• Koniec meczu! Wisła Kraków rządzi w Krakowie! 1:0 po golu Yawa Yeboaha.

• Po raz kolejny spięcie przy linii bocznej. Hanca uderzył w twarz Hugiego, który trzymał w rękach piłkę.

• Od bramki Biegański po niecelnej wrzutce.

• Gruszkowski faulował Alvareza blisko pola karnego.

• Szota w miejsce Skvarki.

• Frydrych mocno ucierpiał w starciu z Hancą.

• Rapa szukał wrzutką Myszora, ale trafił prosto we Frydrycha.

• Zmarnowana kontra Wisły! Za mocne podanie Skvarki do Szota, który był praktycznie sam w polu karnym. Dopadł do futbolówki jeszcze Yeboah, ale nic już z jego akcji nie wynikło.

• Ponad 25 tysięcy kibiców jest dziś przy Reymonta.

• Szot w miejsce Młyńskiego. Defensywna zmiana.

• Oblężenie bramki wiślaków. Hanousek nie dogadał się z Biegańskim i mamy korner dla gości.

• Dobra akcja Cracovii, piłka płasko posłana w pole karne, Alvarez przepuścił piłkę, uderzał Pelle van Amersfoort, a po chwili jeszcze próbuje dobijać to Sergiu Hanca. Sadlok dwukrotnie blokował uderzenie.

• Dor Hugi za Jana Klimenta.

• Kliment nie dobiegł do podania od Yeboaha. Zawodnik położył się na murawie, to wygląda na uraz mięśnia.

• Biegański pewnie obronił uderzenie z dystansu.

• Sadlok ofiarnie interweniował przed swoją bramką. Wrzucał piłkę Myszor.

• Myszor i Loshaj za Rakoczego i Knapa.

• Hanousek rozpoczął kontrę Wisły, zagranie wszerz pola karnego, w końcu Skvarka uderza nad bramką z 20 metrów.

• Wrzutka z prawego skrzydła, mija się z piłką Biegański, ale nikt nie zamknął akcji!

• Szybko rozegrany rzut wolny przez Cracovię. Piłka trafia do Biegańskiego.

• Wznawiamy grę.

• Arbiter przerywa mecz. Kibice gości zadymili cały stadion.

• Marcos Álvarez zmienia Piszczka.

• Z łatwością stworzyła sobie Wisła sytuację. Wyrzut z autu na Klimenta, który prostym zwodem minął Jugasa. Czech uderzył na bliższy słupek, zaskoczony Hrosso nie musiał interweniować, bo strzał był minimalnie niecelny.

• Zagotował się Maciej Sadlok i dostał kartkę.

• Młyński upadł w polu karnym, ale arbiter każe grać dalej. Tłumy kibiców domagają się karnego.

• Niskie dośrodkowanie, Sadlok zagrał do Frydrycha, ale nie było komu wykończyć tego stałego fragmentu gry.

• Jugas przegrał pojedynek z Klimentem i ostro wszedł w nogi rywala. Mamy kartkę, choć VAR może jeszcze przeanalizować sytuację. Tu mogłaby zostać pokazana czerwona kartka.

• Wrzutka Rakoczego bardzo niecelna. Biegański od bramki.

• Spięcie Pestki z Yeboahem, którzy musieli zostać rozdzieleni przez arbitrów.

• Bramka padła w momencie wyraźnej przewagi Wisły. Aut na prawej stronie boiska krótko rozegrali ze sobą Młyński i Plewka. Jeden z nich wypatrzył całkowicie osamotnionego przy polu karnym Skvarkę. Pomocnik podbiegł pod linię końcową i sprytnie wycofał do Yeboaha, który huknął tak, że Hrosso nie zdołał odpowiednio zareagować na strzał. Mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOL! YAW YEBOAH!

• Skvarka nie wykorzystał pomyłki dwóch obrońców i nie opanował piłki po zagraniu Yeboaha.

