Mecz Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać...

0

Lech Poznań

0

• To wszystko w naszej dzisiejszej relacji. Za uwagę dziękuje Państwu Hubert Jan Faron i zapraszam na kolejne relacje tekstowe w serwisie gol24.pl

• Bez goli dzisiaj w Niecieczy. Biorąc pod uwagę kto bardziej rozczarował, to zdecydowanie Lech. Goście mieli dzisiaj dominować i dominowali, ale tylko przez pierwsze 15 minut. Przez większość czasu mecz przypominał kopaninę pełną fauli, niepotrzebnych strat i niedokładnych podań. Obiektywnie rzecz ujmując, jeśli ktoś był bliższy wygrania tego spotkania, to była to Sandecja. W pierwszej połowie niewiele brakło Kolewowi, w drugiej dwukrotnie bliski szczęścia był Trochim i raz Szufryn. Lech na dobrą sprawę miał dwie okazje na cały mecz. Pod koniec pierwszej połowy Majewski z Gytkjaerem mieli przed sobą tylko Gliwę i powiem wprost, nie mam pojęcia jakim cudem zgubili piłkę. Druga akcja to końcówka meczu i dwa nieudane, nomen omen na pustą bramkę, strzały Rakelsa i Barkrotha. Z przełamania jednych i drugich nici. Dla Sandecji był to już szósty ligowy mecz bez zwycięstwa. Dla Lecha, piąty.

• KONIEC! Chciałoby się rzec, nareszcie.

• Piszczek zapewnia sobie wolne w następnym meczu. Czwarta w tym sezonie żółta kartka gracza gospodarzy.

• Lech marnuje piłkę meczową! Złe wyjście Gliwy, który nie porozumiał się z Krachunowem i staranował Gytkjaera. Odbitą piłkę uderzył Rakels, ale trafił w któregoś z obrońców Sandecji. Po kolejnym rykoszecie próbował szczęścia Barkroth, ale strzelił obok bramki. Warto wspomnieć, że Gliwa stanął na nogi dopiero w momencie strzału Szweda...

• Ostatnie wpisy to zmiany albo komentarze, ale na boisku nie dzieje się kompletnie nic wartego uwagi poza głupimi stratami albo faulami w środku pola.

• Z boiska schodzi najjaśniejszy punkt gospodarzy w tym meczu, Wojciech Trochim. Adrian Danek zajmuje jego miejsce. Komplet zmian w Sandecji.

• Przez chwilę po przypadkowym potrąceniu przez Raduca na murawie leżał... Krzysztof Jakubik.

• Statystyka dośrodkowań: Sandecja - 4, Lech - 24

• Lech rusza do ataku. Jevtić zmieniony przez Rakelsa.

• Krachunow poprosił Barkrotha do tańca w narożniku boiska zastawiając piłkę własnym ciałem. Ostatecznie Szwed fauluje Bułgara i wznowią gospodarze.

• Druga zmiana w zespole Lecha. Radut za Gajosa.

• Mecz nam się wreszcie ożywił, ale co ciekawe, to Sandecja w drugiej połowie jest groźniejsza od Lecha.

• Zapowiadana zmiana w Lechu. Barkroth w miejsce Majewskiego.

• Trochim! Bomba pomocnika gospodarzy mija bramkę o metr!

• Ostro potraktowany Filip Piszczek. Sandecja przed szansą z rzutu wolnego.

• Szykuje się pierwsza zmiana w Lechu

• Kolew ukarany za symulowanie.

• Trochim! Zakręcił się z piłką na linii pola karnego pomocnik Sandecji i uderzył tuż przy słupku bramki Lecha, lecz niestety dla gospodarzy minimalnie niecelnie.

• Bliska szczęścia Sandecja! Po rzucie rożnym główkował Szufryn, ale strzał kapitana gospodarzy pomknął wzdłuż linii bramkowej i ostatecznie został wybity w aut.

• Druga zmiana w Sandecji. Małkowskiego zmienia Dudzic.

• Groźna wrzutka Makuszewskiego wypiąstkowana przez Gliwę. Wcześniej jednak odgwizdany faul na bramkarzu gospodarzy.

• Strzał Gytkjaera z ostrego kąta po rzucie rożnym mija bramkę Gliwy.

