PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Miedź Legnica. Czas...

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Miedź Legnica. Czas na derby. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Mateusz Grzybek - 3
    • Marko Poletanović - 3 (Tomasz Makowski - bez oceny)
    • Tomasz Pieńko - 4 (Filip Starzyński - 3)
    • Kacper Chodyna - 4
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Damjan Bohar - 3 (Sasa Żivec - bez oceny)
    • Dawid Kurminowski - 4 (Martin Doleżal - bez oceny)

• Kamil Drygas - 3 (Michael Kostka - 3)
    • Giannis Massouras - 3 (Dawid Drachal - bez oceny)
    • Maxime Dominguez - 2
    • Hubert Matynia - 3 (Dimityr Wełkowski - 3)
    • Luciano Narsingh - 3
    • Angelo Henriquez - 2 (Koldo Obieta - 3)
  • Koniec! Kolejne derby Dolnego Śląska dla Zagłębia! Dzięki wygranej Miedziowi oddalają się od strefy spadkowej.

• Obieta! Po zgraniu głową nie dał rady oddać strzału. Gorąco w polu karnym Zagłębia po doliczonym czasie.

• Jeszcze czaruje w polu karnym Narsingh. Ostatecznie traci piłkę i domaga się karnego.

• Ukarany kartką został także Mijusković.

• Spięcie pod bramką Zagłębia. Kartka dla Dioudisa.

• - Bramka! - mówi piłkarzom sędzia. Trochę dziwna decyzja, ale gramy dalej.

• Sędzia sprawdzą tę akcję na VAR. Być może bramkarz Zagłębia został sfaulowany przez Mijuskovicia.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Narsingh na 1:2, Miedź łapie kontakt. Ależ błąd Dioudisa, który wypuścił piłkę z rąk i w ten sposób sprezentował bramkę.

• No i jeszcze próbuje Doleżal! Bramkarz Miedzi przenosi futbolówkę nad poprzeczką. Było blisko.

• W ostatnich minutach i w ogóle w drugiej połowie bije z Miedzi bezradność.

• Drachal za Massourasa.

• Wszystko w tych derbach jest już jasne. Starzyński dośrodkował z wolnego, Jach wykończył głową w polu bramkowym!

• GOOOOOOOOOOL! Jach dobija Miedź! Jest 2:0.

• Schodzi Kurminowski, za niego Doleżal.

• WOW! Kurminowski przewrotką, Kapino się przygląda, a piłka odbija od poprzeczki i wraca do gry!

• 6983 osoby - to oficjalna frekwencja meczu. Na widowni blisko tysiąc gości.

• Świetna ratująca interwencja Ławniczaka. Dosłownie z linii bramkowej!

• I jeszcze Makowski w miejsce Poletanovicia.

• Żivec za Bohara.

• Poletanović upadł na murawę. Zwija się z bólu.

• Zagłębie miało szansę na wyjście z groźną kontrą. Starzyński jednak za mocno wypuścił piłkę. Skutek? Strata.

• Meczu nie dokończy kontuzjowany Drygas. Za niego Kostka.

• Starzyński w miejsce Pieńki.

• Ultrasi Zagłębia dalej dymią. Nowe race i stroboskopy na trybunach.

• Po chwili sędzia wznowił grę, choć widoczność nadal nie jest idealna. W natarciu Zagłębie. Dużo gra na obieg.

• zagłębie

• Sędzia zabrał piłkę i przerwał mecz. Winni ultrasi. Boisko jest bardzo zadymione.

• I jeszcze Wełkowski za Matynię.

• Obieta za Henriqueza.

• BOHAR! Jakież pudło! Dostał świetne podanie i je zmarnował Nieczysty, niecelny strzał.

• Narsingh kopie niecelnie w polu karnym. Dwie zmiany w Miedzi. Tymczasem w młynie Zagłębia trwa prezentacja oprawy.

• Radość Waldemara Fornalika:

fornalik

• GOOOOOOOOOOL! Chodyna na 1:0! Ale dopiero po dobitce. Jego próbę wyczuł Kapino, który nie zdążył się zebrać do poprawki.

