Ruch Chorzów

2

GKS Bełchatów

1

• Koniec meczu. Ruch pokonuje na własnym stadionie GKS Bełchatów. Dla gości jest to już praktycznie koniec możliwości walki o europejskie puchary.

• Niezwykłe zamieszanie w polu karnym Ruchu, gdzie znajduje się nawet bramkarz GKS. Ostatecznie na bramkę uderza Baran jednak bardzo niecelnie.

• Za dyskusje z arbitrem, zapewne z powodu przedłużenia - prawidłowego - gry. Za moment GKS wznowi z rogu.

• GKS rzuca wszystkie siły do ataku. Efektem czego jest ostatnia szansa w postaci rzutu rożnego.

• Ostatnia zmiana w składzie gospodarzy. Za Grzyba wchodzi Janoszka. Zdecydowanie zmiana taktyczna, na uranie kilku chwil z tych 3 doliczonych minut.

• Do II połowy doliczone zostają 3 minuty.

• Komac z rzutu wolnego próbuje lobować daleko wysuniętego Sapelę. Bramkarz GKS z największym trudem przenosi piłkę ponad poprzeczka.

• Druga zmiana personalna w Ruchu.

• GKS, pomimo iż musi gonić wynik, gra zbyt pasywnie.

• Przez chwilę groźnie pod bramką Ruchu. Akcją GKS zakończona próbą strzału Kuświka z przewrotki, następnie rzut rożny i kolejne dośrodkowania pod bramkę Perdijicia.

• Pierwsza zmiana w zespole Ruchu. Za zmęczonego Jankowskiego wchodzi Komac

• Przepiękne, techniczne uderzenie Macieja Małkowskiego z rzutu wolnego. Piłka poszybowała wysoko nad murem i wsunęła się do bramki zaraz pod poprzeczką.

• Jedna z pierwszych groźnych akcji GKS w II połowie. Z akcją dobrze wyszedł Cetnarski, który odegrał na lewą stronę do Małkowskiego. Ten ostatni huknął jak z armaty jednak mocno niecelnie.

• I bardzo szybko trzecia zmiana przeprowadzona przez trenera Bartoszka. Za Nowaka wchodzi Kuświk.

• Druga zmiana w zespole gości. Za Tanevskiego wchodzi wracający po kontuzji Jacek Popek.

• GKS podstawiony jest już praktycznie pod ścianą. Muszą pokazać wszystkie swoje atuty i postawić wszystko na jedną kartę. Gorzej dla gości być już nie może, jednak nadal jest szansa na zremisowanie tego spotkania.

• I jedna z takich kontr przyniosła kolejnego gola Niebieskim. Dobrze pod pole karne GKS wbiegł Piech, odegrał do tyłu do Grzyba, a ten już bez najmniejszych problemów pokonał Łukasza Sapelę.

• Po pierwszych groźnych akcjach, obecnie uspokoiła się II połowa. Bełchatowianie z wysokim pressingiem starają się atakować, jednak bez większych rezultatów. Ruch natomiast nastawił się na obronę i przeprowadzanie szybkich kontr.

• Pierwsze minuty II połowy z większym animuszem rozpoczęli goście. Napewno są odpowiednio zmotywowani po przerwie aby doprowadzić do wyrównania i spróbować pokusić się o zwycięstwo.

• I potwierdzenie przeprowadzonej zmiany.

• I rozpoczynamy II połowę. W przerwie jedna zmiana. Za Żewłakowa wszedł Mateusz Cetnarski.

• Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę początek II połowy. Za moment przekonamy się, czy odbędą się jakieś zmiany personalne.

• Koniec I połowy. Ruch schodzi do szatni z przewagą jednego gola.

• Jankowski przeprowadza rajd prawą stroną, odgrywa do Piecha, ale zamiast piłki, do siatki wpada sam zawodnik, którego uprzedzili defensorzy.

