Legia Warszawa 4 - 1 Chojniczanka Chojnice

4

3 1 połowa

Chojniczanka Chojnice

1

• Koniec meczu! Legia - Chojniczanka 4:1! Pewny awans warszawian do półfinału Pucharu Polski!

• Kucharczyk do Żyry, ten uderza mocno, ale wprost w bramkarza! Legia nawet w 10 stwarza ogromne zagrożenie!

• Biernat po faulu Vranjesa chciał od razu oddać Bośniakowi, za co został ukarany żółtym kartonikiem.

• Stojan Vranjes uderzył łokciem w twarz Marcin Biernata, za co ujrzał czerwoną kartkę! Legia kończy w dziesiątkę.

• W drużynie pierwszoligowca trener Mariusz Pawlak zdecydował się na drugą zmianę. Bartłomiej Niedziela wejdzie w miejsce Rafała Majtyki.

• Świetna interwencja Hładuna ratuje Chojniczankę przed utratą kolejnego gola!

• Swoich sił próbował Bartczak, schodząc do środka pola karnego po dośrodkowaniu Kucharczyka, lecz gracz Legii nie trafił w bramkę, był bowiem asekurowany przez jednego z defensorów Chojniczanki.

• Michał Żyro miał trochę miejsca w polu karnym, ale uderzenie gracza Legii bardzo niecelnie.

• Tym razem niecelne uderzenie Przemysława Czerwińskiego z Chojniczanki.

• Tym razem Kopczyński fauluje i nieprzepisowo powstrzymał akcję rywala. Żółta kartka dla obrońcy Legii.

• Po kontuzji powraca Michał Żyro - dziś zastąpi Marka Saganowskiego, wchodząc z ławki rezerwowych.

• Wrzutkę z narożnika boiska posłał Tomasz Brzyski, a węgierski snajper Legii urwał się obrońcom z Chojnic i na czwartym metrze dołożył głowę, pokonując bramkarza gości.

• 4:1 DLA LEGII! NIKOLIĆ!

• Zdobywcę jedynego gola dla pierwszoligowca - Andrzeja Rybskiego - zmieni Przemysław Czerwiński.

• Druga zmiana w zespole trenera Czerczesowa. Aleksandara Prijovicia na szpicy zastąpi Nemanja Nikolić.

• Guilherme trafia w poprzeczkę!

• Uderzenie Zawistowskiego sprzed pola karnego po podaniu Niedzieli, ale Malarz bez problemu broni i pewnie łapie piłkę.

• Robert Bartczak upadł po starciu w polu karnym z Kieruzelem, ale sędzia nawet nie myślał o użyciu gwizdka. Gramy dalej, przy piłce goście.

• Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić w przerwie Dominik Furman. Zastąpił go Robert Bartczak.

• Rozpoczynamy II połowę. Czy Chojniczanka powalczy jeszcze o lepszy rezultat?

• Koniec pierwszej połowy! Legia pewnie prowadzi 3:1 i jest jedną nogę w półfinale Pucharu Polski.

• Ładny strzał Kucharczyka w długi róg pewnie wyłapał Hładun.

• Dominik Furman musi na chwilę opuścić boisko w wyniku urazu.

• Tomasz Brzyski bez zastanawiania się przymierzył z około 30 metrów i pokonał kompletnie zaskoczonego bramkarza Chojniczanki. Kapitalne uderzenie obrońcy Legii!

• 3:1 DLA LEGII! TOMASZ BRZYSKI, CO ZA STRZAŁ!

• Lewczuk podłączył się do akcji z prawej strony, ale przesadził z siłą dośrodkowania. Legia wciąż przy piłce.

• Dominik Furman kropnął z rzutu wolnego z 25 metrów w słupek, piłka wróciła w boisko pod nogi Prijovicia, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Teraz goście potrzebują minimum dwóch goli do awansu.

• GOOOOOOOOOL! LEGIA PROWADZI 2:1! PRIJOVIĆ!

• W obecnej sytuacji Chojniczanka musi strzelić jednego gola, aby doprowadzić do dogrywki.

