Dolcan Ząbki

2

Cracovia

3

• Koniec meczu! W Ząbkach Dolcan przegrał z Cracovią 2:3. Pasy zagrają w 1/8 finału Pucharu Polski.

• Marcin Budziński strzelił po gwizdku sędziego, który wcześniej odgwizdał pozycję spaloną. Pomocnik Cracovii obejrzał żółtą kartkę.

• Piotr Petasz obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

• Nerwy puszczają piłkarzom obu drużyn. Przepychanka Piotra Petasza z Mateuszem Cetnarskim. Obaj zawodnicy obejrzeli po żółtej kartce.

• Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Mateusz Kryczka paruje strzał zawodnika Dolcanu!

• Czerwona kartka dla Dariusza Zjawińskiego. "Kat" Dolcanu skosił równo z trawą Piotra Petasza! Kibice gospodarzy "podziękowali" za grę.

• Krystian Stępniowski w siatkarskim stylu przenosi piłkę nad poprzeczką pod uderzeniu Damian Kądziora. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Piotr Petasz obejrzał żółty kartonik. Wielkie pretensje do arbitra za taką decyzję miał Piotr Klepczarek.

• Znakomitą sytuację miał Damian Kądzior. W sytuacji sam na sam z ośmiu metrów strzelił obok prawego słupka.

• Żółta kartka dla Deleu.

• Ekipa Cracovii schowana za podwójną gardą. Piłkarze Jacka Zielińskiego nastawili się się na kontry, brakuje im jednak dokładnego ostatniego podania.

• Zmiana w Dolcanie. Marcin Krzywicki pojawia się na placu gry za Daniela Gołębiewskiego.

• Chwila przerwy w grze, uraz Dariusza Zjawińskiego. Napastnik Cracovii będzie jednak mógł kontynuować mecz.

• GOL, DARIUSZ ZJAWIŃSKI!!! . Podanie z głębi pola, Zjawiński okazał się szybszy od Piotra Klepczarka i pokonał Mateusza Kryczkę, który zawahał się przy wyjściu z bramki.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Za Miroslava Covilo wchodzi Mateusz Cetnarski.

• Aleksander Jagiełło wchodzi za Pawła Tarnowskiego.

• Odpowiedź Dolcanu Strzał Daniela Gołębiewskiego zablokowany.

• Mateusz Kryczka kolejny raz górą w sytuacji sam na sam! tym razem był lepszy od Dariusza Zjawińskiego!

• Ostatnie minuty to przewaga Cracovii, ale brakuje ostatniego podania.

• Zmiana w Dolcanie. Michał Bajdur zastępuje Damiana Świerblewskiego.

• Daniel Gołębiewski pudłuje w stuprocentowej sytuacji! Ograł bramkarza i strzelił z narożnika pola bramkowego wysoko nad bramką!

• 450 kibiców na trybunie Dolcan Arena ogląda szalony mecz 1/16 Pucharu Polski.

• Obie drużyny dążą by strzelić trzecią bramkę, by uniknąć dogrywki. Póki co nie ma klarownych okazji

• Istne deja vu z pierwszej odsłony - po dośrodkowaniu Denissa Rakelsa Dariusz Zjawiński uderzeniem głową pokonał bezradnego Mateusza Kryczkę

• GOL, DARIUSZ ZJAWIŃSKI!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... i Deniss Rakels zmienia Krzysztofa Szewczyka

• Krystian Stępniowski stanie między słupkami za Grzegorza Sandomierskiego...

• Przy brawach kibiców na murawie pojawili się piłkarze Dolcanu. Po chwili pojawili się goście. W ekipie przyjezdnych są 2 zmiany.

