Zawisza Bydgoszcz

2

Elana Toruń

0

• Koniec meczu, Zawisza bez większych kłopotów inkasuje komplet punktów w niezwykle istotnym meczu z lokalnym rywalem.

• Żółta karta dla Warczachowskiego.

• Żółta kartka dla Kłosa, który przeszkadzał Warczachowskiemu w wykonaniu rzutu wolnego.

• 2:0! ! ! Świetny przechwyt i szarża prawego obrońcy, dośrodkowanie na długi słupek, zgranie Tabaczyńskiego i Bojas z zimną krwią pakuje piłkę do siatki!

• Zbyt krótko dośrodkowywał Stefańczyk.

• Kanik faulowany blisko linii bocznej.

• Z dystansu swych sił próbował Wróbel - strzelił na wiwat.

• Ładnie z kontrą wyszedł Jankowski. Podał jednak do będącego za linią obrony Bojasa.

• Ostatnia zmiana w Zawiszy - młodzieżowa - Tabaczyński za Kota.

• 10 minut do końca, a z boiska wieje nudą.

• Strzał z wolnego pewnie łapie Witan.

• Ostatnia zmiana Durdy - Więckowski za Patorę. Zmiana dopuszczalna bowiem zespół gra w '10' i nie musi występować dwóch młodzieżowców.

• A przed momentem boisko opuścił Okińczyc. Wszedł za niego Kanik.

• Piętka po indywidualnej akcji trafia w poprzeczkę!

• Brzydki faul Wróbla i 'żółtko'.

• Elana gra w '10' . Trener gości nie ma już zmian, a Sobolewski nie powrócił na plac gry.

• Macieja Kota łapią już skurcze.

• Przed polem karnym przyjezdnych świetnie obrońcy piłkę wyłuskał Piętka. Dograł do osamotnionego Bojasa, minimalnie za mocno!

• Obraz gry nie ulega zmianie - nie mamy żadnych sytuacji pod którąkolwiek z bramek.

• Ihenacho ładnie przyjął piłkę, obrócił się i strzelił... fatalnie.

• Sobolewski już przytomny opuszcza boisko na noszach.

• Ostre starcie w środku pola - przy wyskoku zderzyli się Bojas i Sobolewski - ten drugi stracił przytomność.

• Kontra torunian w porę zastopowana przez defensywę gospodarzy.

• Stefańczyk egzekwował rzut wolny po faulu na nim samym. Dośrodkował niegroźnie.

• Dość zaskakująca zmiana w zespole miejscowych - strzelec bramki opuszcza boisko, a zastępuje go młody Jakub Bojas.

• Elana przejęła inicjatywę, lecz nie przekłada się to na bramkowe sytuacje.

• Pierwsza zmiana w barwach niebiesko - czarnych - Klofik opuszcza boisko, zastępuje go Wójcicki.

• Zza pola karnego uderzał Maziarz - metr obok bramki.

• Mądrzejewski ukarany żółta kartą za taktyczny faul w środku pola.

• Rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego Zawiszy miała Elana. Mądrzejewski strzelił metr nad bramką. Goście starają się atakować.

• Znakomitą szansę na podwyższenie wyniku miał Zawisza! Kot z Piętką popisali się piękna wymianą piłek. Skrzydłowy wpadł w pole karne dograł jednak, niedokładnie. Piłkę wypuścił Kryszak, z dobitką zmierzał ale uprzedził go obrońca.

• Mądrzejewski dośrodkował zbyt mocno.

• Pierwsze minuty drugiej połowy dość spokojne.

• ... oraz trzecia Mania za Sikorę...

• druga - Ihenacho za Nowasielskiego...

• Zmiany w Elanie - pierwsza - Zaremski za Gula...

• Początek drugiej części meczu.

• Piłkarze miejscowych wyszli już z szatni i czekają na piłkarzy gości oraz sędziów.

• Na dzisiejsze spotkanie przybyło 3050 kibiców.

• Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Zasłużenie prowadzi bydgoski Zawisza. Na trybunach zupełnie nie czuć jednak atmosfery derbów - kibice zamiast normalnego dopingu śpiewają m.in. piosenki discopolo.

• Fantastyczna próba 'Stefana' minimalnie mija okienko bramki Kryszaka!

• Przed szesnastką Kryszaka padł Imeh. Sędzia podyktował wolnego.

• Kot znakomicie zagrał do 'Okiego'. Ten, fatalnym przyjęciem futbolówki, zaprzepaścił świetną okazję.

