Korona Kielce

2

Arka Gdynia

1

• W Kielcach mieliśmy dzisiaj Gruziński wieczór. Bramki strzelali tylko obywatele tego kraju! W ostatecznym rozrachunku lepsza była Korona, ale dzięki bramce Zarandii Arka pozostaje nadal w grze!

• Koniec meczu! Korona pokonuje na własnym stadionie Arkę Gdynia wynikiem 2:1!

• Siergiej Kriwiec wstrzelił piłkę w pole karne, ale kompletnie nic z tego nie wychodzi.

• Marcin Cebula wchodzi w miejsce Michaela Gardawskiego.

• Michał Marcjanik ratuje swój zespół wybijając piłkę sprzed samej bramki! Ależ było blisko1

• Radek Dejmek popełnił fatalny błąd. Luca Zarandia przejął piłkę i popędził indywidualnie w stronę bramki. Złamał akcję na lewą nogę i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy! Teraz wynik dla Arki wygląda już zupełnie inaczej!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Luca Zarandia zdobywa bramkę kontaktową!

• Damian Zbozień ogląda żółtą kartkę.

• Rafał Siemaszko melduje się na murawie w miejsce Macieja Jankowskiego.

• Nika Kaczarawa potrzebuje pomocy medycznej.

• Tutaj mowa o sytuacji, kiedy strzał oddawał Jacek Kiełb. Zawodnik Korony uderzał, piłka odbiła się od Kaczarawy i wpadła do bramki. Najpierw sędzia wskazał spalonego, ale po interwencji Tomasza Musiała, który dzisiaj kontroluje VAR została przywrócona! Korona 2, Arka 0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nika Kaczarawa! Po interwencji wozu VAR sędzia jednak uznaje bramkę!

• Goran Cvijanović zmienia Mateusza Możdzenia.

• Jacek Kiełb pakuje piłkę do bramki, ale wcześniej sędzia liniowy sygnalizuje spalonego.

• Marcin Warcholak uderzył głową, tylko że piłka minęła poprzeczkę.

• Bardzo złe uderzenie Jacka Kiełba. Piłka powędrowała wysoko w trybuny.

• Frederik Helstrup ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

• Grzegorz Piesio pojawia się na murawie w miejsce Krzysztofa Janusa.

• Bardzo długie dogranie z autu przez Warcholaka. W polu karnym Korony zrobiło się małe zamieszanie, ale piłka ostatecznie ląduje w rękawicach Alomerovicia.

• Sołdecki ofiarnie blokuje strzał zawodnika Korony, tym samy ratuje swoją drużynę.

• Bardzo ciekawe uderzenie Mateusza Szwocha. Zabrakło niewiele, a gracz Arki wpakowałby piłkę w samo okienko bramki rywala.

• Nika Kaczarawa zatańczył na linii pola karnego, ale Gruzin nie zdołał oddać strzału na bramkę Arki.

• Na drugą połowę nie wyszedł Yannick Kakaoko. W jego miejsce Luca Zarandia.

• Czas na drugie 45 minut!

• Poziom tego spotkania nie stoi na wysokim poziomie. Dla Korony dobry jest tylko wynik, ale i gra Arki pozostawia wiele do życzenia. Czekamy na lepsze 45 minut!

• Koniec pierwszej części meczu.

• Bardzo dobre uderzenie Jakuba Żubrowskiego! Tym razem jednak znakomicie interweniuje Krzysztof Pilarz.

• Łukasz Kosakiewicz schodzi z boiska. W jego miejsce wchodzi Jacek Kiełb. Zawodnik Korony był bardzo zdziwiony, że musi opuścić boisko.

• Centra Mateusza Szwocha, ale Damian Zbozień przegrał pojedynek główkowy w polu karnym przeciwnika.

• Dobre, mocne uderzenie Kriwca, ale piłka po nodze rywala wychodzi na rzut rożny.

• Zawodnicy Korony wymieniali podania na skraju pola karnego rywala. Szkoda, że nawet nie zdołali oddać strzału...

• Obie drużyny są dzisiaj bardzo niedokładne. Brakuje ciekawych okazji.

• Kolejna dobra interwencja Zlatana Alomerovicia. Tym razezm golkiper Korony znakomicie wypiąstkował groźne dośrodkowanie rywala.

• Błąd w piąstkowaniu Krzysztof Pilkarza. Golkiper gości ma szczęście, że nie skończyło się to stratą bramki.

• Zlatan Alomerović dobrze broni strzał Macieja Jankowskiego.

• Oliver Petrak wyskoczył najwyżej w polu karnym, oddał świetny strzał, który jednak obronił Krzysztof Pilarz. Na szczęście gospodarzy przytomnie zachował się Nika Kaczawa, który dobił piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nika Kaczarawa otwiera wynik tego meczu!!

• Bartosz Rymaniak dograł w pole karne, lecz strzał Łukasza Kosakiewicza był niecelny.

• W końcu obejrzeliśmy jakiś atak Korony, ale tylko zanotowali stratę po rzucie rożnym.

• Początek bardzo spokojny. Po sytuacji Szwocha jak na razie nie oglądaliśmy nic więcej wartego większej uwagi.

• Siergiej Kriwiec miał niezłą okazję do oddania groźnego strzały, tylko że Białorusin fatalnie skiksował.

• Zamieszanie w polu karnym Korony. Nic jednak z tego nie wychodzi. Od bramki zaczyna Zlatan Alomerović.

• Pierwsza bardzo dobra okazja dla Arki Gdynia! Strzał Mateusza Szwocha minął poprzeczkę bramki rywala o dosłownie kilka centymetrów!

• Piotr Lasyk dał znak do rozpoczęcia meczu!

• Z trybun niesie się "Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy", a na boisku trwa przywitanie obu drużyn!

• Pierwszy mecz 1/2 finału Pucharu Polski zakończył się remisem. Wczoraj w Zabrzu padł wynik 1:1 pomiędzy Górnikiem, a Legią Warszawa. Ten wynik na pewno jest lepszy dla drużyny ze stolicy.

• Dla trenera Ojrzyńskiego jest to bardzo sentymentalny mecz. W latach 2011-2013 przeżywał bardzo dobre momenty z drużyną Korony Kielce. Wtedy stworzył tzw. "Bandę Świra", do której należał właśnie Jack Kiełb :)

• Korona Kielce przystępuje do tego meczu ze spokojną głową. Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej udało im się wywalczyć awans do górnej ósemki. Arka nie jest w aż tak komfortowej sytuacji. Mimo wygranej z faworyzowaną Legią muszą wygrać z Lechią Gdańsk w derbach Trójmiasta, a dodatkowo liczyć na potknięcie Zagłębia.

• Goście to oczywiście obrońcy tytułu Pucharu Polski. W poprzedniej edycji na etapie półfinału przyszło im się mierzyć z Wigrami Suwałki. Tamten pojedynek był bardzo ciekawy, gdyż Gdynianie cały dwumecz wygrali wynikiem 5:4. Jak będzie dzisiaj?

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Już za 25 minut w Kielcach rozbrzmi pierwszy gwizdek, który rozpocznie drugie półfinałowe starcie w ramach rozgrywek Pucharu Polski!