PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Cracovia ONLINE. Grają...

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Cracovia ONLINE. Grają sąsiedzi z górnej połowy tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Stafan Savić 2 (Kamil Kościelny 2)
    • Maciej Żurawski 2 (Michał Kopczyński 3)
    • Miłosz Szczepański 3 (Enis Destan - bez oceny)
    • Miguel Luis 3 (Wiktor Pleśnierowicz - bez oceny)
    • Adam Zrelak 3

Cracovia

• Karol Niemczycki 4
    • Otar Kakabadze 3 Cornel Rapa - bez oceny)
    • David Jugas 3
    • David Jablonsky 3
    • Virgil Ghita 3
    • Mateusz Bochnak 2 (Paweł Jaroszyński 3)
    • Jani Atanasov 3
    • Takuto Oshima 3
    • Michał Rakoczy 2 (Karol Knap - bez oceny)
    • Patryk Makuch 3
    • Benjamin Källman 3
  • Koniec meczu! Warta Poznań bezbramkowo zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Cracovią.

• Ostatnia roszada w ekipie Warty. Wiktor Pleśnierowicz zastąpił Miguela Luisa.

• Wrzucał Adam Zrelak z lewej strony w pole karne. Wybił przewrotką David Jablonsky.

• Cztery minuty doliczył sędzia Wojciech Myć.

• David Jablonsky ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Cornel Rapa wszedł w miejsce Otara Kakabadze.

• Jan Grzesik przymierzył z dystansu w światło bramki. Grę przerwał jednak gwizdek. Wcześniej faulowany był Takuto Oshima.

• Jan Grzesik wbiegał w pole karne. Zaatakował go barkiem Paweł Jaroszyński. Gramy dalej - nie było faulu zdaniem arbitra.

• Wrzucał z prawego skrzydła Patryk Makuch, zbił piłkę Jan Grzesik i ta zmierzała pod poprzeczkę. Wybił na korner Adrian Lis.

• Kolejna roszada w Warcie. Schodzi Miłosz Szczepański. Wchodzi Enis Destan,

• Schodzi Michał Rakoczy. W jego miejsce melduje się Karol Knap.

• Warta coraz groźniejsza. Uderzał z ostrego kąta Miguel Luis, broni Karol Niemczycki.

• Chwilę to trwało, ale Karol Niemczycki podnosi się z boiska. Będzie mógł kontynuować grę.

• Jan Grzesik składał się do strzału, ale trafił w interweniującego na przedpolu Karola Niemczyckiego. Żółta kartka.

• Konrad Matuszewski ostro dośrodkował z kornera. Skutecznie na bliższym słupku interweniował defensor Cracovii.

• Paweł Jaroszyński zastąpił Mateusza Bochnaka.

• Konrad Matuszewski wszedł w miejsce Jakuba Kiełba.

• Michał Kopczyński wszedł za Macieja Żurawskiego.

• Zmiany w ekipie Warty. Wchodzi Kamil Kościelny, schodzi Stefan Savić.

• Technicznie, ale nieco zbyt lekko uderzył Robert Ivanov. Łapie piłkę Karol Niemczycki.

• Mateusz Bochnak ukarany żółtą kartką za faul na Stefanie Saviciu.

• Znakomita szansa Warty! Po zagraniu Stefana Savicia w czystej sytuacji znalazł się Adam Zrelak. Słowak mocno uderzył, ale Karol Niemczycki popisał się kapitalną interwencją!

• Tym razem okazja Cracovii po stałym fragmencie. Wrzucał Juri Atanasov. Poza światłem bramki główkował David Jablonsky.

• Mocno wstrzelił piłkę Miguel Luis z rzutu wolnego! Przy bliższym słupku główkował Jan Grzesik, ale minimalnie chybił.

• Miguel Luis dokładnie obsłużył Miłosza Szczepańskiego. Pomocnik Warty uderzał z pola karnego, ale został zablokowany.

• Sędzia Wojciech Myć co chwila używa gwizdka. Pod faul zagrał teraz zastawiający piłkę Benjamin Källman.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Warta bezbramkowo remisuje z Cracovią.

• Jan Grzesik strzelał z powietrza ustawiony tyłem do bramki, a piłka spadła na poprzeczkę. Interweniował jeszcze w tej sytuacji Karol Niemczycki.

• Szansa Warty! Stefan Savić otrzymał prostopadłą piłkę od Miguela Luisa. Źle jednak strzelił wzdłuż bramki, a Adam Zrelak nie zdążył dostawić nogi.

• Statystyka celnych strzałów: Warta Poznań 0 - Cracovia 0.

• Odważnie ruszył Otar Kakabadze przy linii końcowej. Jego dogranie po ziemi skutecznie zablokował Dimitris Stavrópoulos.

• Cracovia zepsuła szybki kontratak z przewagą liczebną 4:2. Strzelał na koniec Jani Atanasov, ale doskoczyli do niego obrońcy Warty.

• Groźnie pod bramką Cracovii! Karol Niemczycki zdjął piłkę z głowy składającemu się do uderzenia Janowi Grzesikowi!

• Dośrodkował z rzutu rożnego Jakub Kiełb. Wygrał walkę w powietrzu Robert Ivanov, ale nie był w stanie oddać soczystego strzału.

• Adam Zrelak sprytnie zagrał w pole karne do Stefana Savicia. Nie dał się oszukać Austriakowi Takuto Oshima.

• Sędzia Wojciech Myć sięgnął do kieszonki. Maciej Żurawski postawił stempel na stopie Jakuba Jugasa.

