Mecz Puszcza Niepołomice - Warta Poznań online. Ważne...

Mecz Puszcza Niepołomice - Warta Poznań online. Ważne starcie na dole tabeli PKO Ekstraklasy

• Górnik - Puszcza (piątek 17.05, godz. 20:30),
    • Warta - Legia (niedziela 19.05, godz. 15).

• Wojciech Hajda - 3
    • Hubert Tomalski - 3 (Artur Siemaszko - 4)
    • Jin-hyun Lee - 3 (Jakub Bartosz - bez oceny)
    • Kamil Zapolnik - 4

• Jędrzej Grobelny - 3
    • Bogdan Tiru - 3
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Jakub Bartkowski - 3
    • Jakub Kiełb - 3 (Kacper Przybyłko - bez oceny)
    • Filip Borowski - 3 (Stefan Savić - bez oceny)
    • Miguel Luis - 2 (Michał Kopczyński - bez oceny)
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Tomas Prikryl - 3 (Dario Vizinger - bez oceny)
    • Kajetan Szmyt - 2
    • Adam Zrelak - 3 (Marton Eppel - 2)
  • +6' Koniec meczu! Puszcza Niepołomice pokonuje Wartę Poznań i jest o krok od utrzymania w PKO Ekstraklasie!Tabela PKO Ekstraklasy

• +5' Tomasz Wojcinowicz odprowadza piłkę za linię końcową, blokując Stefana Savicia.

• +5' Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej bramki. Jędrzej Grobelny wznawia grę dalekim wykopem.

• +4' Jędrzej Grobelny interweniuje tuż przed linią 16. metra, uprzedzając Artura Siemaszki!

• +2' "Żółtko" na koncie Kamila Zapolnika za odepchnięcie Dawida Szymonowicza.

To 8. upomnienie kapitana Puszczy i - podobnie jak Hubert Tomalski i Artur Siemaszko - nie zagra w przyszły piątek z Górnikiem Zabrze.

• +1' +1' POPRZECZKA RATUJE PUSZCZĘ!!!

Bliski cennego wyrównania byli "Zieloni" Nieznacznie pomylił się Dario Vizinger!!!

• Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Gospodarze wybijają na uwolnienie. Piłkę przejmuje Stefan Savić, którego uderzenie z dystansu zostało zablokowane.

• Kajetan Szmyt w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie blokuje Jakub Bartosz; rzut rożny.

• Stefan Savić ruszył odważnie lewą stroną. Nie dość, że nie poradził sobie z Jakubem Bartoszem, to jeszcze sprytnie "nabił" go Jakub Bartosz.

• Artur Siemaszko chciał kończyć akcję sam. Uderza z linii 16. metra, ale blokuje go Bogdan Tiru.

• W wrzutem Jakuba Bartosza poradzili sobie goście. Jeszcze miał on okazję do dośrodkowania, ale skutecznie przyblokował go Stefan Savić.

• Po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Jędrzeja Grobelnego. Tomasz Wojcinowicz na wślizgu uderza wyraźnie obok bramki.

• Artur Siemaszko poradził sobie z Bogdanem Tiru i Dawidem Szymonowiczem! Uderz płasko w stronę bliższego (prawego) rogu, ale po interwencji Jędrzeja Grobelnego piłka mija bramkę "Zielonych'" o centymetry!

• Puszcza wybroniła się po ataku gości! Piłkarze Dawida Szulczka przycisnęli!

• ... a za Filipa Borowskiego pojawia się Stefan Savić.

• Michał Kopczyński zmienia Miguela Luisa...

• Jakub Bartosz zmienia Jin-hyun Lee.

• 2 301 widzów na meczu Puszczy z Wartą.

• ... a za Tomasa Prikryla melduje się Dario Vizinger.

• Kacper Przybyłko zmienia Jakuba Kiełba...

• Nie ma dyskusji - był spalony Artur Siemaszko

• Artur Siemaszko urwał się rywalom po zgraniu z głębi pola i uderza płasko z pola karnego! Piłka odbija się od lewego (dalszego) słupka, o czym wpada do siatki, ale GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY Z POWODU POZYCJI SPALONEJ!!!

• Miguel Luis dostaje dobre podanie z prawej strony, który anemicznie uderza zewnętrzną częścią stopy do "koszyczka" Oliwiera Zycha. Z tej sytuacji trzeba było więcej wycisnąć...

• "Żółtko" na koncie Jędrzeja Grobelnego za pchnięcie Artura Siemaszki.

• Artur Siemaszko upomniany żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Jego też ominie wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze.

• Filip Borowski decyduje się na lob z dystansu! Piłka poleciała tuż nad bramką!