• Bardzo ładna akcja wicemistrzów Polski. Aleksandar Prijović po wrzutce z prawego skrzydła zgrał piłkę głową do wbiegającego Vranjesa, a Bośniak również główką z kilku metrów pokonał bramkarza Chojniczanki.

• GOOOOOOOOOOOOL! LEGIA WYRÓWNUJE! STOJAN VRANJES!

• Michał Kucharczyk dośrodkowuje do Prijovicia, która strzałem głową był bliski pokonania Hładuna! Bramkarz Chojniczanki z trudem sparował uderzenie na rzut rożny.

• Faul w ataku w wykonaniu Guilherme. Poszkodowany Jakub Mrozik. Piłka dla Chojniczanki.

• Tym razem Vranjes głową w kierunku okienka, ale piłka ostatecznie minęła bramkę Hładuna.

• Szybka kontra "Wojskowych" nie została zakończona strzałem. Dobre podanie Kucharczyka wzdłuż pola karnego nie zostało opanowanego przez żadnego z legionistów.

• Gulherme z lewej strony na długi słupek do Vranjesa, Bośniak zamykał akcję, ale jego strzał głową okazał się niecelny.

• Marek Saganowski trafia do siatki z piątego metra, ale był na spalonym po dograniiu Łukasza Brozia!

• Rybski znalazł się w świetnej sytuacji po wrzutce z lewej strony, ale jego strzał głową chybił celu o dobry metr. Napastnik Chojniczanki został kompletnie nieupilnowany w polu karnym!

• Akcja Chojniczanki, Mikita próbował uderzyć z około 15 metrów bez dryblingu i został łatwo zablokowany przez Lewczuka.

• Hładun niepewnie wychodzi z bramki i przegrał pojedynek powietrzny z Markiem Saganowskim, lecz doświadczony napastnik nie trafił w bramkę.

• Aleksandar Prijović miał dużo miejsca w polu karnym, ale jego techniczny strzał został zablokowany. Rzut rożny dla Legii.

• Saganowski upada tuż przed polem karnym po starciu z Lisowskim, ale nie ma mowy o przewinieniu. Gramy dalej.

• Kucharczyk rusza z akcją po lewej stronie, ale podał bardzo niestrożnie i jego zagranie zostało z łatwością przejęte przez obronę gości.

• Saganowski sprytnym zwodem ośmieszył obronę gości w polu karnym, lecz nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Przypomnijmy, że obecny wynik wciąż premiuje Legię Warszawa ze względu na bramkę strzeloną na wyjeździe. Chojniczanka, aby awansować, musi zdobyć jeszcze co najmniej jednego gola.

• Strzał z dystansu Bartłomieja Niedzieli był skierowany w sam środek bramki. Bez problemu Arkadiusz Malarz.

• Legia w natarciu, Dominik Furman wrzuca piłkę z lewego skrzydła, ale piłkę pewnie chwyta Dominik Hładun.

• Zabójcza kontra Chojniczanki, Bartłomiej Niedziela miał mnóstwo miejsca, wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, podał nieco nie w tempo do jednego z kolegów, który trafił w słupek, futbolówka spadła pod nogi Andrzeja Rybski, który trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! ANDRZEJ RYBSKI! CHOJNICZANKA PROWADZI W WARSZAWIE!

• Piłka przemknęla tylko przez całe pole karne i wylądowała na aucie. Zacznie Legia.

• Kopczyński wybija piłkę po wrzutce Chojniczanki z lewej strony. Rzut rożny dla gości.

• Dominik Furman rozpoczął kontrę Legii, podał na lewą stronę do Saganowskiego, który został zablokowany wślizgiem przez jednego z obrońców Chojniczanki.

• Zaczynamy! Pierwszy gwizdek pana Lisa. Legia przy piłce.

• Pod nieobecność Jakuba Rzeźniczaka i Michała Pazdan opaskę kapitana Legii przejąl Igor Lewczuk.

