Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2017-07-23 15:30

Wisła Płock

1

Lech Poznań

0

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, przenosimy się do Białegostoku!

• Koniec meczu w Płocku! Wisła niespodziewanie wygrywa z Lechem Poznań 1:0!

• Damian Rasak z kartką za faul w ostatnich sekundach.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

• Dośrodkowanie Mihai Raduta z rzutu rożnego kompletnie nieudane, piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

• Nie sposób się nie zgodzić.

• Nico Varela zmienia poobijanego Arkadiusza Recę.

• Damian Byrtek w znakomity sposób wślizgiem zatrzymuje akcję Lecha przy linii bocznej.

• Wisła spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Wisły z łatwością wybite przez defensywę. Lech bije głową w mur.

• Patryk Stępiński z karą od sędziego za wślizg w nogi Łukasza Trałki.

• Goście wciąż bez choćby jednego celnego strzału.

• Lechowi wyraźnie brakuje sił, wygląda to tak, jakby Kolejorz był już pogodzony z porażką.

• Paul Pirvulescu zmienia Giorgi Merebaszwilego.

• Kamil Biliński w znakomitej sytuacji uderza z ostrego kąta, bardzo dobrze broni Jasmin Burić!

• Niezły strzał po rzucie wolnym w wykonaniu Łukasza Trałki, ale prosto w Seweryna Kiełpina.

• Dominik Furman przebiegł z piłką kilkanaście metrów, po czym huknął ile sił w nogach, piłka przełamała rękawice Jasmina Buricia i wpadła do siatki! Będzie sensacja w Płocku?!

• Gooool! Wisła Płock prowadzi 1:0, gola strzela Dominik Furman!

• Z około 30 metrów po ziemi prosto w Jasmina Buricia uderza Giorgi Merebaszwili.

• Wisła nadal prowadzi grę, ale nie wynika z tego więcej sytuacji strzeleckich dla gospodarzy.

• ...a Nickiego Bille Nielsena zastępuje Christian Gytkjaer.

• ...Maciej Gajos melduje się na murawie w miejsce Mario Situma...

• Rzadka sytuacja, potrójna zmiana w Lechu. Deniss Rakels zmieniony przez Łukasza Trałkę...

• Cezary Stefańczyk faulowany przy linii bocznej - tym razem bez kartki.

• Lech jeszcze przed utratą zawodnika był dość sparaliżowany, teraz będzie jeszcze ciężej.

• Przepiękny rajd Arkadiusza Recy, po którym skrzydłowy dograł piłkę pod bramkę w kierunku Kamila Bilińskiego. Napastnik uderza minimalnie niecelnie!

• Arkadiusz Reca także z kartką, którą otrzymuje za faul na Mario Situmie.

• Całe szczęście, że młodemu zawodnikami nic się nie stało, bo wyglądało to bardzo groźnie. Dzisiejszy kapitan Lecha jest na siebie wściekły, ale to w stu procentach słuszna decyzja arbitra.

• Abdul Aziz Tetteh wylatuje z boiska za ostry faul na Arkadiuszu Recy!

• Nieporozumienie Roberta Gumnego i Abdula Aziza Tetteha kończy się stratą tego pierwszego.

• Mihai Radut fauluje Giorgi Merebaszwilego na własnej połowie, dośrodkowanie z rzutu wolnego nie było jednak dokładne.

• Gramy, piłkę ma Wisła Płock!

• Piłkarze już wracają na murawę.

• Ciekawostka - to dziesiąty mecz z rzędu w rozgrywkach Ekstraklasy, w którym wynik do przerwy to 0:0.

• Żadna z drużyn w pierwszej połowie nie osiągnęła wyraźnej przewagi, niespodziewanie nieco groźniejsze akcje tworzyli gospodarze. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie będzie lepiej.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Płocku bezbramkowo.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Mocny strzał Arkadiusza Recy sprzed szesnastki szybuje nad poprzeczką, ale Wisła ma rzut rożny.

• Abdul Aziz Tetteh przytomnie przerywa akcję płocczan, odbierając piłkę Giorgi Merebaszwilemu przy linii środkowej.

• W końcówce pierwszej połowy rywala wciąż stara się zaskoczyć Lech.

• Dośrodkowanie Mario Situma spod linii bocznej z lewego skrzydła pada łupem Seweryna Kiełpina.

• 6511 kibiców pojawiło się dziś na stadionie imienia Kazimierza Górskiego w Płocku.

• Świetny przerzut w wykonaniu Przemysława Szymińskiego na lewe skrzydło do Patryka Stępińskiego, ten nie zdołał przyjąć piłki, zabrakło bardzo niewiele!

• Robert Gumny starał się wygrać pojedynek indywidualny przy linii końcowej z obrońcą, co mu się udało, nie zdołał jednak utrzymać piłki w boisku.

• Rzut rożny dla gości po zablokowanym dośrodkowaniu Wołodymyra Kostewycza.

• Do tej pory drużyną nieco lepszą była Wisła, teraz jednak do głosu dochodzi Lech.

• Deniss Rakels faulowany około 40 metrów od bramki Wisły Płock.

• Mikołaj Lebedyński zmienia Piotra Wlazło.

• Jakiegoś urazu nabawił się Piotr Wlazło. Bardzo prawdopodobne, że potrzebna będzie zmiana.

• Rafał Janicki z pierwszą żółtą kartką w barwach Lecha Poznań. Obrońca bardzo ostro faulował Dominika Furmana wychodzącego z kontratakiem, to mogła być równie dobrze czerwona kartka.

