PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Korona Kielce ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Korona Kielce ONLINE. Goście są na fali. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Jan Grzesik - 5
    • Niilo Maenpaa - 4 (Szymon Sarbinowski - bez oceny)
    • Konrad Matuszewski - 5 (Kamil Kościelny - 3)
    • Kajetan Szmyt - 4 (Maciej Żurawski - 3)
    • Miłosz Szczepański - 5 (Jakub Kiełb - 3)
    • Miguel Luis - 4 (Jakub Paszkowski - bez oceny)
    • Adam Zrelak - 3

Korona Kielce:

• Marcel Zapytowski - 1
    • Dominick Zator - 2 (Jacek Kiełb - 4)
    • Piotr Malarczyk - 2
    • Marius Briceag - 2
    • Jakub Łukowski - 2 (Jacek Podgórski - 3)
    • Dalibor Takac - 2 (Kacper Kostorz - 3)
    • Nono - 2 (Adam Deja - 1)
    • Ronaldo Deaconu - 2
    • Dawid Błanik - 2 (Marcus Godinho - 3)
    • Miłosz Trojak - 2
    • Jewgienij Szykawka - 1
  • Koniec meczu. Warta rozniosła dzisiaj Koronę. To jej najwyższe zwycięstwo w sezonie, pierwsze w rundzie rewanżowej.

• GOOOOOOOOOOOL! Honorowa bramka Korony! Trafia Kostorz po zagraniu Kiełba. Zmiennicy dają cokolwiek kielczanom.

• Zszedł Luis, wszedł Paszkowski. To debiut w ekstraklasie. Pomocnik ma 16 lat.

• Warta nie forsuje tempa. Spokojnie wymienia podania.

• W końcu dobra akcja Korony. Zaczyna i kończy ją Kiełb. Uderza głową obok lewego słupka.

• warta

• 1017 kibiców. Zszedł Maenpaa, wszedł Sarbinowski.

• Niesamowite lanie. Po wznowieniu z autu trafia Ivanov. Koszmarny błąd popełnił Zapytowski, który wypuścił piłkę. Twierdzi, że został popchnięty.

• GOOOOOOOOOOL! 5:0! IVANOV!

• Ostatnia zmiana w Koronie. Kiełb w miejsce Zatora.

• To będzie dwunasta porażka Korony. Przed chwilą dobrze interweniował Zapytowski.

• Nie ma specjalnej nadziei nawet na honorowego gola dla Korony. Drużyna nie trafiła dziś z formą.

• I jeszcze Kościelny za Matuszewskiego.

• Kiełb za Szczepańskiego.

• Schodzi Szmyt, za niego Żurawski.

• Matuszewski ukarany żółtą kartką.

• A także Podgorski za Łukowskiego.

• Jest też Kostorz, a nie ma Takaca.

• Wchodzi Godinho. Schodzi Błanik.

• Koszmarny błąd Dei. Był ostatnim obrońcą i dopuścił się straty. Szczepański przejął, a potem załadował pod poprzeczkę. Ma dublet!

• GOOOOOOOOOOOL! 4:0! KORONA NA KOLANACH. JEST PO MECZU!

• lech

• Na widowni trener Lecha Poznań John van den Brom. Jutro jego zespół walczy we Wrocławiu ze Śląskiem.

• Z dystansu Takac. Kompletnie nieudany strzał. Kręcenie głową to najlepsze podsumowanie autora.

• korona

• W sektorze gości jest grupa kibiców z Kielc.

• Druga odsłona właśnie się rozpoczęła.

• Deja za Nono. To jedyna zmiana w przerwie meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Warta póki co nie daje żadnych szans Koronie. Pierwsze zwycięstwo w tym roku jest na wyciągnięcie ręki.

• Maenpaa odzyskał piłkę, Szmyt oddał ją Grzesikowi, a ten asystował Szczepańskiemu, który trafił barkiem dosłownie z metra!

• GOOOOOOOOOOOL! POGROM! Po podaniu Grzesika z bliska trafia Szczepański!

• Grek czuje potworny ból. Czekamy na decyzję sztabu. To szansa dla Kościelnego lub Pleśnierowicza.

• Stavrópoulos ma problem z palcem u ręki. Złamanie? Czekamy na zmianę.

• Korona na razie bez argumentów. A Warta w natarciu.

• Chwila przerwy. Luis musi złapać dobrze oddech. Został sfaulowany.

• A było tak. Zrelak po nodze rywala kopnął w słupek. Piłka wróciła do pola karnego, gdzie Matuszewski dograł do Grzesika, który z bliska podwyższył prowadzenie.

• GOOOOOOOOOOOOL! Grzesik na 2:0 dla Warty!

• Ostatnie minuty bez historii. Warta wymienia podania na połowie Korony.

• A jednak uderzenie! Mocno bita piłka przez Luisa. Obok długiego słupka. Mimo ścisku w polu bramkowym nikt nie przeciął zagrania.

• Szansa dla Warty. W okolicach pola karnego sfaulowany został Szmyt. To będzie raczej wrzutka niż bezpośredni strzał. Kąt jest zbyt ostry.

• Zarysowała się przewaga Korony pod względem posiadania piłki. 59 do 41 procent.

• Z bardzo daleka kopnął Ivanov. To nie mogło zaskoczyć bramkarza Korony - i rzeczywiście nie zaskoczyło.