• Kartka również dla Nielsena

• Żółtko dla Brzyskiego

• Przepychanki na boisku. Posypią się kartki.

• Krachunow opuszcza boisko w asyście sztabu medycznego. Oby obeszło się bez zmiany.

• Brzyski strzela zza pola karnego prawą nogą. Pierwsze celne uderzenie w tym meczu bezproblemowo łapie bramkarz gości.

• Lech rozpoczyna drugą połowę.

• Powiedzmy sobie szczerze, mecz do najciekawszych nie należy. Przebieg gry bardzo przypomina spotkanie tych drużyn z Poznania. Lech ma piłkę, Lech naciera, Lech marnuje okazje, Sandecja czeka na szanse z kontr, których też nie wykorzystuje. Przez całe 45 minut bramką zapachniało tylko raz, przy okazji Kolewa, który prawie wpakował piłkę do bramki razem z nogą, ale futbolówkę przytomnie wybronił na samej linii Putnocky. Jeśli liczyć to jako strzał celny, to była to jedyna próba w światło bramki przez całą pierwszą część meczu. Oby druga połowa przyniosła nam więcej emocji.

• Przerwa w Niecieczy

• Gytkjaer z Majewskim marnują stuprocentową okazję dla Lecha! Błąd obrony Sandecji i brak porozumienia dwóch Lechitów!

• Krachunow przecina groźną wrzutkę Jevticia. Kolejny korner dla Lecha.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Dobra klepka Sandecji, po której uderza zza pola karnego Gałecki. Kilka metrów nad bramką Lecha.

• Istna kopanina... Strata za stratę w środku pola.

• Zgodnie z zapowiedzią, Michał Gałecki wchodzi w miejsce Cetnarskiego.

• Cetnarski już do gry nie wróci. Szykuje się wymuszona zmiana w Sandecji. Gałecki szykowany do wejścia na boisko.

• Jakiś problem mięśniowy Cetnarskiego, któremu teraz jest udzielana pomoc medyczna za linią boczną.

• Zabawił się teraz Piszczek. Świetnie wypuścił piłkę do przodu, zdobył trochę metrów i zagrał w pole karne w kierunku Kolewa, który... został z tyłu i nie otrzymał podania!

• Makuszewski stracił piłkę po tym, jak ta odbiła się od chorągiewki w narożniku boiska przy polu karnym gospodarzy.

• Poturbowani Makuszewski i Gajos, ale faul odgwizdany dopiero przy drugim przypadku. Sandecja zaczyna grać coraz wyższym pressingiem.

• Przedarł się w pole karne gospodarzy Jevtić, ale jego strzał zablokowany przez Szufryna. Ósmy już rzut rożny dla Lecha.

• Małkowski szukał Kolewa na wolnej przestrzeni, ale Bułgar złapany na pozycji spalonej.

• Szansę Lecha po kolejnym rzucie rożnym przerywa ręka Gumnego.

• Trochim ukarany za faul taktyczny na Makuszewskim.

• Putnocky zatrzymuje piłkę na linii bramkowej po strzale Kolewa!

• Strzał Trochima zablokowany. Gospodarze wznowią z rzutu rożnego.

• Niecodzienny obrazek poturbowanego Koleva. Rzut wolny dla Sandecji.

• Putnocky zalicza pierwszy kontakt z piłką po nieudanej wrzutce Trochima.

• Próba Sandecji lewą stroną, ale Małkowski zbyt mocno zagrywał do Trochima.

• Lech naciska cały czas, ale do tej pory nie padł ani jeden celny strzał ze strony gości. Nie przynoszą efektu również stałe fragmenty gry. Dwie wrzutki z rzutów wolnych i pięć z rożnych kompletnie nieudane.

• Następne rożne dla gości. Za chwilę zostanie wykonany już piąty w tym meczu.

• Brzyski już na murawie. Tymczasem dwa rzuty rożne dla Lecha, ale bez zagrożenia dla bramki Gliwy

• Zagranie ręki Gliwy poza polem karnym, ale to w tej chwili zeszło na dalszy plan. Z murawy nie podnosi się Tomasz Brzyski, którego kolano ucierpiało po starciu z Gumnym. Zawodnik Sandecji kulejąc opuszcza murawę.

• Przytomnie we własnym polu karym zachował się Trochim, który wybił piłkę po dośrodkowaniu rywali.