• Kontra Ruchu. Jankowski wychodzi do sytuacji bramkowej, jednak ma problemy z przyjęciem piłki, a ostatecznie fauluje Fonfarę, który blokuje mu drogę do bramki.

• Rzut wolny dla bełchatowian na wysokości pola karnego. Dośrodkowuje Wróble, ale dobrze defensywa gospodarzy.

• Małkowski wyprowadza akcje lewą stroną. Przez "Małego" doskonale obsłużony zostaje w polu karnym Nowak, który głową uderza na bramkę Perijicia. Bramkarz chorzowian czubkami palców wybija piłkę na rzut rożny.

• Grzyb odgrywa do Straki na 11 metr, ten ostatni uderza bardzo daleko od bramki Sapeli.

• GKS nie podłamał się po stracie gola. Wręcz przeciwnie. Akcji gości stają się coraz groźniejsze.

• Jankowski z próba indywidualnego ataku na bramkę gości. Zawodnik Niebieskich pogubił się jednak w końcowej fazie akcji i ostatecznie stracił piłkę.

• Próba szybkiej odpowiedzi gości. Zatrzymany jednak Małkowski.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, sporo zamieszania w polu karnym GKS. Najwięcej sprytu pokazali Djokić i Jankowski, który ostatecznie umieścił piłkę w siatce.

• Tym razem z dystansu uderzał Piecha. Piłka otarła się jeszcze o któregoś z zawodników gości w związku z czym będzie rzut rożny dla Ruchu.

• Sawala uderza z dystansu jednak piłka mija bramkę Perijicia w znacznej odległości.

• Robi się nam bardzo ciekawe spotkanie. Po akcji gości, dwie bardzo ładne sytuacje wypracowali sobie na prawej stronie chorzowianie. Brakuje jednak obu zespołom wykończenia.

• I kolejny atak bełchatowian. Piłkę dobrze na skrzydle pociągnął Wróbel, ograł dochodzących do niego obrońców, jednak zachował się zbyt egoistycznie i z ostrego kąta uderzył bezpośrednio na bramkę, podczas gdy w polu miał dobrze ustawionych partnerów. Na posterunku doskonale zachował się natomiast Perdijić.

• Pierwsze większe zagrożenie pod bramką Ruchu. Piłka zagrywana w pole karne do Małkowskiego, jednak dobrze uprzedzony przez Djokicia.

• Ruch niemal cały czas atakuje, rzadko kiedy opuszczając połowę gości. GKS tymczasem broni się mądrze jednak nie może rozwinąć skrzydeł przy swoich akcjach ofensywnych.

• Dzymont leży na murawie. Sędzia nie przerywa gry. Akcję wyprowadza Ruch.

• Tym razem Ruch groźnie atakuje lewą stroną. Piech wrzuca w pole karne do wchodzącego Grzyba, a ten z około 6-7 metrów posyła piłkę wysoko ponad bramką Sapeli.

• GKS jak narazie nie stworzył jeszcze praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Straka wychodzi na skrzydle, dośrodkowanie do Piecha jednak na posterunku Sapela.

• Próba wyprowadzenia szybkiej akcji lewą stroną przez GKS. Podanie w kierunku bramki Ruchu nie znajduje jednak żadnego adresata.

• Rozpoczynają gospodarze.

• Przed rozpoczęciem meczu chwila ciszy dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Spotkanie poprowadzi Hubert Siejewicz.

• W takim samym ustawieniu rozpoczną gospodarze.

• Trener Bartoszek zmienił ustawienie swojej drużyny w stosunku do ostatnich meczy. Bełchatowianie pierwszy raz od dłuższego czasu wystąpią w formacji 4 - 4 - 2.

• Już za około 5 minut rozpocznie się w Chorzowie spotkanie, w którym miejscowy Ruch podejmować będzie na własnym stadionie walczący nadal o europejskie puchary GKS Bełchatów.