• Szybki wypad Benjamina Källmana po zagraniu na wolne pole. Zieloni błyskawicznie odbudowali jednak szyki w defensywie.

• Krótko rozegrany rzut wolny przez Wartę. Śmiała próba Miguela Luisa, który przymierzył z ponad 30 metrów. Piłka poleciała obok słupka.

• Bardzo aktywny Otar Kakabadze urwał się defensorom Warty i dośrodkował w pole karne. Żaden z jego kolegów nie zamknął akcji.

• Jakub Kiełb zagrał szybko na jeden kontakt z Maciejem Żurawskim. Ten drugi odegrał jednak zbyt mocno i piłka opuściła boisko.

• Po akcji Michała Rakoczego przymierzył z 18 metrów Otar Kakabadze. Strzał Gruzina został zablokowany.

• Otar Kakabadze zwiódł Jana Grzesika i prawą nogą wrzucił w pole karne, gdzie czyhali Benjamin Källman i Patryk Makuch! Oddalił zagrożenie defensor Warty.

• Miłosz Szczepański groźnie dogrywał w pole karne. Był tam Stefan Savić, ale nie trafił w piłkę. Odgwizdany ofsajd Austriaka.

• Okazja Warty! Dośrodkował po ziemi z lewej strony Jakub Kiełb. Spóźnił się minimalnie Adam Zrelak, żeby zamknąć akcję.

• Pierwsza akcja gości. Wrzutka Otara Kakabadze z lewego skrzydła. Lekko zgrywał głową Mateusz Bochnak, ale łapie piłkę bez trudu golkiper Warty.

• Początek meczu!

• Widowisko poprowadzi sędzia Wojciech Myć z Lublina. System VAR obsłużą Paweł Pskit orz Tomasz Listkiewicz.

• W pierwszej rundzie Zieloni zwyciężyli przy Kałuży 2:0. Taki wynik specjalnie nie dziwi, bo drużyna Dawida Szulczka na wyjazdach jest drugim najlepiej punktującym zespołem w lidze po Rakowie Częstochowa. Dużo słabiej radzi sobie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie wygrała tylko dwa razy.

• Poznańska Warta niespodziewanie dotrzymuje kroku Cracovii. W tabeli obie ekipy są sąsiadami z taką samą liczbą zdobytych punktów (33). Poznaniacy zajmują siódme miejsce, a "Pasy" są szóste.

• Podstawowy skład Cracovii:

• Oto wyjściowy skład Warty Poznań:

• Skazywana na spadek Warta Poznań zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli. W niedzielę naprzeciw jednej z rewelacji sezonu stanie aspirująca do gry w europejskich pucharach Cracovia. Początek konfrontacji w niedzielę o godzinie 12:30. Witamy w relacji LIVE!

Warta - Cracovia LIVE! Grają sąsiedzi z górnej połowy tabeli

Warta - Cracovia LIVE! Grają sąsiedzi z górnej połowy tabeli ©Wojciech Matusik

Mecz Warta Poznań - Cracovia ONLINE. Skazywana na spadek ekipa Zielonych zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli. W niedzielę naprzeciw jednej z rewelacji sezonu stanie drużyna aspirująca do gry w europejskich pucharach. Początek konfrontacji w niedzielę o godzinie 12:30. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Cracovia ONLINE

W pierwszej rundzie Zieloni zwyciężyli przy Kałuży 2:0.

W niedzielnym starciu trudno stawiać jednak Cracovię w roli faworyta, bo drużyna Jacka Zielińskiego rzadko przywozi z wyjazdowych meczów komplet punktów. Poprzednio w delegacji wygrała 30 października ubiegłego roku, gdy w Lubinie pokonała Zagłębie (2:0).

Cracovia aspiruje do zajęcia czwartego miejsca w tabeli i gry w europejskich pucharach. Zieloni są jej konkurentem do tej lokaty. W najbliższym czasie ekipę "Pasów" czeka cała seria meczów prawdy z innymi drużynami z czołówki tabeli. - Warta jest naszym rywalem, ale czeka nas teraz seria czterech meczów z zespołami, które też o to walczą. Po meczu z Wartą mamy wyjazd na mecz z Rakowem, następnie Widzew u siebie i Pogoń na wyjeździe. Wszystko się więc wyjaśni w bezpośrednich starciach. Zwycięstwo z Wartą stawiałoby nas w lepszej pozycji - powiedział trener Jacek Zieliński.

Trenera Dawida Szulczka nie dziwi wysokie miejsce krakowskiej ekipy w tabeli. - Na pewno Cracovia jest mocna, jeśli chodzi o działania na swojej połowie w polu karnym. Nasi rywale potrafią wyjść odważniej do pressingu, mają linię obrony, która dobrze się czuje w pojedynkach, dobrze blokują uderzenia, tracą mało bramek. Ponadto mają zawodników, którzy potrafią ruszyć do kontrataku. Napastnicy są silni fizycznie, a skrzydłowi schodzą do środka, by tam rozgrywać akcje – podsumował rywala trener Zielonych.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Cracovia
Warta: Kajetan Szmyt, Nilo Maenpa (pauzy za kartki), Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (urazy)

Cracovia: Kamil Pestka, Jakub Myszor, Mathias Rasmussen (urazy)

Mecz Warta Poznań - Cracovia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Warta - Cracovia w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentują Żelisław Żyżyński i Adam Szała. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30 - zapraszamy!

12:30 Warta Poznań - Cracovia CANAL+ SPORT