lech zrobił w osiem sekund akcję, która pozwoliła Sadajewowi wyjść sam na sam z Drągowskim i go pokonać! 1:0! Coś niebywałego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zaur Sadajew!

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami są Rafał Grzyb (Jaga) i Łukasz Trałka (Lech).

• Sędzią tego spotkania będzie arbiter z Warszawy, Marcin Borski.

• - Byliśmy zaskoczeni, że gramy ten mecz w Poznaniu, bo ostatnio jeszcze w takich przypadkach decydowała drabinka i losowanie. Doszedł nowy przepis, ale trzeba to przyjąć. Lech jest zdecydowanym faworytem tego meczu, bo ma na polskie warunki dream-team, kadrę porównywalną do Legii, która kadrowo jest najsilniejsza w Polsce - chwalił swojego rywala trener Jagiellonii, Michał Probierz

• - Nasze cele są niezmienne. Już wcześniej zapowiadałem, że mierzymy w końcowy triumf i w ten sposób przygotowujemy się do tego meczu pod względem mentalnym. Dlatego spotkanie z Jagiellonią jest dla nas najważniejsze do końca tego roku. Poza tym, to właśnie w Białymstoku doznałem jedynej porażki jako trener Lecha i teraz liczę na rewanż - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Lecha, Maciej Skorża.

• W Jagiellonii brakuje dzisiaj Niki Dzalamidze oraz Filipa Modelskiego, z kolei w Lechu Poznań nie zobaczymy dziś Marcina Kamińskiego, Macieja Wilusza, Vojo Ubiparipa, Dariusza Formelli czy Kebby Ceesaya.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Radosław Jasiński, Łukasz Tymiński, Damian Kądzior, Povilas Leimonas, Jan Pawłowski

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Jasmin Burić, Jan Bednarek, Luis Henriquez, Szymon Drewniak, Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics, Dawid Kownacki

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Zwycięzca dzisiejszego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków. Dwumecz z drugoligowcem zostanie rozegrany już wiosną.

• To spotkanie jest absolutnym hitem meczów tej rundy Pucharu Polski. Lech Poznań co roku jest jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa w tych rozgrywkach, a dzisiaj do stolicy Wielkopolski przyjeżdża aktualny wicelider Ekstraklasy. Jagiellonia z ostatnich ośmiu oficjalnych spotkań wygrała siedem i jeden zremisowała. Zapowiadają się wielkie pucharowe emocje!

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Lech Poznań zmierzy się z Jagiellonią Białystok!