• Kontra Cracovii, płaskie uderzenie van Amersfoorta z dystansu i pewnie chwyta piłkę Biegański.

• Frydrych nie utrzymał piłki posłanej z narożnika boiska.

• Yeboah nie dał się zatrzymać przy linii końcowej i Wisła ma rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Koniec pierwszej połowy.

• W ataku wiślacy. Gruszkowski otrzymał podanie od Yeboaha i wywalczył rzut rożny.

• Lukas Hrosso zmienia obuwie, więc mamy dłuższą przerwę w grze.

• Niecelna wrzutka Klimenta, który najpierw wygrał pojedynek z Rodinem.

• Kliment uderzył rywala łokciem w powietrzu.

• Oblężenie bramki Wisły! Kolejna wrzutka, identyczne rozegranie przez zawodników Michała Probierza. Oddanie futbolówki głową i huknięcie wolejem na bramkę przez Rakoczego. Biegański intuicyjnie odbił piłkę przed siebie.

• Znów Biegański z paradą, ale tym razem miał o wiele łatwiej po strzale van Amersfoorta.

• Co za interwencja Biegańskiego! Wrzutka na dalszy słupek do zawodnika Pasów, ten odegrał jeszcze w stronę Piszczka. Napastnik mocno uderzył głową, ale Biegański siatkarskim uderzeniem sparował futbolówkę przed siebie!

• Krótko rozegrany rzut wolny na skraju pola karnego. Skvarka uderzał chwilę po oddaniu piłki przez partnera. Wyszedł strzał prosto w mur.

• Świetna szansa Wisły! Mateusz Młyński ograł rywala na prawym skrzydle, obrócił się z piłką i wrzucił ją w pole karne. Dobre uderzenie Klimenta, ale jeszcze lepsza interwencja Hrosso, który wyczuł moment, w którym spadnie futbolówka. Bramkarz złapał ją niemal na linii bramkowej.

• Yeboah zagrał dobrze w tempo do Hanouska, ale ten zatrzymał się i Rakoczy z łatwością odzyskał posiadanie.

• El Mahdioui przerwał wślizgiem kontrę. Bezpardonowo potraktował Pelle van Amersfoorta.

• Niska wrzutka, piłka trafiła przez Rapę do Jugasa, ale jego uderzenie wolejem było bardzo niecelne.

• Gruszkowski zablokował Hancę, ale Pasy mają rzut rożny.

• Yeboah za szybko uruchomił mocnym podaniem Klimenta i przejął piłkę Pestka. Cracovia ma aut na wysokości pola karnego Wisły.

• Uderzenie Frydrycha z 40 metrów. Hrosso nie miał problemu ze złapaniem piłki.

• Młyński nie porozumiał się ze Skvarką i przepuszczona piłka opuściła boisko.

• Piszczek wyczekiwał mocnego podania prostopadłego i takie nastąpiło, ale Sadlok wygrał z nim pojedynek biegowy.

• Yeboah niecelnie zagrywa w pole karne, a następnie naprawia swój błąd ofiarnym wślizgiem.

• Pelle van Amersfoort wysoko nad bramką po strzale z dystansu.

• Skvarka zagrał krótko z Yeboahem, ale dośrodkowanie nie przeszło pierwszego obrońcy na bliższym słupku.

• Nieudany wolej Rakoczego po wybiciu Frydrycha.

• Ależ szansa gości! Sędzia puścił grę po faulu w środku pola, zagranie do Pestki, który płasko uderzył na bramkę. Znakomicie obronił to nogą Biegański.

• Wisła prowadzi grę głównie w środku pola. Niewiele mamy w ostatnich minutach akcji pod jakąkolwiek bramką.

• Yeboah dośrodkował ze stojącej piłki na skrzydle. Piąstkował Hrosso.

• Groźnie pod bramką Wisły. Dwa dośrodkowania przed bramkę, ale radzą sobie z nimi Frydrych i Sadlok.

• Wisła nie oddaje piłki przez ponad dwie minuty. Chyba wiemy już, kto chce tutaj przejąć inicjatywę.