• Jacek Lis z Katowic jest arbitrem dzisiejszego spotkania. Legioniści tradycyjnie odziani w białe stroje, goście z Pomorza wystąpią w czerwono-żółtych trykotach.

• Trener gości Mariusz Pawlak zdecydował się na nietypowe ustawienie: 1-5-2-3 z wahadłowymi bocznymi obrońcami, którzy zapewne będą podłączać się do akcji ofensywnych.

• Ustawienie warszawskiej Legii jest awizowane jako 1-4-2-3-1 z Aleksandarem Prijoviciem na szpicy, za którego plecami pojawi się Marek Saganowski.

• Nieliczni dziś kibice na Łazienkowskiej odśpiewują "Sen o Warszawie". Deszczowa pogoda nie zachęca do przybycia na stadion.

• W tabeli pierwszej ligi ekipa z Chojnic zajmuje po 17 kolejkach dopiero 14 miejsce z 20 punktami na koncie. Z kolei piłkarze Stanisława Czerczesowa w 15 meczach Ekstraklasy uzbierali 26 oczek. Gwarantuje to drużynie ze stolicy pozycję wicelidera.

• W pierwszym meczu bramki strzelali Stojan Vranjes oraz Dominik Furman dla Legii, a pięknego gola dla Chojniczanki zdobył były legionista Patryk Mikita.

• W wyjściowej jedenastce Chojniczanki zaszły trzy zmiany w porównaniu z poprzednią potyczką. Mariusz Pawlak postawił dziś na Dominika Hładuna w bramce, a także Pawła Zawistowskiego i Bartłomieja Niedzielę w środku pola.

• Deszczowy dzień dzisiaj w Warszawie. Dookoła stadionu mokro. Początek spotkania już za 15 minut.

Stadion Legii

• Trener Stanisław Czerczesow z powodu międzynarodowych powołań nie może skorzystać z Michała Pazdana, Tomasza Jodłowca, Ondreja Dudy i ivana Trickovskiego. Na ławce zasiadł też leczący uraz Nemanja Nikolić, którego zastąpi Marek Saganowski, natomiast w miejsce kapitana Jakuba Rzeźniczak niespodziewanie pojawi się dziś 23-letni Michał Kopczyński.

• W pierwszym spotkaniu w Chojnicach lepsza była Legia, która zwyciężyła 2:1. Stawia to "Wojskowych" w komfortowej sytuacji, dlatego pomimo osłabień kadrowych każdy wynik inny niż awans warszawian byłby ogromną sensacją.

• Ławki rezerwowych:

Legia Warszawa: Szumski, Bartczak, Rzeźniczak, Szwoch, Dyego, Żyro, Nikolić

Chojniczanka: Podleśny, Machalewski, Majtyka, Czerwiński, Jelić, Garbacik, Bartoszewicz

• Znamy już składy obu zespołów:

Legia Warszawa: Malarz - Broź, Lewczuk, Kopczyński, Brzyski - Guilherme, Furman, Vranjes, Kucharczyk - Prijović, Saganowski

Chojniczanka: Hładun - Lisowski, Kieruzel, Biernat, Pietruszka - Kosakiewicz, Zawistowski, Mrozik, Niedziela - Rybski, Mikita

• Na relację LIVE ze spotkania rewanżowego ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Chojniczanką serdecznie zaprasza Michał Bezuch.

• Legia - Chojniczanka LIVE!

Zapowiedź: Legia - Chojniczanka LIVE! Pierwszoligowiec przyjeżdża na rewanż na Łazienkowską

Jeszcze wczoraj emocjonowaliśmy się rozgrywkami reprezentacji narodowych, a już dziś powraca piłka nożna w klubowym wydaniu - w naszym kraju rozegrane zostaną mecze rewanżowe ćwierćfinału Pucharu Polski. Jednym z nich będzie konfrontacja wicemistrzów Polski, Legii Warszawa, z klubem na co dzień występującym na zapleczu Ekstraklasy, Chojniczanką Chojnice. Po pierwszym meczu w korzystniejszej sytuacji znajdują się "Wojskowi".

Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 1:2