• No i wreszcie akcja gości. W zamieszaniu uderza Briceag. Celnie, ale Lis jest na posterunku.

• Korona wciąż bez akcji. Stara się cierpliwie rozegrać piłkę przez stoperów.

• Ależ pech Korony. Po rzucie rożnym, egzekwowanym przez Matuszewskiego, głową piłkę do własnej bramki kieruje napastnik beniaminka.

• GOOOOOOOOOOOOL! Warta prowadzi po samobóju! To Szykawka pokonuje Zapytowskiego.

• Po podbiciu piłki kolejny róg. Tym razem z drugiego narożnika.

• Zator wybija za linię końcową. Warta próbowała przedrzeć się lewą flanką. Ma korner.

• Szczepański złapany na ofsajdzie. Wzmaga się doping.

• Warta długo wymienia podania. Nabija liczbę celnych zagrań.

• Od środka zaczęli goście. Pada deszcz ze śniegiem.

• Trwa przywitanie kapitanów. Obie drużyny w podstawowych kompletach strojów. Na widowni około tysiąc osób.

• warta

• Ławka rezerwowych Warty: Grobelny, Kiełb, Żurawski, Sarbinowski, Kościelny, Kopczyński, Paszkowski, Pleśnierowicz, Savić.

• Ławka rezerwowych Korony: Forenc, Podgórski, Kostorz, Kiełb, Deja, Danek, Szpakowski, Godinho, Balić.

• Między tymi drużynami jest siedem punktów różnicy. W sierpniu Warta wygrała w Kielcach po bramce Michała Kopczyńskiego z rzutu karnego.

• W zeszłej kolejce Korona wygrała z Lechią po golu Ronaldo Deaconu. Natomiast Warta uległa na wyjeździe Pogoni Szczecin, przegrywając 1:3.

• W Grodzisku czeka na nas całkiem atrakcyjny mecz. Grają drużyny walczące o utrzymanie. Przedostatnia w tabeli Korona mimo noża na gardle stawia na ofensywę i jej ostatnie mecze mogły się z tego powodu podobać. Warta jest dziewiąta, ale ostatni raz zwyciężyła w listopadzie.

Warta Poznań - Korona Kielce LIVE! Goście są na fali

Warta Poznań - Korona Kielce LIVE! Goście są na fali ©Kamil Bielaszewski

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Korona Kielce ONLINE. Zieloni nie wygrali żadnego ligowego meczu w 2023 roku. Za to Korona rozpoczęła rundę od mocnego uderzenia i jest coraz bliżej wydostania się ze strefy spadkowej. Początek spotkania o godzinie 17:30. Gdzie oglądać mecz Warta - Korona na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Korona Kielce ONLINE

Warciarze w rundzie rewanżowej pozostają bez zwycięstwa. Mają też jeden zaległy mecz do rozegrania - z Wisłą w Płocku. Dziesiąta lokata wydaje się bezpieczna, ale siedem punktów zapasu nad strefą zagrożenia nie daje przesadnego komfortu.

Najbliższy rywal Zielonych na wiosnę zrobił wyraźny postęp. Na własnym terenie ograł Cracovię i Lechię Gdańsk. Gorzej wiodło mu się na wyjazdach, gdzie przegrał z Legią oraz zremisował ze Śląskiem.

- Korona ma wszelkie atuty, żeby utrzymać się w lidze, a w listopadzie tego bym nie powiedział. Nie ma dzisiaj nawet jednego kandydata do spadku. Korona wzmocniła się, bardzo dobre wrażenie robią Nono i Marius Briceag, a także Dominik Zator. Mnie to nie dziwi, że w tabeli wiosny są wyżej od nas - podkreślił trener Dawid Szulczek.

Korona wystąpi już bez Bartosza Śpiączki. Napastnik nie chciał kontynuować kariery w kieleckim klubie. Mimo rozmowy z dyrektorem sportowym Korony Pawłem Golańskim nie zmienił decyzji. W ostatnim dniu okienka transferowego trafił na wypożyczenie do Wisły Płock, która uzyskała prawo pierwokupu zawodnika.

Jesienią w Kielcach wygrali Zieloni (1:0). Potyczka fatalnie ułożyła się dla Korony, która już od 12 minuty musiała radzić sobie w dziesiątkę. Na wagę trzech punktów z rzutu karnego trafił Michał Kopczyński. - W Warcie nie ma może jakichś wybitnych indywidualności, ale tworzą fajny kolektyw. Świadoma drużyna, która wie co ma robić w danym meczu i jak się poruszać na danych pozycjach. Trener Dawid Szulczek pewne braki swoich piłkarzy, bardzo umiejętnie niweluje pewnym planem i organizacją gry w danym spotkaniu. Czeka nas bardzo trudny mecz - zaznaczył trener Kamil Kuzera.

W meczu w Grodzisku Wielkopolskim zagwiżdże sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Za VAR odpowiadać będą Damian Kos oraz Bartosz Heinig.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Korona Kielce:

Warta: Enis Destan (pauza za kartki), Mateusz Kupczak, Bartosz Kieliba.

Korona: Kyryło Petrow (pauza za kartki), Bartosz Kwiecień, Dawid Więckowski (urazy)

Warta Poznań - Korona Kielce TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Lechia - Radomiak w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Komentują Piotr Glamowski oraz Rafał Nahorny. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Warta Poznań - Korona Kielce CANAL+ SPORT