• Akcja Yeboaha i Skvarki, ale dośrodkowanie drugiego z nich zostało zablokowane.

• Zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy wychodzą na murawę, z trybun rozbrzmiewa hymn gospodarzy.

• Dla Michała Probierza to dziewiąte derby w roli szkoleniowca "Pasów". Bilans nie wypada korzystnie. Zawiera jedno zwycięstwo, dwa remisy i pięć porażek. - Derby zawsze budzą emocje. Prawda jest taka, że nie wiem, czy z jakimkolwiek trenerem zagrałem trzy spotkania derbowe. Przez te pięć lat było tyle zmian, że ciężko mi je zliczyć - zaznaczył Probierz.

• Problemy kadrowe trapią również Cracovię. Kontuzjowany jest Thiago, a Marcos Alvarez, Michal Siplak i Karol Knap dopiero wracają do pełni sił.

• Dla wiślaków pozytywnym impulsem było środowe zwycięstwo w Pucharze Polski z GKS-em Tychy (3:1). O sukcesie przesądziły dwa gole Felicio Brown Forbesa. 30-letni napastnik w derbach jednak nie zagra, bo musi pauzować za nadmiar kartek. W niedzielę zabraknie także kontuzjowanych Jakuba Błaszczykowskiego, Stefana Savicia i Nikoli Kuveljicia. Do dyspozycji Adriana Guli będą już Jan Kliment oraz Aschraf El Mahdioui, ale wątpliwe, by zagrali w pełnym wymiarze.

• "Biała Gwiazda" sezon zaczęła lepiej od Cracovii, ale w ostatnich tygodniach sprawiała potężny zawód (0:5 ze Śląskiem Wrocław, 0:2 z Wisłą Płock). Znalazło to odbicie w tabeli, w której wiślacy mają ledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja Cracovii, która Wisłę wyprzedza o trzy "oczka".

• Kto będzie panował w Krakowie? Ta kwestia pozostaje bez odpowiedzi od 3 marca 2020, kiedy "Biała Gwiazda" ograła Cracovię 2:0. Następne dwa pojedynki kończyły się remisami.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Wisła Kraków - Cracovia!

Wisła Kraków - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Wisła Kraków - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Polska Press

Wisła Kraków - Cracovia ONLINE. Kto będzie panował w Krakowie? Ta kwesta pozostaje bez odpowiedzi od 3 marca 2020, kiedy "Biała Gwiazda" ograła Cracovię 2:0. Następne dwa pojedynki kończyły się remisami. Początek derbów Krakowa z udziałem 25 tysięcy widzów w niedzielę o godz. 20. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków - Cracovia ONLINE

- Adriana Gulę znam bardzo dobrze, to fajny trener i człowiek. Mieliśmy kilka razy okazję porozmawiać w Żylinie, gdy był trenerem kadry Słowacji U-21. To trener, który stara się uczyć grać w piłkę. Myślę, że czeka nas spora dawka emocji, derbami żyje cały Kraków. Spotkanie zostanie rozegrane w bardzo dobrym czasie i myślę, że czeka nas ciekawe widowisko - przyznał trener Cracovii.

Na stadionie przy Reymonta pojawi się około 25 tysięcy kibiców. Spotkanie obejrzy tysięczna grupa sympatyków "Pasów".

Nie zagrają w meczu Wisła Kraków - Cracovia

Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes, Jakub Błaszczykowski, Stefan Savić, Nikola Kuveljić.
Cracovia: Thiago, Marcos Alvarez, Karol Knap, Michal Siplak.

Wisła Kraków - Cracovia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Derby Krakowa odbędą się w niedzielę, 7 listopada o godzinie 20. Transmisja na żywo w Canal+ Sport i Canal+ Sport 4K Ultra. Komentuje duet: Robert Skrzyński - Grzegorz Mielcarski. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy!

20:00 Wisła Kraków - Cracovia transmisja