• Artur Siemaszko zmienia Huberta Tomalskiego.

• To czwarte "żółtko" pomocnika Puszczy. To oznacza, że nie zagra w następnej kolejce z Górnikiem Zabrze (piątek 17 maja, godz. 20:30)

• Hubert Tomalski z żółtą kartką.

• [GOL] 51' MICHAŁ WALSKI (1:0)

• Gospodarze próbują uspokoić grę. Długo utrzymują się przy piłce.

• Tomasz Wojcinowicz upomniany żółtą kartką za faul

• KAPITALNY STRZAŁ KAMILA ZAPOLNIKA I PARADA JĘDRZEJA GROBELNEGO!!! Kamil Zapolnik

Jędrzej Grobelny

• KAMIL ZAPOLNIK!!!!

CO ON TU ZROBIŁ?! Kapitan Puszczy podbija piłkę w polu karnym i decyduje się na strzał PRZEWROTKĄ!!! Wyciągnięty jak struna Jędrzej Grobelny zbija na rzut rożny!!!

• Powtarzalność kluczem do utrzymania?

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Mateusza Kupczaka. Oliwier Zych pewnie łapie piłkę przed bramką.

• Po źle rozegranym stałym fragmencie z kontrą środkiem ruszył Hubert Tomalski. Został powstrzymany przed linią środkową.

• Podrażnieni "Zieloni" rzucili się do odrabiania straty. Rzut rożny nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Oliwiera Zycha.

• Pierwszy gol beniaminka bezpośrednio z rzutu wolnego. I jakże cenny Michał Walski

• Jeden z zawodników Puszczy przeskoczył nad piłką, przez co mur Warty przesunął się w jedną stroną, a Michał Walski uderza płasko obok niego! Futbolówka przeszła pod ręką Jędrzeja Grobelnego!

• GOL DLA PUSZCZY! MICHAŁ WALKSKI!!!

• Jakub Serafin faulowany tuż przed linią 16. metra. Przewinił Jakub Kiełb. Może być groźnie!

• Wojciech Hajda w roli prawoskrzydłowego wrzuca na bliższy słupek. Piłkę lekko "zamortyzował" Bogdan Tiru, a Jakub Bartkowski wybija na uwolnienie.

• Miguel Luis wrzuca z lewego narożnika pola karnego na dalszy słupek. Gospodarze wybijają na uwolnienie pod nogi Jakuba Bartkowskiego. Po jego centrze Filip Borowski uderza nad bramką.

• Starcie powietrzne Wojciecha Hajdy z Bogdanem Tiru. Przewinił Rumun.

• Puszcza zaczyna drugą połowę!

• Wracamy na stadion Cracovii, gdzie kończy się przerwa w meczu Puszcza Niepołomice - Warta Poznań. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• No nie można tutaj mówić o szczęściu. Puszcza jest powtarzalna. Praktycznie każdy stały fragment jest niebezpieczny i musimy starać się ich unikać, ale to też nie jest takie proste, jak walczy się o piłkę z rywalem. Nie jest się w stanie ją gdzieś wybić w idealne miejsce. No i to są stałe fragmenty. Wydaje mi się, że atakują takie strefy, które są teoretycznie mniej groźne, ale tak naprawdę oni tych stref szukają i to są takie newralgiczne strefy, gdzie ciężko jest wygrać ten pojedynek. A zazwyczaj celem jest ten drugi zawodnik, żeby go szukać i mamy z tym problem.
    - Nie, nie powiedziałbym tak, że [remis] jest mile widziany. Oczywiście nie chcemy tutaj przegrać, ale szukamy zwycięstwa, bo tylko zwycięstwo daje nam w tym momencie pewne utrzymanie i tego się trzymamy.
    - A na pewno musimy starać się tę grę oddalić od naszej bramki, co pewnie tak mówi każdy rywal Puszczy. Okazuje się, że nie jest to takie proste, bo atakują dużą liczbą zawodników i te drugie piłki często zbierają.

- powiedizał w przerwie Jakub Bartkowski, obrońca Warty Poznań.

• +6' Sędzia czekał na komunikat z wozu VAR, czy nie było faulu Bogdana Tiru. Ostatecznie kończy pierwszą polowe. Puszcza bezbramkowo remisuje z Wartą.

• +6' Zakotłowało się pod bramką Warty! Strzał Tomasza Wojcinowicza zablokowany ofiarnym wślizgiem Bogdana Tiru!

• +5' Mocne uderzenie Kamila Zapolnika z ostrego kąta w stronę bliższego słupka. Jędrzej Grobelny paruje na rzut rożny!