• Kurminowski sfaulowany po wrzutce Chodyny. To Niewulis popełnił błąd.

• RZUT KARNY DLA ZAGŁĘBIA!

• Z takiej pozycji nie trafił Bohar, dobijający próbę Pieńki.

bohar

• NIE MA BRAMKI dla Zagłębia! Pieńko uwalnia się spod opieki, uderza celnie, ale Kapino broni. Dobitka Bohara (chyba ze spalonego) kompletnie nieudana.

• Gramy dalej. Od środka Zagłębie.

• Przerwa. Mimo otwartego początku wynik póki co bez zmian. Wracamy za kwadrans!

• Końcówka zdecydowanie słabsza do początku meczu. Brakuje sytuacji.

• Szansa dla Miedzi - zmarnowana! Mijusković dobrze zagrał na wolne pole do Domingueza, lecz ten kiepskim przyjęciem spowolnił akcję. Uderzenie jego kolegi okazało się bardzo niecelne.

• Bohar jest już z piłką w polu karnym, ale z powodu zagęszczenia wycofuje zamiast uderzyć.

• To mogło być niebezpieczne. Dominguez przedziera się w polu karnym, mija jednego rywala, drugi odpuszcza i dopiero trzeci odbiera piłkę.

• Carolina oddaje niepotrzebny strzał po rożnym. Tymczasem jakiś problem ma Ławniczak.

• Narsingh za krótko do Chuki. Drugie podanie też niedokładne.

• Pieńko przekłada z lewej na prawą, ale uderza bardzo źle.

• Podgląd na sektor gości: miedź

• Mijusković blokuje strzał Łakomego z okolicy szesnastki. Ostatnie minuty zdecydowanie pod dyktando Zagłębia.

• Na boisku po równo obcokrajowców i Polaków. Więcej cudzoziemców w składzie Miedzi - aż ośmiu.

• Prawie wszystkie akcje Miedź przeprowadza prawą flanką. Ostatnia, płaska wrzutka Massourasa została zablokowana.

• Jak na derby to początek jest świetny. Duży strzałów zamiast typowej rąbanki znanej nam wszystkich z takich meczów.

• Pieńko! Tym razem to Zagłębie się wykazało. Po podaniu Bohara kopie młodzieżowiec. Kapino jedną ręką zbija do boku. Dobra interwencja.

• Wreszcie akcja gospodarzy. Łakomy uruchomił na skrzydle Chodynę. Ten wrzucił na długi słupek do Bohara, który za bardzo nie potrafił ani strzelić, ani celnie odegrać.

• Po wznowieniu z autu sytuację w polu karnym Zagłębia wyjaśnia Jach.

• Wzmaga się doping. Kibice Zagłębia proszą o gola.

• Trzeba pochwalić Miedź. Początek meczu i dwie akcje. Po jednej mogła paść bramka.

• Fantastycznie Dioudis! Broni próbę Massourasa. Te chwile należały do Greków.

• Massouras wrzuca w pole bramkowe. Drugie podanie jego kolegi jest już niecelne.

• Gramy w Lubinie. Derby zaczęła Miedź. Od razu do przodu, ale ze stratą piłki.

• Piłkarze wychodzą na boisko. Zagłębie na pomarańczowo, Miedź na niebiesko. Sektor gości wypełniony kibicami beniaminka.

• zagłębie

• W zeszłej kolejce obie drużyny wygrały swoje mecz wynikiem 2:1: Miedź u siebie z Wisłą Płock, Zagłębie na wyjeździe z Lechem Poznań.

• Ławka rezerwowych Zagłębia: Burić, Mata, Lepczyński, Makowski, Żubrowski, Starzyński, Żivec, Gaprindaszwili, Doleżal.

• Miedź dzisiaj ponownie bez Kobackiego. W Zagłębiu brakuje Bartolewskiego czy Kopacza. Nie ma też Świerczoka.

• Ławka rezerwowych Miedzi: Abramowicz, Gulen, Matuszek, Obieta, Naveda, Drachal, Tront, Kostka, Wełkowski.

