Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Lechia Gdańsk ONLINE. Czy...

Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Lechia Gdańsk ONLINE. Czy Lechiści unikną blamażu?

1

Lechia Gdańsk

0

• Za wspólnie przeżyte emocje serdecznie dziękuje i zapraszam na kolejne relację LIVE w naszym serwisie! Życzę miłego wieczoru!

• Nie tak wyobrażali sobie przygodę w Pucharze Polski w sezonie 2017/2018 gracze Lechii Gdańsk! Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy odpada już w 1/16 rozgrywek z dużo niżej notowaną Drutex-Bytovią! Ależ historia!

• KONIEC! Drutex-Bytovia Bytów pokonuje Lechię Gdańsk i awansuje do 1/8 finału Pucharu Polski!

• Ależ teraz zamieszanie w polu karnym Bytovii! Po strzale Grzegorza Wojtkowiaka piłka trafia w słupek i dalej mamy 1:0!

• Jeszcze Sebastian Kamiński ukarany żółta kartką.

• Bardzo szybki kontratak gospodarzy. Wolski i Jakóbowski wymieniali między sobą podania i ostatecznie tracą ją na rzeczy przeciwnika.

• Strzał Sebastiana Kamińskiego tym razem mija bramkę Dusana Kuciaka.

• Michał Nalepa ukarany żółtym kartonikiem za faul na bramkarzu rywala

• Lechia próbuje i próbuje ale świetnie w obronie ustawieni są dzisiaj gracze Bytovii.

• Aż 6 minut doliczona do tego meczu arbiter główny tego meczu!

• Flavio Paixao uderza na bramkę przeciwnika i znowu świetnie zachowuje się Mateusz Oszmaniec.

• Orlande Kpassa brzydko fauluje Pawła Stolarskiego i mamy żółtą kartkę dla Iworyjczyka.

• Sławomir Peszka uderza jednak prosto w mur. Mogli zrobić to dużo lepiej gracze biało-zielonych.

• Będzie bardzo dobra szansa dla Lechii. Faulowany tuż przed polem karnym Bytovii był Grzegorz Wojtkowiak.

• Jakub Kuzdra zmienia Sławomira Dudę. To już trzecia zmiana w Bytovii.

• Nieudane dośrodkowanie Sławomira Peszki i piłka ląduje w "koszycku" bramkarz Bytovii.

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Daniela Łukasika zmienia Grzegorz Wojtkowiak! Podopieczni Piotra Nowaka mają już tylko ok. 10 minut na odrobienie strat!

• Znowu znakomicie broni Mateusz Oszmaniec! Golkiper gospodarzy powoli wyrasta na bohatera swojej drużyny.

• Szybki kontratak Bytovii, przerzut Wolskiego na drugą stronę boiska do Jakóbowskiego, ale od skrzydłowego gospodarzy szybszy był Vitoria.

• Kolejny strzał Daniela Łukasika i po raz kolejny piłka ląduje gdzieś daleko za bramką.

• Indywidualna akcja Flavio Paixao, strzał na bramkę Portugalczyka, ale znakomicie broni golkiper Bytovii.

• Gra zostaje wznowiona.

• Sędzia na chwile zatrzymuje mecz. Środki pirotechniczne, których do swojej oprawy wykorzystali fani Lechii przysłania widoczność na boisku.

• Kolejna zmiana. Kamil Wacławczyk zostaje zmieniony przez Bartosza Wolskiego.

• Bardzo mocne uderzenie Daniela Łukasika leci wysoko ponad bramką strzeżoną przez Mateusza Oszmańca.

• Po raz kolejny w tym meczu zawodnicy Lechii nie mają innego pomysłu niż dośrodkowanie co kończy się po prostu wybiciem piłki przez defensorów gospodarzy.

• Na boisku melduje się także Florian Schikowski, który zmienia Mateusza Matrasa.

• Szybko reaguje Piotr Nowak przeprowadzając podwójną zmianę. Z boiska schodzi Karol Fila a jego miejsce zajmuje Mateusz Lewandowski.

• Teraz Lechia musi wysoko zaatakować swoich przeciwników! Takiego obrotu spraw w Gdańsku na pewno się nie spodziewano!

• Strzał zawodnika gospodarzy, piłka odbija się jeszcze od jednego z graczy Lechii przez co zmylony zostaje Dusan Kuciak i mamy 1:0 dla Bytovii!!

• GOOOOOOL! Sebastian Kamiński wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!

• Michał Jakóbowski zmienia Jakuba Wilka. Może ta roszada wniesie coś do tempa tego meczu.

• Imponującą oprawę przygotowali kibice Lechii Gdańsk!

• Sławomir Peszka próbował uderzać z dystansu, ale spokojnie blokuje go Fran Gonzalez.

• Orlande Kpassa mocno ucierpiał przy starciu z rywalem. Długo był opatrywany młody napastnik gospodarzy, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu.

• Rzut wolny z koła środkowego dla Bytovii, bardzo długie zagranie w pole karne, które nie przynosi żadnego efektu. Od bramki zacznie Kuciak.

• Rzut rożny dla Bytovii, ale dośrodkowanie Kamińskiego niedokładnie zamykał Duda.

• Bartosz Biel zaczyna drugą połowę tak jak ją kończył, zablokowaną próbą dośrodkowania.

• Zaczynamy drugą odsłonę tego pojedynku! Oby ciekawszą od pierwszej!

• I arbiter kończy pierwszą połowę. Mecz zdecydowanie nie rozpieszcza kibiców zebranych na stadionie w Bytowie. Oby druga część wyglądała dużo lepiej! Zapraszamy za 15 minut!

• Sedzia dolicza jedną minutę do pierwszej części spotkania.

• Dośrodkowanie Bartosza Biela zablokowane. I znowu mamy aut czyli stały fragment gry, który dzisiaj występuje najczęściej.

• I znowu Sławomir Peszko próbuje strzałem zaskoczyć bramkarza rywali i znowu jest to uderzenie niecelne.

• Bardzo zła próba strzału Sebastiana Kamińskiego i od bramki Dusan Kuciak.

• No i po serii kilku niepotrzebnych fauli żółtą kartką ukarany zostaje Wojciech Wilczyński.

• Znakomita okazja Sławomira Peszki! Reprezentant Polski minimalnie myli się po dośrodkowaniu Pawła Stolarskiego! Najlepsza okazja w tym meczu!

• Mateusz Matras ukarany żółtą kartką za faul na Bartłomieju Poczobucie.

• Dobra i składna akcja gospodarzy zakończona dośrodkowaniem Jakuba Wilka, lecz we własnym polu karnym świetnie radzi sobie Nalepa.

• Kolejne dośrodkowanie Daniela Łukasika, które wykańczał Flavio. Portugalczyk uderza nad bramką.

• Jednak bardzo źle rozgrywa ten rzut wolny Jakub Wawrzyniak.

• Jakub Wilk zagrywa ręką tuż przed swoim polem karnym. Na szczęście dla skrzydłowego gospodarzy nie zakończyło się to rzutem karnym,

• Krzysztof Bąk blokuje próbę strzału Mateusza Matrasa.

• Kolejne dośrodkowanie Kamińskiego zatrzymuje się na obrońcach Lechii Gdańsk, ale jakby z większym animuszem w ten meczu weszła drużyna Bytovii. Na razie jednak nie mieliśmy żadnych 100% okazji.

• Krzysztof Bąk bardzo pewnie radzi sobie z akcją Flavio Paixao. Piłka dla gospodarzy.

• Jakub Wawrzyniak jako pierwszy w tym meczu zostaje ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

• Daniel Łukasik próbował prostopadłego podania do Sławomira Peszki ale zrobił to zbyt mocno i nic nie wychodzi z akcji ofensywnej gości.

• Uderzenia Poczobuta leci bardzo wysoko ponad bramką.

• Sebastian Kamiński dośrodkowuje ale świetnie zachowuje się jeden z obrońców Lechii i mamy pierwszy rzut rożny w meczu.

• Próba indywidualnej akcji Jakub Wilka zatrzymana przez Pawła Stolarskiego.

• Portugalczyk jednak szybko wraca na murawę po pomocy klubowych lekarzy.

• Joao Nunes opatrywany przez służby medyczne. Zawodnik Lechii ucierpiał przy starciu z przeciwnikiem.

• Strzał Jakub Wilka spokojnie wzrokiem odprowadza Dusan Kuciak.

• Dośrodkowanie Daniela Łukasika zablokowane przez Sławomira Dudę.