• +3' Mocne dośrodkowanie na Łukasza Sołowieja. Ten blokowany przez Bogdana Tiru nie wyskoczył do piłki.

• +2' Michał Walski decyduje się na strzał z dystansu! Piłka skozłowała przed Jędrzejem Grobelnym, który zdołał ją pchnąć za linię końcową!

• Daniel Stefański dolicza 6 minut do pierwszej połowy.

• Strzały Jakuba Serafina i Huberta Tomalskiego z pola karnego zablokowane.

• Ważny atut w walce o utrzymanie

• Dobre dośrodkowanie w pole karne z lewego narożnika na 8. metr, gdzie niepilnowany był Ioan-Calin Revenco! Ten uderza głową nad bramką!

• NIE MA GOLA DLA PUSZCZY!!!

Zakotłowało się pod bramką "Zielonych" po dalekim wrzucie. Jędrzejowi Grobelemu wypadała piłka z rękawic; strzał z pola karnego blokuje stojący przed linią bramkową Mateusz Kupczak, dobitka - po rykoszecie wychodzi za linię końcową!

• Matusz Kupczak przerywa akcję Warty wybiciem za linię boczną Wojciech Hajda szykuje się do dalekiego wrzutu.

• Jakub Kiełb wrzuca z prawej strony w pole karne. Zakotłowało się kilkanaście metrów od bramki Oliwiera Zycha, ale gospodarze wyjaśniają sytuację wybiciem na uwolnienie.

• Hubert Tomalski "łamie" akcję z prawej strony pola karnego do środka. Uderza technicznie lewą nogą w środek bramki. Dokładnie tam był Jędrzej Grobelny.

• Jin-hyun Lee siedzi na murawie. Przegrał pojedynek fizyczny z Jakubem Bartkowskim, który przypadkowo przewrócił się na Koreańczyka.

Pomocnik Puszczy będzie w stanie grać dalej.

• Tomasz Prikryl wykorzystał przestrzeń na prawej stronie. Podholował kilkanaście metrów, ale wrzuca odrobinę za wysoko do Martona Eppela.

• Marton Eppel zmienia Adama Zrelaka.

• Intensywnie rozgrzewa się Marton Eppel.

• Seria zostanie prezdluzona?

• Adam Zrelak nie jest w stanie grać! Siada na murawie i konieczna jest interwencja medyków.

Łukasz Sołowiej wybija piłkę za linię boczną.

• Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:0

• 5 Strzały 3
    • 2 Strzały celne 1
  • Daleki wrzut zza linii autu w pole karne, skąd anemiczny strzał Tomasza Wojcinowicza nie sprawił problemu bramkarzowi gości.

• Seria autów dla Puszczy. Skrupulatnie, krok po kroku, zbliżali się do "szesnastki" Warty.

• Trochę przeciągnięte Jin-hyun Lee z lewej strony. Jędrzej Grobelny trudniejsze piłki najpewniej łapie na treningach.

• Aut dla Warty. Po dalekim wrzucie gospodarze oddalają niebezpieczeństwo. Do piłki na 18. metrze dopada Mateusz Kupczak, który lewą nogą uderza nad poprzeczką.

• Tym razem na przeszkodzie stanął... spalony

• Jakub Bartkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Wbiega w pole karne i podaje płasko do Adama Zrelaka. Napastnika Warty powstrzymuje Oliwier Zych, który odbija piłkę przed siebie.

• Wszyscy wstają! I śpiewają!

- niesie się po stadionie Cracovii.

• Mocne dośrodkowanie z lewego narożnika na dalszy słupek. Jędrzej Grobelny pewnie łapie piłkę.

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek do wbiegającego Łukasza Sołowieja. Tor lotu piłki lekko "podniósł" Jędrzej Grobelny - rzut rożny.

• Sporo walki w powietrzu. Wojciech Hajda faulowany na prawej stronie.

• Atak Puszczy bocznym sektorem przerywa Jakub Bartkowski.

• GOL NIEUZNANY Z POWODU SPALONEGO!!!

• Ale moment! Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR!

• Tradycyjnie Puszcza strzela gola po stałym fragmencie gry Łukasz Sołowiej

• W życiu pewne są trzy rzeczy:

• śmierć,
    • podatki i
    • gol Puszczy po stałym fragmencie

Dośrodkowanie po ziemi w pole karne Warty i zakotłowało się blisko bramki Jędrzeja Grobelnego Jedn strzał sparował przed siebie, drugi - Romana Jakuby - zablokowany, ale dobitka Łukasza Sołowieja z bliska znajduje drogę do siatki!

• Wojciech Hajda przedziera się prawą stroną. Jego dośrodkowanie blokuje Mateusz Kupczak. Rzut rożny dla beniaminka.

• Przerwa w grze. Do górnej piłki wyskoczyli Kamil Zapolnik, Hubert Tomalski i Jakub Kiełb. Ostatni z wymieniony h niefortunnie upadł na murawę i przez pewien czas nie podnosił się z niej.

• Piłka wrzucona z prawego narożnika nie doleciała nawet do bliższego słupka. Kontra Puszczy została jednak przerwana przed linią środkową.

• Kajetan Szmyt podaje w pole bramkowe (ok. prawego narożnika) do Adama Zrelaka. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Ioan-Calin Revenco.

• Wojciech Hajda powalczył o piłkę na prawej stronie z Jakubem Kiełbem. Zdaniem sędziego faulował pomocnik gospodarzy.

• Od razu przerzut na lewą stronę "Zielonych" nie przyniósł powodzenia. Puszcza wznawia grę.

• Daniel Stefański gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są Mateusz Kupczak i Kamil Zapolnik, którzy poza tradycyjnymi proporczykami wymieniają się także... sadzonkami dębów. Losowanie stron

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Puszcza wygrała w Grodzisku Wielkopolskim po bramkach Romana Jakuby i Artura Craciuna.

Jak będzie dzisiaj?

• Arbitrem spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Natomiast w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski oraz Karol Iwanowicz.

• Skład Warty Poznań

• Ogromną nadzieję na brak nerwowej końcówki sezonu ma również Puszcza Niepołomice, która ma punkt przewagi nad strefą spadkową. Ewentualne zwycięstwo z Wartą powiększy tę różnicę w tabeli do 4 "oczek" i znacznie przybliży do utrzymania. Beniaminek marzy o powtórce wyniku z jesieni, kiedy to wygrał w Grodzisku Wielkopolskim 2:0 po trafieniach Romana Jakuby i Artura Caciuna.

• Skład Puszczy Niepołomice

• Warta Poznań jeszcze nie ma pewnego utrzymania w lidze, ale już jest tego bardzo blisko. Po przegranej Korony Kielce podopieczni Dawida Szulczka już w niedzielę mogą zapewnić sobie pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W oczekiwaniu na hit 32. kolejki PKO Ekstraklasy zaglądamy do Krakowa, gdzie już za 25 minut Puszcza Niepołomice zmierzy się z Wartą Poznań. Beniaminek chce zwiększyć przewagę nad otwierającą "czerwoną strefę" Koroną Kielce, która obecnie wynosi zaledwie 1 "oczko". Z kolei "Zieloni", w przypadku wygranej, zapewni sobie utrzymanie.

Mecz Puszcza - Warta poprowadzi Daniel Stefański...

Puszcza Niepołomice w meczu PKO Ekstraklasy.
1/3
przejdź do galerii

Puszcza Niepołomice w meczu PKO Ekstraklasy. ©Wojciech Matusik / Polska Press

Mecz Puszcza Niepołomice - Warta Poznań będzie niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Ewentualne zwycięstwo beniaminka może znacznie przybliżyć jego byt w lidze na przyszły sezon. Gdzie oglądać stream online? Transmisja tylko na jednym kanale. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24.

Mecz Puszcza Niepołomice - Warta Poznań online

Ogromną nadzieję na brak nerwowej końcówki sezonu ma również Puszcza Niepołomice, która ma punkt przewagi nad strefą spadkową.
Ewentualne zwycięstwo z Wartą powiększy tę różnicę w tabeli do 4 "oczek" i znacznie przybliży do utrzymania. Beniaminek marzy o powtórce wyniku z jesieni, kiedy to wygrał w Grodzisku Wielkopolskim 2:0 po trafieniach Romana Jakuby i Artura Caciuna.

Ostatnie mecze bezpośrednie

• Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 0:2 (10.11.2023r., Ekstraklasa)
  • Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 1:2 (04.07.2020r., 1. Liga)
  • Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:2 (22.10.2019r., 1. Liga)
  • Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 2:0 (01.12.2019r., 1. Liga)
  • Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:1 (11.08.2018r., 1. Liga)

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań w telewizji

Transmisję z meczu Puszcza Niepołomice - Warta Poznań od godziny 12:30 będzie można obejrzeć jedynie na kanale Canal+ Sport 3. Rywalizację skomentują Robert Skrzyński i Michał Trela. Arbitrem spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Natomiast w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski oraz Karol Iwanowicz.

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań w internecie. Stream online, live

Dostęp do płatnego streamu z meczu Puszcza Niepołomice - Warta Poznań w aplikacji Canal+ Online.