• Daleki wrzut z autu w szesnastkę gości, do główki wyskoczył Przemysław Szymiński, uderzenie młodzieżowego reprezentanta Polski mija słupek o metr!

• Bardzo mocne uderzenie Arkadiusza Recy z około 25 metrów na rzut rożny paruje Jasmin Burić!

• Tym razem Giorgi Merebaszwili przedzierał się przez zasieki obronne przez środek boiska, skutecznie zatrzymał go Robert Gumny.

• Obiecujący kontratak Wisły zakończony bardzo niecelnym dośrodkowaniem Arkadiusza Recy.

• Dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego, do piłki dopada Kamil Biliński, ale napastnik w starciu z rywalem przewraca się, sędzia nie odnotował przewinienia.

• Arkadiusz Reca dociera w pole karne po efektownym rajdzie prawym skrzydłem, powinien jednak dograć piłkę precyzyjniej, przy piłce już Kolejorz.

• Mocny centrostrzał Radosława Majewskiego z rzutu wolnego wybity przez bohatera poprzedniej akcji, Giorgi Merebaszwilego.

• Giorgi Merebaszwili łatwo odebrał piłkę Robertowi Gumnemu na połowie Lecha, ale jego zbyt lekkie dośrodkowanie przejął Abdul Aziz Tetteh.

• Sprytne, górne prostopadłe podanie Radosława Majewskiego w kierunku Mihai Raduta w pole karne, ten miał jednak spore problemy z przyjęciem, powinien chyba uderzać z pierwszej piłki.

• ...i zaczynamy mecz, przy piłce Lech Poznań!

• Czeka nas jeszcze tylko losowanie stron...

• Obie drużyny meldują się na murawie stadionu w Płocku!

• Faworytami tego spotkania są oczywiście zawodnicy z Poznania, którzy w poprzednim sezonie z łatwością wygrali w Płocku.

• Rezerwowi Lecha: Matus Putnocky, Lasse Nielsen, Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Nikola Vujadinović, Kamil Jóźwiak i Christian Gytkjaer.

• Rezerwowi Wisły: Mateusz Kryczka, Igor Łasicki, Bartłomiej Sielewski, Paul Parvulescu, Nico Varela, Mikołaj Lebedyński i Mateusz Piątkowski.

• Znamy składy obu zespołów - nie brakuje zmian.

• Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację na żywo z meczu Wisła Płock - Lech Poznań!

red, Radosław Patroniak

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Kolejorz odniesie zwycięstwo w lidze?

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Kolejorz odniesie zwycięstwo w lidze? ©Waldemar Wylegalski / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Po wyeliminowaniu Norwegów z LE nastroje w Lechu wyraźnie się poprawiły. Poziom gry trzeba jednak utrzymać w Płocku, gdzie Kolejorz zmierzy się dziś z Wisłą w 2. kolejce Ekstraklasy.

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE

Już od kilku tygodni lechici skazani są na grę na dwóch frontach (ekstraklasa i Liga Europy). Nie obyło się już bez strat i niepewności, ale szlak europejski został już przetarty. Teraz czas na pierwszy komplet punktów w lidze?

– Zasłużyliśmy na awans do kolejnej rundy Ligi Europy.
Zagraliśmy dobre spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Już przed meczem z Norwegami mówiłem, że 20 procent skuteczności może dać pozytywne efekty i tak właśnie było. To jeszcze nie jest idealna skuteczność, ale muszę pogratulować drużynie walki i zwycięstwa. Z kolei kibicom dziękuje za to, że od pierwszej minuty dawali drużynie ogromne wsparcie – przyznał Nenad Bjelica.

Trener chwalił też Darko Jevtica, który otworzył wynik spotkania z Norwegami. Pod koniec pierwszej połowy musiał jednak opuścić boisko ze względu na kontuzję. – Darko przejdzie kompleksowe badania i dopiero wtedy będziemy wiedzieć, co jest z jego zdrowiem. Może być źle, ale może być też dobrze – dodał szkoleniowiec Kolejorza.

Na stadionie Wisły Szwajcar i tak by się nie pojawił, ponieważ wciąż musi pauzować za czerwoną kartkę z poprzedniego sezonu. Nie zobaczymy go też na boisku w kolejnym ligowym spotkaniu z Piastem Gliwice.

Tymczasem w piątek już oficjalnie potwierdzono informacje o wypożyczeniu utalentowanego napastnika Lecha, Pawła Tomczyka, do Podbeskidzia Bielsko-Biała. – Cieszę się, że tu jestem. Dam z siebie wszystko - to pewne. Co roku stawiam sobie indywidualne cele i większość udaje mi się raczej spełniać. W tym roku też je mam, ale nie chcę o nich mówić głośno. Jeśli chodzi o nową drużynę, to na pewno chcemy wygrywać w każdym meczu i chcemy, żeby nasza gra cieszyła kibiców – podkreślił 19-letni snajper.

Mimo że poznaniaków czeka trudne spotkanie z płocką Wisłą, to trudno nie wybiegać w przyszłość i nie myśleć o trudniejszym rywalu w LE, czyli FC Utrecht (pierwszy mecz w czwartek o godz. 19 w Holandii). Ekipy z 300-tysięcznego miasta nie można lekceważyć, bo wartość jej kadry jest prawie dwukrotnie wyższa niż Lecha (28 mln kontra 15 mln euro). Najlepszy gracz czwartej drużyny Eredivisie, Yassin Ayoub, wyceniany jest aż na 4,5 mln euro. Drużyna Erika ten Haga do LE zakwalifikowała się po barażach, ale trzeba pamiętać, że bezpośrednio awans zapewniła sobie tylko trójka gigantów – Feyenoord, Ajax i PSV.