• Faulowany niedaleko pola karnego przeciwnika Sławomir Peszko.

• Wymiana podań pomiędzy Jakubem Wawrzyniakiem i Flavio Paixao ale gracze Lechii pogubili się w swoich zagraniach.

• Pierwszy gwizdek Łukasza Bednarka i.... zaczynamy!

• Kapitanem gospodarzy jest Krzysztof Bąk, który przez 5 lat grał dla Lechii.

• Obie drużyny opuszczają tunel. Zaraz rozpoczynamy ten pojedynek!

• W tym sezonie Drutex-Bytovia meczu jeszcze nie przegrała. Patrząc od baraży o utrzymanie w I lidze poprzez wstępne rundy Pucharu Polski, kończąc na lidze. Podopieczni Rafała Wójcika grają ostatnio na prawdę dobrze.

• Kto dzisiaj awansuje?

• W poprzednim sezonie Lechia szybko odpadła z rozgrywek o Puchar Polski, przegrywając po rzutach karnych z Puszczą Niepołomice. Teraz Gdańszczanie liczą na rehabilitacje. Liczą oni na zdobycie trofeum, aby w końcu mieć pewność gry w Europejskich Pucharach.

• Co ciekawe Piotr Nowak zdecydował się powołać tylko 5 rezerwowych graczy. W kadrze zabrakło najlepszego strzelca ekipy z Gdańska czyli Marco Paixao, ale także Grzegorza Kuświka czy Sebastiana Mili. Od jakiegoś czasu kontuzjowani są Milos Krasić i Rafał Wolski.

• Zawodnicy Bytovii rozegrali już dwa mecze w Pucharze Polski. Wygrali oni z ŁKS Łomża 4:2 i z Błękitnymi Stargard 2:1. Dla Lechii natomiast będzie to pierwsza potyczka w tych rozgrywkach.

• Faworytem tego pojedynku zdecydowanie jest Lechia Gdańsk. Drużyna z Gdańska nie lekceważy jednak I-ligowego przeciwnika. Piotr Nowak wypuszcza od pierwszej praktycznie najmocniejsze zestawienie.

• Wyjściowe 11 i rezerwowi obu drużyn!

• Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie! Już za kilkadziesiąt minut rozpocznie się spotkanie Pucharu Polski, pomiędzy Drutex-Bytovią a Lechią Gdańsk! Na relację z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

Kaja Krasnodębska

©Fot. Karolina Misztal

Pierwsze emocje 1/16 rozgrywek Pucharu Polski, w środę czas na kolejne. Gdańska Lechia do walki stanie w Bytowie, gdzie punktualnie o 19:00 zmierzy się z tamtejszym Drutexem. Czy w starciu z bezbłędnym w tym sezonie pierwszoligowcem zdoła uniknąć blamażu?

Mecz Drutex-Bytovia Bytów - Lechia Gdańsk

W tym tygodniu każdy może poczuć się niczym europejski pucharowicz. Występujący na polskich boiskach piłkarze mają okazję na własnej skórze przekonać się jak to jest grać mecze o stawkę co trzy dni.
W tym środowym będzie nią awans ku 1/8 rozgrywek Pucharu Polski. W Bytowie nikomu nie powinno zabraknąć ambicji – gospodarze będą chcieli sprawić niespodziankę oraz udowodnić, że w tym sezonie są znacznie mocniejszym zespołem niż przed rokiem, natomiast gdańszczanie chcą po prostu uniknąć blamażu. Takim z pewnością byłoby odpadnięcie z pierwszoligowcem.

W meczach z rywalami z niższych lig ekstraklasowe zespoły mają zawsze wiele do stracenia. Oczekuje się od nich zwycięstwa, a porażka czy nawet konieczność walki w dogrywce byłaby ogromnym rozczarowaniem. Presja jest więc wysoka. Gdańszczanie powinni być jednak do niej przyzwyczajeni. W ubiegłym roku walczyli przecież o mistrzostwo Polski i w każdym kolejnym starciu grali o pełną pulę. Aktualne rozgrywki nie są już dla podopiecznych Piotra Nowaka tak różowe. Po czterech kolejkach mają na swym koncie zaledwie cztery punkty. To zdecydowanie poniżej oczekiwań gdańskich fanów. Czy poprawią im humory wygraną w Bytowie?