• W sierpniu Zagłębie wygrało w Legnicy 1:0 po samobóju Jona Aurtenetxe, który w środę odszedł z klubu.

• W przypadku wygranej Zagłębie na cztery punkty odskoczy od strefy spadkowej. Dla Miedzi ewentualna wygrana da jedynie awans na przedostatnie, siedemnaste miejsce.

• Na deser, czyli zakończenie 22. kolejki PKO Ekstraklasy zostały nam derby Dolnego Śląska. Aktualnie piętnaste Zagłębie podejmie ostatnią Miedź.

©Piotr Krzyżanowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Miedź Legnica ONLINE. Czas na derby, tym samym czas na arcyważny mecz dla obu drużyn w kontekście utrzymania. W gorszej sytuacji są goście, którzy zamykają ligową tabelę. Nie oznacza to, że Zagłębie może pozwolić sobie na stratę punktów. Jedno jest pewne - szykują się olbrzymie emocje akurat na zakończenie 22. kolejki. Gdzie oglądać mecz Zagłębie Lubin - Miedź Legnica na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 19:00 w GOL24.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica ONLINE

22. kolejkę Ekstraklasy zamkniemy meczem w Lubinie, gdzie Zagłębie w derbowym starciu podejmie Miedź. Obie drużyny w minionej kolejce wygrały. Z pewnością bardziej zaskoczyło Zagłębie Lubin. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali na stadionie w Poznaniu Lecha 2:1. - Żeby tutaj wygrać trzeba mieć trochę szczęścia. To szczęście nam dopisało, ale pokazaliśmy też walkę i zaangażowanie - powiedział po meczu trener "Miedziowych" Waldemar Fornalik.

Tymczasem Miedź również zasługuje na pochwały z uwagi na wyczyn sprzed tygodnia. Beniaminek wygrał z faworyzowaną Wisłą Płock 2:1, choć to płocczanie pierwsi strzelili. Miedź jest na fali. Jak inaczej nazwać bardzo solidne wyniki na wiosnę - 1 wygrana, 2 remisy i tylko 1 porażka (z Lechem Poznań na wyjeździe).

Wynik tego starcia będzie bardzo ważny dla dolnej części tabeli. Miedź po ewentualnym zwycięstwie opuści ostatnie miejsce, choć wciąż będzie znajdować się w strefie spadkowej. Zagłębie natomiast może odskoczyć od czerwonej strefy i dać sobie trochę więcej spokoju.

Do tej pory oba klubu mierzyły się ledwie trzy razy na poziomie Ekstraklasy. Dwa razy lepsze było Zagłębie, raz wygrała Miedź. W tym sezonie w Legnicy wygrali "Miedziowi" prowadzeni wówczas przez Piotra Stokowca. Za wyniki Miedzi odpowiadał z kolei Wojciech Łobodziński. Na początku sierpnia padł wynik 1:0 dla Zagłębia.

Rozjemcą meczu Zagłębie Lubin - Miedź Legnica będzie Sebastian Krasny, sędzia z Krakowa. Na liniach będą go wspierać Sebastian Mucha i Marcin Ciepły. Sędzią technicznym będzie w tym meczu Sebastian Tarnowski. Za technologię VAR będą z kolei odpowiadać Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek.

Przewidywalne składy na mecz Zagłębie Lubin - Miedź Legnica:
Zagłębie: Sokratis Dioudis - Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Jarosław Jach, Mateusz Grzybek - Łukasz Łakomy, Tomasz Makowski, Filip Starzyński, Kacper Chodyna, Damjan Bohar - Dawid Kurminowski.
Miedź: Stefanos Kapino - Nemanja Mijusković, Andrzej Niewulis, Jurich Carolina - Giannis Masouras, Chuca, Kamil Drygas, Hubert Matynia - Michael Kostka, Maxime Dominguez, Angelo Henriquez.

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Miedź Legnica:
Zagłębie: -
Miedź: Damian Tront (kontuzja).

Mecz Zagłębie Lubin - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Ten mecz skomentuje duet Rafał Skrzyński - Maciej Murawski. Pierwszy gwizdek o godz. 19:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:30 – zapraszamy!