Zawisza Bydgoszcz 2 - 2 Zagłębie Sosnowiec

2

Zagłębie Sosnowiec

2

• Koniec dramatycznego spotkania w Bydgoszczy - podział punktów.

• Ależ dramat Zawiszy ! Tracą gola w ostatniej minucie! Strzela go zdobywca bramki samobójczej sprzed momentu.

• GOOOOOOOOOOOOL ! ! ! Samobójczy strzał jednego z graczy Zagłebia! ! !

• Bojas po podaniu Wójcickiego wprost w ręce Szlakotina.

• Z większej odległości Szczepan - siła dobra, zabrakło precyzji.

• Ostatnie minuty - bez sytuacji którejkolwiek ze stron. Arbiter dolicza 5 minut.

• Zbyt mocna próba prostopadłego podania Bojasa do Wójcickiego, pomysł miał dobry.

• Brzydki fragment meczu - Jankowski ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Żółtowski już na murawie.

• .... no i czwartą - Bojas za Thiakane. Po chwili po rzucie rożnym fatalnie pomylił się Witan mijając z piłka, ale na szczęście dla miejscowych bez konsekwencji.

• ...a także trzecią - Wasikowski za Warczachowskiego.

• Na boisku leży jeden z graczy gości. Mamy i drugą zmianę - Imeh za Ślifirczyka....

• Pierwsza zmiana w tym meczu - Szczepan zmienia Okińczyca.

• Wójcicki przedzierał się w pole karne, po czym dograł do Ślifirczyka - jego strzał został zablokowany.

• Zawisza stara się atakować, ale Zagłębie umiejętnie się broni.

• Zza pola karnego zaskoczyć Witana spróbował Łuczywek - bez kłopotów bramkarz miejscowych.

• Stefańczyk ukarany żółtą kartą - według sędziego próbował wymusić stały fragment gry.

• Klofik uderzał na bramkę po faulu na Thiakane z okołu 25 metrów. Co prawda po koźle, ale zbyt lekko. Piłkę wyłapał ukraiński golkiper gości.

• Thiakane z około 25 metrów minimalnie niecelnie!

• Kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Stefańczyka i Klofika, jednak poradzili sobie goście. Póki co gra toczy się głównie w środku pola.

• Ślifirczyk strzelił zbyt słabo i niecelnie.

• Zamieszanie w polu karnym Zagłebia wyjaśniają obrońcy.

• Stefańczyk z rzutu wolnego dorzucał także za silnie.

• Odważne wyjście Witana z bramki powstrzymuje szarżującego zawodnika gości.

• Pierwsze dośrodkowanie - Patryk Klofik zbyt mocno.

• Obie drużyny już na murawie. Zaczynamy drugą część meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Oglądamy fenomenalne spotkanie!

• Stefańczyk próbował zaskoczyć Szlakotina z dystansu, ale ten spokojnie sobie poradził.

• Siły się wyrównały! Po znakomitym, prostopadłym podaniu Okińczyca do Ślifirczyka, Dziółka faulował tego drugiego. Gramy po 10.!

• Swych sił po raz kolejny próbował Okińczyc, lecz został zablokowany.

• Po chwili uderzał strzelec gola dla Zagłębia - bez kłopotów Witan.

• Z prawej flanki dośrodkował Wójcicki, Klofik przyjął na klatkę piersiową i uderzył z przewrotki jednak zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gości.

• Za symulowanie w polu karnym żółtą kartką ukarany Sierczyński.

• W ostatniej chwili piłkę na korner wybił głową Juszkiewicz.

• Z trudem broni Witan, po strzale z wolnego !

• Ależ przebieg ma to spotkanie ! Dziółka zagrywa długą piłkę w kierunku Stefańskiego, który wygrywa pojedynek z Maciejem Dąbrowskim i jest faulowany wychodząc na czysta pozycję! Czerwona kartka!

• Dąbrowski wrzucił w pole karne - z kłopotami wyłapał Szlakotin.

• 1:1! Zagłębie stworzyło pierwszą dobra okazję w tym meczu i od razu ją wykorzystało. Prawą stroną ładnie urwał się Bednar, dograł do Stefańskiego, a ten będąc przed pustą bramką pakuje piłkę do siatki.

• Tym razem strzelał Okińczyc. Jego strzał z narożnika 'szesnastki' przeleciał nad poprzeczką.

• Patryk Klofik jest bardzo aktywny. Tym razem uderzał po przyjęciu na klatkę z ponad 20 metrów. Niewiele się pomylił.

• Korner mieli goście. Witan bez problemu wyłapał piłkę.

• Rzut wolny dla Niebiesko - Czarnych z okolic narożnika pola karnego. Uderzał prawy obrońca gospodarzy, lecz został zablokowany.

• Po stałym fragmencie gry główkował Dąbrowski, lecz został zablokowany. Pierwsze minuty to niepodzielna dominacja miejscowych.

• Ładna szarża Stefańczyka i rzut rożny.

• Pierwszy raz w tym spotkaniu futbolówkę złapał Witan. Był to efekt niecelnego, długiego podania sosnowiczan.

• Z trzech metrów fatalnie przestrzelił Klofik ! Dośrodkowywał Wójcicki, główką przedłużył strzelec gola.

• Miejscowi idą za ciosem! Dwa razy strzelał Okińczyc - najpierw z trudem odbił Szlatokin, po chwili główkował tuż obok słupka!

• Rzut karny był efektem serii błędów w obronie Zagłębia.

• Fantastycznie rozpoczyna się ten mecz dla miejscowych ! Okińczyc w lewy róg, bramkarz w drugi i 1:0!

• Faulowany w polu karnym Patryk Klofik i mamy jedenastkę!

• Pierwszy gwizdek - startujemy!

• Obie ekipy wychodzą już na murawę prowadzone przez trójkę sędziowską z panem Szymonem Lizakiem na czele. Sporo kibiców pojawiło się dziś na trybunach - zarówno miejscowych jak i przyjezdnych.

• Obie drużyny dzieliło przed tą kolejką w tabeli 7 miejsc (gospodarze zajmują 2., a goście 9.) oraz 7 punktów.

• Kibice brawami przywitali wieloletniego kierownika miejscowej drużyny - Piotra Rembowieckiego - który wraca do zdrowia po ciężkiej operacji. Dziś fani zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone zostaną na jego rehabilitację.

• Dwa ostatnie pojedynki Zawiszy z Zagłębiem w nowej drugiej lidze , na stadionie w Bydgoszczy, kończyły się remisami - odpowiednio 0:0 i 1:1.

• Piłkarze zeszli już z rozgrzewki. Niedługo zaczynamy.

• Witamy ze stadionu w Bydgoszczy! Już za około 20 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy miejscowym Zawiszą oraz Zagłębiem Sosnowiec. Za moment podamy składy obu drużyn.