• W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Imeh i był faulowany. Wcześniej jednak sędzia boczny podniósł chorągiewkę wskazując spalonego.

• Klofik szarżował prawą flanką. Najpierw zawiódł w momencie podania - było nieprecyzyjne - po chwili, gdy dorzucił celnie, nie popisał się Okińczyc, główkując bez przekonania i niecelnie.

• Gra toczy się w środku pola. Mnóstwo strat i niedokładności.

• Ładne, górne zagranie za linię obrony Dąbrowskiego do Kota. Skrzydłowy minimalnie spóźniony.

• Klofik fatalnie skiksował w momencie strzału.

• Stefańczyk faulowany około 25 metrów od bramki.

• Ależ okazja dla Elany ! Po zagraniu z prawej flanki w polu karnym zupełnie niepilnowany był Sikora - na szczęście dla gospodarzy główkował niecelnie.

• Andrzej Witan wyłapuje wysoko zagraną piłkę.

• "Wojskowi" nadal w natarciu. Groźnie dośrodkował Klofk, ale obrońca zażegnał niebezpieczeństwo.

• Ależ przypadkowa bramka! Piłkę kopnął spod własnego pola karnego Stefańczyk - minęła ona wszystkich graczy Elany, choć zdecydowanie była w ich zasięgu. W efekcie tego Nigeryjczyk wyszedł na czystą pozycję i bez problemu pokonał Kryszaka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ! ! IMEH! ! !

• Okińczyc z około 25 metrów po koźle - łapie piłkę Kryszak. To pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu.

• Kibice powrócili 'do "młyna''.

• A na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

• Wieści z trybun - większość fanów z trybuny B opuściła swe miejsca. Ci którzy pozostali utworzyli napis "65 lat", wskazujący na wiek Zawiszy Bydgoszcz.

• Imeh faulowany w okolicach narożnika boiska. Do piłki podszedł Stefańczyk. Z wrzutką poradzili sobie defensorzy Elany.

• Rafał Piętka znów dorzucił z lewego skrzydła. Imeh główkował, lecz niecelnie. Był jednak w trudnej sytuacji.

• Długie zagranie w kierunku napastnika torunian okazuje się zbyt mocne.

• Niebiesko - czarni posyłają wiele prostopadłych podań. Póki co nie docierają one jednak do adresata.

• Sikora dość przypadkowo znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył. Strzał zdecydowanie niecelny.

• Piętka przedarł się lewym skrzydłem lecz dośrodkował... za bramkę. Rozpocznie Kryszak.

• Z niezłą kontrą wychodzili miejscowi. Imeh zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki i w konsekwencji ją stracił.

• Rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Maciej Dąbrowski. Jego uderzenie powędrowała wysoko nad bramką. W pierwszych minutach Zawisza spokojnie rozgrywa piłkę na połowie Elany.

• W pierwszej dobrej sytuacji pogubił się Maciej Kot.

• Mecz rozpoczęli goście.

• Piłkarze są już na murawie. Za moment zaczynamy!

• Obecnie na stadionie jest około 2 - 3 tysiące widzów. Trzeba jednak zaznaczyć, że z biegiem minut powinno ich być więcej - sporo osób czeka jeszcze przed kasami i wejściem na stadion.

• Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie pan Grzegorz Pożarowszczyk z Lublina. W tym sezonie arbiter ten prowadził jedno spotkanie Zawiszy (wyjazdowy remis z Olimpia Grudziądz) i ani jednego meczu Elany.

• Tomasz Warczachowski rozegra dziś swoje 50. spotkanie w niebiesko – czarnych barwach, Andrzej Witan 60., a Maciej Dąbrowski 70. Natomiast jeśli Jakub Wójcicki wejdzie dziś na boisko, zaliczy 25. mecz dla 'Wojskowych'.

• Rezerwowymi gospodarzy będą: Skowroński, Tabaczyński, Galdino, Łukaszewski, Wójcicki, Bojas, Kanik. Natomiast na ławce gości zasiądą: Penkovets, Więckowski, Zaremski, Zamara, Ihenacho, Mania, Zamiatowski.

• Witamy serdecznie ze stadionu w Bydgoszczy. Już za około 15 minut rozpocznie się pojedynek derbowy pomiędzy miejscowym Zawiszą a toruńską Elaną. W lewym okienku można już zobaczyć jakie jedenastki rozpoczną to spotkanie.