• Jak widać, w Ząbkach wprowadzili nowoczesny system nawadniający. System nawadniania murawy w ZąbkachSystem nawadniania murawy w Ząbkach

• Robiłem blisko 250 relacji NA ZYWO, ale nie pamiętam, by był taki niesamowity początek spotkania! Ledwie zaczęło się spotkanie, a krakowianie cieszyli się z prowadzenia. Radość nie trwała długo - minutę później w euforii byli kibice Dolcanu po trafieniu Damiana Świerblewskiego. Mimo przewagi gospodarzy tempo lekko spadło, ale w najmniej spodziewanym momencie - jak w filmach Hitchcocka - mieliśmy kolejne trzęsieni ziemi w postaci gola Daniela Gołębiewskiego. Bardzo dobrze trzy kwadranse rozbudziły apetyty na kolejne bramki. Czy będą? Przekonamy się niebawem. Wracamy za kilkanaście minut.

• Kontra Dolcanu , który wychodził czterech na trzech! Daniel Gołębiewski w roli prawoskrzydłowego chciał ograć rywala, ale stracił piłkę. Po chwil sędzia zakończył pierwszą połową - Dolcan prowadzi z Cracovią 2:1, a dwie bramki padły w pierwszych 80 sekundach!

• Po strym dośrodkowaniu Dariusz Zjawiński chciał wślizgiem skierować piłkę do bramki Dolcanu, ale był - zdaniem gości - nieprzepisowo pociągany za koszulkę. Futbolówka wpadła do rękawic Mateusza Kryczki, a sędzia nie odgwizdał rzutu karnego!

• Kolejny raz Dariusz Zjawiński został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Piotr Idziak dolicza trzy minuty.

• Było groźnie w polu karnym Dolcanu! Po błędzie obrony przed szansą stanął Marcin Budziński, ale w tej sytuacji sam na sam górą był Mateusz Kryczka! Dobitka Bartłomieja Kapustki zza pola karnego minęła bramkę.

• Rzut wolny dla gości. Marcin Budziński przesadził z siłą i piłka wyszła poza boisko. Mateusz Kryczka z "piątki".

• Gra wznowiona. Wydaje się, że z bramkarzem Cracovii wszystko jest w porządku.

• Grzeogrz Sandomierski pewnie wypiąstkował piłkę, ale padł na murawę jak rażony. Potrzebna jest pomoc medyczna

• Przebojowa akcja Pawła Tarnowskiego, który zagrał w "uliczkę" do rozpędzonego Damiana Świerblewskiego. Jego płaskie dośrodkowanie zablokował Piotr Polczak. Rzut rożny.

• Mateusz Kryczka zabawił się w polu karnym z Krzysztofem Szewczykiem. Na trybunie pojawiły się brawa i pytania z cyklu "co on robi?!" Dość ryzykowne zagranie bramkarza gospodarzy.

• Marcin Budziński nie może "wejść" w mecz. Najpierw nie opanował piłki w polu karnym, a po chwili strzelił z 8 metrów obok bramki.

• Dolcan Cracovia

• Zamroczeni goście próbują odpowiedzieć. Jednak częściej dają się łapać na spalonego.

• Hubert Wołąkiewicz nie radzi sobie z Damianem Jakubikiem i Pawłem Tarnowskim! Po dośrodkowaniu tego drugiego Danielowie Gołębiewskiemu zabrakło kilku centymetrów, by z woleja uderzyć na bramkę Cracovii!

• Wydawało się, że dośrodkowanie było za bardzo przeciągnięte. Jednak jak spod ziemi wyrósł jeden zawodników Dolcanu, który zgrał piłkę na 5. metr do Daniela Gołębiewskiemu, ten trącił ją głową, ale futbolówkę do siatki koniec końców skierował Szymon Matuszek.

• GOL! SZYMON MATUSZEK!

• Piotr Polczak chciał na obieg oszukać Piotra Polczaka. Ten zagrał do bramkarza, a wybija piłkę, która przekroczyła linię końcową. Rzut rożny.

• Prostopadłe podanie wna wolne pole do Dariusza Zjawińskiego, ale ten był na spalonym.

• Przerwa w grze - zawodnicy uzupełniają płyny.

• Centra Pawła Tarnowskiego "fałszem" z prawej strony pola karnego nie sprawiła problemów Grzegorzowi Sandomierskiemu

• Damian Świerblewski znowu zameldował się w polu karnym Cracovii i było groźnie. Piłka po jego uderzeniu zmierzała w stronę bramki, ale w ostatniej chwili została zablokowana przez Piotra Polczakaa.