• Rzut wolny dla Lecha na wysokości pola karnego Sandecji. Pierwsza okazja w meczu.

• W pierwszej kolejce w Poznaniu było 0-0. Jak będzie dzisiaj? Od środka Sandecja i zaczynamy!

• Rezerwiści Lecha: Burić, Tetteh, Radut, Rakels, Nielsen, De Marco, Barkroth

• Dla uzupełnienia ławki rezerwowych. Sandecja: Radliński, Straus, Kubań, Gałecki, Danek, Dudzic, Mraz.

• Przypomnijmy najpierw sytuację w tabeli. Po rozegranych już meczach 16 kolejki Sandecja spadła z 11 na 12 miejsce, a jej przewaga nad strefą spadkową zmalała z czterech punktów do dwóch wskutek zwycięstwa Piasta nad Cracovią. Lech obecnie jest szósty i do prowadzącego Górnika Zabrze traci 5 punktów. Ewentualne zwycięstwo poznaniaków w Niecieczy wywinduje ich na drugie miejsce w lidze przynajmniej do jutra.

• Witam serdecznie i zapraszam na tekstową relację LIVE z meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Lechem Poznań.

Hubert Jan Faron

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań ONLINE. W drugim z sobotnich meczów, na stadionie w Niecieczy pełniąca rolę gospodarza Sandecja Nowy Sącz podejmie o godzinie 18 Lecha Poznań. Jeden i drugi zespół pała żądzą zwycięstwa. Ostatni ligowy komplet punktów Lech zainkasował 1 października po meczu u siebie z warszawską Legią, którą pokonał 3-0. Jeszcze dłużej na zwycięstwo w Ekstraklasie czekają sądeczanie. Ich ostatni triumf w lidze miał miejsce 17 września, kiedy pokonali Bruk-Bet Termalicę jako gospodarz na jej stadionie 1-0.

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań ONLINE

Przed Sandecją seria ciężkich spotkań. Teraz Lech, potem Arka, następnie Legia i Jagiellonia. W pierwszej serii spotkań z tej czwórki tylko mistrz Polski zdołał pokonać beniaminka. Lech, podejmujący wtedy Sandecję w pierwszej kolejce zaledwie zremisował 0-0, po meczu życia golkipera drużyny z Małopolski, Michała Gliwy.
Jak na absolutnego debiutanta w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Sandecja radzi sobie całkiem przyzwoicie. Na półmetku sezonu zasadniczego podopieczni Radosława Mroczkowskiego zajmują 11. miejsce w tabeli mając na koncie 17 punktów. Mogło być jeszcze lepiej, ale obecnie za sądecką drużyną ciągnie się seria sześciu spotkań bez wygranej. Dodatkowo dwa ostatnie mecze biało-czarnych to porażki. Najpierw 1-2 z Górnikiem Zabrze, gdzie Sandecja po pierwszej połowie prowadziła i dominowała w każdym aspekcie gry, oraz 0-3 z Wisłą Kraków, bolesna najbardziej ze względu na sympatie kibicowskie zespołu. Trudno oczekiwać po sądeckiej ekipie, że w meczu z Lechem nastąpi przełamanie złej passy, lecz to przecież Ekstraklasa i niczego nie wolno tutaj wykluczać. Skutecznym motywatorem dla „gospodarzy” sobotniego starcia może być fakt, że nad strefą spadkową Sandecja ma tylko 4 punkty przewagi.

Do początku października Lech radził sobie bardzo dobrze. Poznańska lokomotywa konsekwentnie pruła przez Ekstraklasę zaliczając po drodze nieliczne opóźnienia, jak w Płocku (0-1), czy Wrocławiu (0-2), jednak nie przeszkadzało to ekipie z Wielkopolski plasować się w ligowej czołówce. Cztery kolejki temu, 1 października Lech upokorzył u siebie Legię Warszawa pokonując ją 3-0 i… Od tamtej pory coś w biało-niebieskiej lokomotywie zaczęło się psuć. Wyjazdowe remisy z Jagiellonią (1-1) i Lechią (3-3), domowy z Wisłą Kraków (1-1), a także porażka z Górnikiem w meczu na szczycie w Zabrzu (1-3) zepchnęły Lecha z piedestału i w chwili obecnej, tj. po 15 kolejkach poznaniacy są na piątej lokacie ze stratą pięciu punktów do lidera, którym są zabrzanie. Ewentualna porażka w Niecieczy, chociaż mało prawdopodobna, to jednak możliwa, może bardzo skomplikować sytuację poznaniaków, gdyż za ich plecami już czyhają Zagłębie Lubin, Wisła Płock i Śląsk Wrocław. Ewentualna przegrana z Sandecją, a potem klęska w następnym meczu może wyrzucić Lecha poza pierwszą ósemkę.

- Pierwszy mecz z Sandecją był bardzo trudny. Rywal grał bardzo dobrze, a my nie byliśmy skuteczni. Mam nadzieję, że tym razem zagramy dobrze i wygramy. Żeby tak się stało musimy być na lepszym poziomie, niż w ostatnich czterech meczach. Pozytywne jest to, że gramy w Niecieczy, w której do tej pory wygrałem dwa mecze. Mam nadzieję, że znów odniesiemy zwycięstwo. Nie wiem, dlaczego w ostatnich spotkaniach to się nie udawało. W meczach z Pogonią i Śląskiem na zasługiwaliśmy na zwycięstwo. Ostatnie trzy mecze wyjazdowe graliśmy dobrze, ale brakowało nam skuteczności. Brakuje nam tego "czegoś", tych ostatnich pięciu procent w naszej grze. Nie gramy źle, ale nie wygrywamy. Mamy presję, by w każdym roku coś wygrać[/i] – tak przed meczem w Niecieczy wypowiadał się trener „Kolejorza” Nenad Bjelica. Czy były to tylko czcze słowa? Przekonamy się już o godzinie 18.

Sytuacja kadrowa w obu zespołach nie przedstawia się wcale źle. W Nowym Sączu mają powody do radości, gdyż kontuzję palca wyleczył już Aleksandyr Kolew. Z powodu urazu Bułgarski napastnik opuścił mecze z Górnikiem i Wisłą, a jego brak w sądeckiej ofensywie był bardzo zauważalny. W pełni sił jest również Dawid Szufryn. Kapitan Sandecji ma za sobą miesięczną, przymusową przerwę z powodu kontuzji, jednak ostatni mecz z Wisłą rozpoczął już w pierwszej jedenastce. Dodając do tego sprawnego fizycznie Macieja Małkowskiego, który w meczu z Górnikiem pojawił się na murawie pierwszy raz od kwietnia, można powiedzieć, że Sandecja ma przygotowane na Lecha wszystkie najcięższe działa. W obozie poznaniaków sytuacja wygląda odrobinę gorzej. W meczu z Lechią kontuzji stawu skokowego nabawił się Mario Situm, co oznacza, że w tym roku kalendarzowym możemy już nie zobaczyć Chorwata na boisku. Poza nim kontuzjowany jest także Nikola Vujadinović, lecz w przypadku Czarnogórca nie można mówić o wielkim osłabieniu, gdyż póki co w tym sezonie w barwach Lecha wystąpił on tylko raz.

Chociaż „Kolejorz” pojedzie do Niecieczy bez Situma, to wciąż należy uznać go za faworyta tej rywalizacji dzięki takim argumentom jak między innymi Gytkjaer, Gajos, czy Makuszewski. W Sandecji, jak zwykle zresztą, kluczowa będzie dyspozycja Michała Gliwy i pary stoperów, którą najprawdopodobniej stworzy dwójka z trójki Szufryn – Krachunow – Piter-Bucko. Warto wspomnieć, że gospodarze grają o zwiększenie przewagi nad strefą spadkową. Goście, o skrócenie dystansu do podium.

Nie zagrają:

Sandecja: Brak absencji

Lech: Nikola Vujadinović, Mario Situm

Ostatnie spotkania:

Sandecja:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja 3:1 (sparing)
Wisła Kraków - Sandecja 3:0 (Ekstraklasa)
Sandecja - Górnik Zabrze 2:1

Lech:

Górnik Zabrze - Lech 3:1 (Ekstraklasa)
Lech - Wisła Kraków 1:1 (Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Lech 3:3 (Ekstraklasa)

Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań rozpocznie się o godz. 17:40 w Canal+ Sport. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:55 w Canal+ Sport. Spotkanie komentować będą Adam Marchliński i Grzegorz Mielcarski (z Nowego Sącza)

18:00 mecz Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań