SSC Napoli

2

AC Milan

1

• Koniec meczu! Napoli pokonuje w hicie 13. kolejki AC Milan 2:1 i umacnia się na fotelu lidera Serie A!

• I jeszcze kartka dla Raula Albiola.

• Gigi Donnarumma jest w polu karnym gospodarzy.

Lucas Biglia zagrywa piłkę dokładnie tam, gdzie nikogo nie było...

• Żółta kartka dla Allana za faul ok. 30 metrów od własnej bramki.

• Będzie się działo! Alessio Romagnoli świetnie złożył się do strzału z woleja z ok. 20 metrów! Piłka wpada do siatki tuz przy prawym, dalszym słupku!

• GOL! ALESSIO ROMAGNOLI!!!

• 3 minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Ignazio Abate w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne dokładnie tam, gdzie stał Khalidou Koulibaly. Ten nie patyczkując wybija na uwolnienie.

• Dries Mertens wyłuskał piłkę spod nóg Lucasa Bigli. Był jednak na spalonym.

• Lucas Biglia zmienia Ricardo Montolivo.

• TAK STRZELIŁ PIOTR ZIELIŃSKI

• Dośrodkowanie Francka Kessiego zupełnie nieudane. Za słabo podkręcił piłkę, która wyszła poza linię końcową.

• Nikola Kalinić uderza głową w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Pepe Reinie.

• Marko Rog zmienia Jose Marię Callejona.

• Ignazio Abate zmienia Fabio Boriniego.

• Pepe Reina z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką po technicznym strzale Giacomo Bonaventury!

• Piotr Zieliński poklepał z Driesem Mertensem. Dostaje świetne podanie zwrotne od Belga w "szesnastce' i uderza z ok. lewego narożnika pola bramowego do siatki między nogami Gianluigiego Donnarummy!

• WEJŚCIE SMOKA PIOTRA ZIELIŃSKIEGO!!! TRAFIA DO SIATKI!!!

• Widocznie Leonardo Bonucci odbiera we Włoszech "Turbokozaka". Decyduje się na strzał z połowy boiska, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Chwilowy problem Raula Albiola. Gra zostaje na moment przerwana, ale wydaje się, że Hiszpan może kontynuować grę.

• Piotr Zieliński zmienia Marka Hamsika.

• Kontra gospodarzy spaliła na panewce. Jose Maria Callejon podaje za lekko do Christiana Maggio. Połapał się w tej akcji Alessio Romagnoli.

Piotr Zieliński szykuje się do wejścia na murawę.

• Przeraźliwe gwizdy na Stadio Sao Paolo. Kibice Napoli nie są zadowoleni z przewagi gości.

• Christian Maggio zmienia Mario Ruiego.

• Raul Albiol wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Giacomo Bonaventury.

O dziwo przewaga w drugiej połowie jest po stronie Milanu.

• Zbyt niski pułap miał lob Lorenzo Insigne. Nie dość, że bramkarz gości spokojnie chwyta piłkę, to jeszcze skrzydłowy Napoli był na spalonym.

• Franck Kessie zagrywa mocno przed bramkę Napoli. Żaden z jego kolegów nie zdążył zamknąć akcji. Żaden.

• Po chwili Dries Mertens nie zdołał opanować podania "szesnastce" rywala. Nie ma zagrożenia.

• Fabio Borini urwał się prawą stroną. Jego dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Pepe Reina z "piątki".

• Na drugim zdjęciu widać ustawienie Lorenzo Insigne z Alessio Romagnolim

• Gianluigi Donnarumma z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Marka Hamsika! Nikt nie pognał z dobitką!

• Giacomo Bonaventura urwał się lewą stroną i centruje w pole karne niemal z linii końcowej. Przyblokował go lekko Elseid Hysaj, a piłkę łapie Pepe Reina.

• To powinien być gol dla gospodarzy! Dries Mertens, w sytuacji sam na sam z Gigim Donnarummą, strzela z kilkunastu metrów wprost w bramkarza Milanu!

• Fabio Borini na spalonym .

• Goście zaczynają drugie trzy kwadranse.

• Wracamy na Stadio Sao Paolo, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Napoli - AC Milan w 13. kolejce Serie A. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po golu Lorenzo Insigne. Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Napoli, po golu Lorenzo Insigne zatwierdzonym po sprawdzeniu w systemie VAR, prowadzi z Milanem "tylko" jedną bramką

• +3' Gigi Donnarumma pofrunął jak ptak, by wybić piłkę po technicznym uderzeniu Lorenzo Insigne!

• +2' Andre Silva zmienia Suso tuż przed końcem pierwszej odsłony.

• Jeżeli ten wynik utrzyma się do końca spotkania, to bilans Milanu w tym sezonie to 6 zwycięstw, 1 remis i 6 porażek.

• Suso pokazuje kołowrotek w stronę ławki rezerwowych. Będzie konieczna zmiana.

• Franck Kessie efektownie przecina podanie Allana. Po chwili zakotłowało się w polu karnym gości. Strzał Marka Hamsika został jednak zablokowany.

• Khalidou Koulibaly przecina podanie Giacomo Bonaverntury w pole karne do Nikoli Kalinicia.

• Gigi Donnarumma broni strzał Lorenzo Insigne z ok. lewego narożnika "szesnastki".

• Ostre wstrzelenie piłki przez Jose Marii Callejona z prawej stronie. Obrońcy Milanu nerwowo wybijają przed pole karne, skąd Jorginho huknął na wiwat.

• Gwoli ścisłości - kapitalną asystą popisał się Jorginho.

• Ajjj. Składnie zapowiadała się akcja gospodarzy. Zaczęło się od akcji lewą stroną Mario Ruiego, który podaje w stylu Łukasza Piszczka na 20. metr do Allana. Widział wbiegającego Jose Marię Callejona i chciał od razu do niego zagrać. Połapał się w tym Alessio Romagnoli, którzy przecina podanie. W ten sposób zrehabilitował się za "zaspanie" przy akcji bramkowej Lorenzo Insigne.

• Suso kulejąc opuszcza plac gry. Niebawem powinien na nie wrócić.

• Włoch odbiera świetne prostopadłe podanie z głębi pola i wychodząc oko w oko z bramkarzem Milanu, po jego rękach kieruje piłkę do siatki! Początkowo gol nie został uznany ze względu na rzekomego spalonego, ale sędzia po VAR-ze zmienia uznaje trafienie!

• GOL DLA NAPOLI! LORENZO INSIGNE!!!

• Teraz próba dwójkowej akcji Marka Hamsika z Lorenzo Insigne. Słowak dostaje podanie zwrotne na 20. metrze, lecz jego uderzenie broni bramkarz gości.

• Marek Hamsik w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Gigi Donnarumma odbija piłkę przed siebie, pod nogi Lorenzo Insigne. Jego strzał blokuje Leonardo Bonucci.

• Ricardo Montolivo faulowany w środku pola przez Driesa Mertensa. Bez konsekwencji kartkowej.

• Allan przedarł się szczęśliwie środkiem! Uderz płasko zza linii 16. metra i Gianluigi Donnarumma łapie na raty!

• Pepe Reina tym razem musi interweniować. Łapie piłkę po strzale Suso.

• W odpowiedzi próbował zdziałać coś w ofensywie Suso. Przeprowadził akcję w stylu Arjena Robbena, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

• Anemiczny strzał Driesa Mertensa nie mógł zaskoczyć Gigi Donnarummę. Ten musiał poczekać, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Kontra czerwono-czarnych została przerwana - Nikola Kalinić dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Bez zagrożenia pod bramką gości.

A Franck Kessie wraca do gry.

• Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 30 metrów. Może być groźnie.

• Przerwa w grze. Urazu w jednym ze starć nabawił się Franck Kessie.

• I jeszcze jeden korner dla piłkarzy Maurizio Sarriego.

• Po chwili korner dla gospodarzy. Ustawiony na wysokości dalszego słupka Raul Albiol główkuje daleko obok bramki.

• Gianluigi Donnarumma spokojnie broni strzał Jose Marii Callejona z pola karnego. Piłka zmierzała w prawy górny róg.

• Na początku tego spotkania przeważają faule obu ekip. Mało składnej gry, a tym bardziej strzałów celnych.

• Żółta kartka dla Fabio Boriniego za faul.

• Franck Kessie wślizgiem odbiera piłkę rywalowi w środku pola. Jednak sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Jorginho jako pierwszy w tym hicie decyduje się na strzał. Posyła piłkę wysoko nad bramkę Gigieggo Donnarummy.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment rozpoczęcie spotkania, a przed nim losowanie stron. Kapitanami są Marek Hamsik i Leonardo Bonucci!

• Napoli (z Interem) jest do tej pory niepokonanymi zespołami Serie A w tym sezonie. Piłkarze Maurizio Sarriego zgromadzili 32 punkty. Imponuje skuteczną ofensywą (32 gole, najwięcej) i żelazną defensywą - stracili zaledwie 8 goli.

Poniżej oczekiwań prezentuje się za to AC MIlan. 19 punktów daje obecnie 7. lokatę, ale do czwartego miejsca zajmowanego przez rywala zza miedzy traci już 11 "oczek".

Co zatem czeka nas na Stadio Sao Paolo?

• Rezerwowi Napoli: Rafael, Luigi Sepe - Christian Maggio, Emanuele Giaccherini, Nikola Maksimović, Piotr Zieliński, Vlad Chiriches, Marko Rog, Adam Ounas, Amadou Diawara.

• Graficzna prezentacja składów

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Daniele Doveri
    • asystenci: Alessandro Costanzo, Andrea Crispo
    • sędzia techniczny: Marco Di Bello
  • Rezerwowi Milanu: Antonio Donarumma, Marco Storari - Jose Mauri, Andre Silva, Christian Zapata, Ignazio Abate, Lucas Biglia, Luca Antonelli, Matteo Gabbia, Patrick Cutrone, Ricardo Rodriguez.

• Piłkarze Napoli na rozgrzewce

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Hitem 13. kolejki Serie A jest na pewno pojedynek lidera tabeli, Napoli, z siódmym - choć mającym aspirację o podium - Milanem. Pierwszy gwizdek sędziego Daniele Dovariego już za 20 minut!