Lechia Gdańsk

0

0 2 połowa

5 karne

• Lechia Gdańsk pokonuje Piasta Gliwice 5:3 po rzutach karnych. Gdańszczanie w meczu 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się z Puszczą Niepołomice.

• Wawrzyniak wpakował piłkę do bramki i tym samym zapewnił swojej drużynie awans do 1/8 finału Pucharu Polski!

• Korun również się nie myli!

• Maloca pewnie pokonuje Szmatułę!

• Podleśny wyczuł intencje Mraza i rzucił się w lewą stronę odbijając piłkę!

• Kovacević również się nie myli!

• Podleśny poczekał do końca, ale Badia pewnie go pokonał!

• Marco Paixao uderzył wysoko, Szmatuła bez szans!

• Kapitan Piasta, Radosław Murawski pewnie umieścił piłkę przy prawym słupku!

• Flavio Paixao pakuje piłkę w sam środek bramki!

• Jako pierwszy w stronę bramki kieruje się Szmatuła.

• Sędzia Tomasz Wajda kończy dogrywkę! Zwycięzcę wyłonią rzuty karne.

• Jiri Necek zdecydował się na zmianę bramkarza z myślą o konkursie jedenastek. Szmatuła zastąpił Rusova.

• Mraz zacentrował w pole karne z lewej strony. Podleśny z małymi problemami wybił piłkę z piątego metra.

• Lechia rozegrała swój stały fragment gry bez pomysłu i ostatecznie rywale przejęli futbolówkę.

• Kilka minut do końca dogrywki. Goście będą mieli rzut wolny.

• Jakub Szmatuła właśnie udał się na rozgrzewkę. Prawdopodobnie doświadczony golkiper Piasta zmieni Rusova, jeśli dojdzie do rzutów karnych.

• Gerson zobaczył drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Goście będą grali w dziewiątkę.

• Badia ruszył do przodu i przedarł się w pole karne, ale po chwili stracił futbolówkę na rzecz rywali.

• Gospodarze ruszyli z kolejnym atakiem. Pietrowski zatrzymał się na chwilę, poszukał kolegów i ostatecznie zagrał do... Wojtkowiaka.

• Badia zdecydował się na kolejne uderzenie z dystansu. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

• Arbiter rozpoczyna drugą połowę dogrywki.

• Koniec pierwszej części dogrywki. W Gliwicach nadal bez goli.

• Maloca uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka trafiła prosto w poprzeczkę!

• Zivec pognał lewym skrzydłem, zszedł do środka, wykonał zwód... i na tym się skończyło, bo piłkę przejęli rywale.

• Gliwiczanie wykonywali teraz swój stały fragment gry. Najpierw uderzał Korun, który trafił prosto w obrońców, a następnie poprawił Badia. Podleśny popisał się ładną interwencją i odbił futbolówkę.

• Gerson ukarany żółtym kartonikiem. Gospodarze będą mieli rzut wolny blisko prawego narożnika.

• Zivec ładnie wbiegł w pole karne, jednak defensorzy Lechii przytomnie zainterweniowali i wybili piłkę na rzut rożny.

• Marco Paixao odegrał na prawą stronę do Kovacevicia, ale obrońcy Piasta zareagowali w porę i sprzątnęli mu piłkę spod nóg.

• Bukata zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony i na tym się skończyło. Piłka opuściła plac gry.

• Bukata odegrał piłkę do Szeligi, ale nic z tego nie wyszło i rywale przejęli piłkę.

• Szkoleniowiec Lechii zdecydował się na ostatnią zmianę. Wolskiego zmienił Janicki.

• Czas na pierwszą połowę dogrywki! Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Sędzia kończy drugą połowę. Na tablicy wyników wciąż widnieje bezbramkowy rezultat, co oznacza, że czeka nas dogrywka.

• Korun ostro powstrzymał Wolskiego, za co został ukarany żółtą kartką.

• Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Zivec zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Szeligę, więc zagrał do niego piłkę. Zawodnik Piasta nie wykorzystał znakomitej okazji i posłał piłkę daleko obok lewego słupka!

• Zivec szukał kolegów w polu karnym. Ostatecznie nikogo nie znalazł i zdecydował się na strzał z dystansu. Nie był to najlepszy pomysł.

• Badia ładnie wypuścił Szeligę... który znajdował się na pozycji spalonej.

• Badia zdecydował się na uderzenie z dystansu. Futbolówka odbiła się od nóg rywali i minimalnie minęła prawy słupek.

• ...a Chrapek zobaczył czerwoną kartkę.

• Doszło teraz do mocnego spięcia pomiędzy zawodnikami obu drużyn i musiał interweniować arbiter. W wyniku tego żółtą kartką ukarany został Badia...

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku pojawił się Zivec, a w stronę ławki rezerwowych kieruje się Masłowski.

• Kovacević uderzył obok muru i piłka minimalnie minęła lewy słupek!

• Murawski sfaulował Wolskiego, za co został ukarany żółtą kartką. Goście będą mieli rzut wolny z dogodnej odległości.

• Wolski wbiegł w pole karne z lewej strony i posłał piłkę na piąty metr, jednak nie zdołał do niej doskoczyć Marco Paixao.

• Żółtą kartką ukarany Wawrzyniak.

• Gliwiczanie wyszli z szybkim kontratakiem, który skończył się na tym, że Szeliga przegrał pojedynek biegowy z Gersonem.

• Na pierwszą roszadę zdecydował się Jiri Necek. Szeliga zastępuje na placu gry Jankowskiego.

• Goście wyszli z kolejnym atakiem. Piłka powędrowała w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się Sedlar.

• Kolejna zmiana w zespole Lechii. Schodzi Pawłowski, wchodzi Chrapek.

• Flavio Paixao rozejrzał się i posłał mocną piłkę w kierunku Pawłowskiego. Zawodnik Lechii zdołał opanować futbolówkę, jednak goście byli zmuszeni się wycofać i nic z tego nie wyszło.

• Gliwiczanie wyszli z szybkim kontratakiem. Masłowski wbiegł w pole karne i był zmuszony wycofać do Mraza. Ostatecznie na uderzenie z dystansu zdecydował się Hebert. Bramkarz Lechii miał małe problemy z interwencją.

• Pawłowski pognał lewym skrzydłem i na końcu został sfaulowany. Goście będą mieli rzut wolny.

• Wawrzyniak uruchomił Pawłowskiego z prawej strony. Zawodnik Lechii próbował wbiegać w pole karne, ale ostatecznie stracił piłkę na rzecz rywali.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Wiśniewskiego zastępuje Stolarski.

• Badia wystawił piłkę Bukacie, a ten wbiegł z nią w pole karne, popatrzał, zastanowił się i uderzył. Futbolówka zmierzała prosto w kierunku bramki, gdzie był jeszcze Jankowski. Ostatecznie piłka cudem nie przekroczyła linii bramkowej i opuściła plac gry przy pomocy jednego z defensorów Lechii!

• Mraz ładnie dograł do Jankowskiego, ale golkiper Lechii wyjął mu piłkę prosto spod nóg. Ostatecznie futbolówka trafiła do Badii, a ten zagrał ją w stronę Pietrowskiego, który jednak nie zdołał dopaść do piłki.

• Akcja gliwiczan zapowiadała się naprawdę obiecująco. Bukata zszedł do środka z prawej strony, ale ostatecznie zgubił futbolówkę.

• Wolski uderzył na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego! Rusov z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie sprawiło problemów defensorom Lechii. Ostatecznie na zamknięcie akcji uderzeniem z dystansu zdecydował się Bukata. Piłka minęła prawy słupek.

• Mraz dograł w pole karne, ale obrońcy Lechii przytomnie wybili futbolówkę na rzut rożny.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska i nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnego ataku.

• Masłowski nie podnosi się z murawy. Sędzia przerwał grę, a na boisku pojawił się zespół medyczny.

• Arbiter rozpoczyna drugą połowę. Tym razem od środka goście.

• Sędzia Tomasz Wajda kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

• Wolski zszedł do środka i zagrał płasko w pole karne, gdzie byli Pawłowski i Marco Paixao. Żaden z nich nie przeciął jednak tego zagrania. Gdyby tak się stało, piłka wylądowałaby w bramce.

• Goście wyszli teraz z szybkim kontratakiem. Ostatecznie Flavio Paixao przegrał pojedynek biegowy z Hebertem.

• Futbolówka odbiła się od nogi Masłowskiego i trafiła prosto do Jankowskiego. Zawodnik Piasta miał dużo czasu na opanowanie futbolówki, ale jego strzał nie sprawił problemów Podleśnemu.

• Piłka została posłana w stronę wbiegającego w pole karne Jankowskiego. Gerson nerwowo kopnął futbolówkę i po chwili ta znalazła się w rękach Podleśnego.

• Tym razem z prawego sektora boiska próbował centrować Pietrowski. Piłkarz Piasta mocno przesadził i piłka opuściła plac gry.

• Badia zacentrował w pole karne z lewej strony boiska. Bez problemów wybijają rywale.

• Badia zdecydował się na płaskie uderzenie z dystansu, ale piłka trafiła prosto w obrońców Lechii.

• Wolski dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Mraza.

• Mraz ładnie minął obrońców i wbiegł w pole karne z lewej strony. Na tym jednak się skończyło, bo jego końcowe podanie pozostawiało wiele do życzenia.

• Goście mieli teraz rzut rożny, ale dobrym piąstkowaniem popisał się Rusov.

• Mraz zagrał przed pole karne do Jankowskiego. Ten miał czas na opanowanie futbolówki, jednak postanowił wystawić ją Pietrowskiemu, który uderzył na bramkę. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Wiśniewski ukarany żółtym kartonikiem za faul na Murawskim w środkowej strefie boiska.

• Kolejna próba w wykonaniu gospodarzy. Mraz dograł na piąty metr z lewej strony, a tam piłkę musnął Jankowski. Nie sprawiło to jednak problemów Podleśnemu.

• Mraz dograł piłkę do Badii na lewym skrzydle, a ten posłał ją w pole karne. Futbolówka przeleciała tuż przed nogami Jankowskiego i na tym atak gliwiczan się skończył.

• Wolski wbiegł w pole karne i uderzył na bramkę. Pewna interwencja Rusova.

• Ładną akcję skonstruowali teraz gospodarze. Ostatecznie Badia wrzucił piłkę w pole karne, gdzie złożył się do niej Jankowski. Piłkarz Piasta lekko musnął futbolówkę głowę, z czym od razu poradzili sobie defensorzy Lechii.

• Korun został sfaulowany w środkowej strefie boiska. Grę wznowią gliwiczanie.

• Ależ błąd popełnił teraz Podleśny! Futbolówkę natychmiast przejął Badia, któremu jednak nie udało się posłać jej do bramki.

• Jankowski zagrał krótko z Pietrowskim i spróbował wbiec w pole karne, ale ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszli obrońcy Lechii.

• Bracia Paixao zagrali teraz klepkę przed polem karnym. Ostatecznie Flavio zdecydował się na uderzenie. Futbolówka minęła lewy słupek.

• Wiśniewski zdecydował się zakończyć akcję swojego zespołu uderzeniem z dystansu. Pewnie łapie piłkę Rusov.

• Bukata zauważył z lewej strony Mraza i zagrał do niego piłkę. Ten popatrzył i na ślepo posłał wysoką piłkę w pole karne.

• Jankowski próbował zagrywać płasko na piąty metr. Piłka trafiła jednak prosto pod nogi jednego z defensorów Lechii.

• Badia zacentrował w pole karne z rzutu wolnego. Damian Podleśny był na miejscu i wybił piłkę z piątego metra.

• Masłowski dostał piłkę na lewe skrzydło, a następnie dośrodkował futbolówkę w pole karne, gdzie był Jankowski. Goście wybijają na rzut rożny.

• Gospodarze próbowali wyprowadzić pierwszy atak, ale Pietrowski zbyt mocno zagrał do przodu i w posiadaniu piłki są teraz rywale.

• Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gliwiczanie.

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Wajda. Na liniach asystować będą mu Krzysztof Myrmus i Krzysztof Stępień.

• Rezerwowi Lechii Gdańsk: Budziłek, Stolarski, Janicki, Gamakov, Haraslin, Kuświk, Chrapek

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Szmatuła, Barisić, Flis, Girdvainis, Szeliga, Zivec, Mokwa

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie już za 15 minut Piast podejmie Lechię Gdańsk w ramach 1/16 Pucharu Polski.