• Dolcan - Cracovia

• Rajdy Damiana Jakubika po "prawicy" stwarzają zagrożenie przed polem karnym Cracovii. Obrońca Dolcanu zagrał na 20. metr do Damiana Kądziora, który nie trafił czysto w piłkę. Ta ledwie doturlała się w "szesnastkę". Dolcan długo utrzymuje się przy piłce.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Dolcanu, tym razem z lewej strony. Antonio Calderon zagrał zbyt anemicznie.

• Grzegorz Sandomierski pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obie drużyny zaczęły spotkanie z wysokiego "C". Teraz tempo znacznie opadło.

• Piotr Petasz uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego nad murem i nad bramką. Piłka trafiła w okienko samochodu stojącego na parkingu

• Akcja Dolcanu środkiem przerwana faulem Huberta Wołąkiewicza. Sędzia zdecydował się sięgnąć do kieszonki i upomnieć obrońcę Cracovii żółtą kartką.

• Daniel Gołębiewski z pięciu metrów uderza wślizgiem! Przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką! Dolcan powinien prowadzić

• Deleu w roli lewoskrzydłowego. Już niektórzy spodziewali się trzeciej bramki w trzeciej akcji meczu, ale Brazylijczyk "przeciągnął" dośrodkowanie.

• Ależ odpowiedź Dolcanu! Niezrażeni szybko straconą bramką ruszyli lewą flanką i Damian Świerblewski dobił strzał kolegi z 16. metrów i piłka wpadła tuż przy lewym słupku!

• REMIS! Damian Świerblewski!

• ... i gol dla Cracovii po szesnastu sekundach! Bartosz Kapustka dostał piłkę z prawego skrzydła na wprost bramki i skierował ją do siastki!

• Cracovia zaczyna spotkanie...

• Obie drużyny już na murawie! Obie drużyny na murawie

• Piotrowi Idziakowi będą pomagać na liniach Krzysztof Nejman oraz Maciej Cebulski. Sędzią technicznym jest dzisiaj Konrad Kiełczewski. Z ramienia PZPN-u to spotkanie obserwuje Filip Robak

• Rozgrzewka piłkarzy Dolcanu i Cracovii:Dolcan - Cracovia. RozgrzewkaDolcan - Cracovia. Rozgrzewka

• Ostatni raz obie drużyny zagrały ze sobą 15 stycznia br. i padł remis 1:1. Bramkę dla Dolcanu Rafał Grzelak, a później wyrównał Marcin Budziński.

• ..i 2:0 w Krakowie (6 czerwca 2013 r.; skrót dostępny jest TUTAJ).

• Co prawda spotkania pucharowe rządzą się swoimi prawami, ale zerknijmy jak wygląda bilans bezpośrednich spotkań. Cracovia mierzyła się z Dolcanem czterokrotnie i tylko raz – w towarzyskim meczu rozegranym 28 stycznia 2011 r. – schodziła z boiska z tarczą. Rok później (2 września 2012 r.) górą był Dolcan, który wygrał u siebie 3:1...

• W ekipie gości od pierwszej minuty zagra były zawodnik Dolcanu, Dariusz Zjawiński. Przypomnijmy, że przechodził do Krakowa po sezonie 2013/14 z tytułem króla strzelców na zapleczu Ekstraklasy. I w związku z tym wynikiem mam pytanie: jaki był bilans Zjawińskiego w Dolcanie we wspomnianym sezonie (należy podać liczbę występów i bramek). Na odpowiedzi czekam przez całą pierwszą połowę. Wynik podam w przerwie meczu.

• … I rezerwowi Dolcanu Ząbki [*] 85. Maciej Humerski [*] 4. Aleksander Jagiełło [*] 5. Mateusz Wieteska [*] 7. Michał Bajdur [*] 8. Igor Sapala [*] 19. Marcin Krzywicki [*] 20. Bartosz Osoliński [/list]

• Od kilkunastu minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy więc, kogo Dariusz Dźwigała oraz Jacek Zieliński mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Cracovii: